Pomoc s i dentifikací

Odpovědět
brownsaw
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 19
Registrován: 25 led 2013, 12:11
11
Lokalita: Praha-Brno

Pomoc s i dentifikací

Příspěvek od brownsaw »

Zdar borci

Měl bych dotaz ohledně identifikování barev na tomto Tigeru (S13 TIGER I 2nd SS Panzer Division das Reich Kursk Russia Jan 1943 ).http://www.flickr.com/photos/spzabt/613 ... otostream/
Chtěl bych si ho v tomto markingu postavit a nějak mám nejasno ve zbarvení. Tak kdyby se našel odborník který mi může poradit byl bych rád.

Díky moc
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Pomoc s i dentifikací

Příspěvek od zander »

Máš SZ
mám toho víc.

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Pomoc s i dentifikací

Příspěvek od zander »

Takže jsem trochu studoval chytrou literaturu ;) ;) a dozvěděl jsem se toto:
1. třítonová kaufláž byla v roce 1943 novým prvkem/Dunkelgelb,Olivegrun a Rotbraun/
2. používalo se na ní, budto přímý nástřik, ale to nebylo zas až tak časté,/pouze u nově dodaných vozidel, tanků/ nebo maskovací pasty.
ale těch nebyl zas až tak velký dostatek.
3. všechny tanky měly již většinou standartně podklad Dunkelgelb a u Kursku se vzhledem k neustále odkládané ofenzívě objevovali tanky a stíhače jak v nové třítonové kamufláži /Dunkelgelb,olivegrun a Rotbraun/tak i starší a vzhledem k nedostatku barev a i vzhledem k místním podmínkám používané dvoubarevné kamufláži, a to v /Dunkelgelb a Olivegrun, častější/ a nebo /Dunkelgelb a Rotbraun , méně časté/ ale i v barvě pouze Dunkelgelb, ale zde , protože tato barva byla na bojišti výrazně světlá , se na ní používala již mnohde osvědčená technika přetírání blátem.
4. z toho tedy pramení, že každou z těchto variant mohli tanky DAS REICH mít.

Nicméně já se přikláním k názoru, že pokud tank již prodělal nějáké předcházející boje a" nebyl skoro nový" měl kamufláž pouze dvoubarevnou , možná někde ještě přetřenou částěčně blátem.
Pokud se jednalo o na pohled novější a méně poškozené tanky, tam bych už volil spíš kombinaci třech barev,


TAKŽE JE TO OPĚT NA VÁS........ :D :D
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 499
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: Pomoc s i dentifikací

Příspěvek od romann »

ahoj
chod do sekcie kde su odkazy na stiahnutie,postahuj si polske monografie z militarie. hlavne monografiu na tiger,potom tiger v akcji,panzer color a tiger color.tak sa mi zda ze tam volakde bol nakresleny farebne zboku.podla mna je tiger zlty,mohol by mat aj nejake zelene flaky,velmi slabo nastriekane.
brownsaw
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 19
Registrován: 25 led 2013, 12:11
11
Lokalita: Praha-Brno

Re: Pomoc s i dentifikací

Příspěvek od brownsaw »

No je to děsná alchymie. :-) Díky za rady.
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“