Ztišení převodovek

Návody na úpravy tanku
Odpovědět
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Ztišení převodovek

Příspěvek od dzenda7 »

Jak máte řešené ztišení převodovek? .... a jak pískání motorů?
Do tanku v tank ...
World of Tanks
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Ztišení převodovek

Příspěvek od Ody »

Protí pískání motorků doporučuju jako první dát kapičtu oleje nebo trochu vazelíny na obě strany kde "kouká hřídelka" z motorku. Celé převodovky určitě promazat vazelínou nebo zde někdo doporučoval spray na řetězy motocyklů (prý to lépe drží a neodstřikuje). Převodovky je dobré pak zakrýt alespoň provizorním krytem z kartonu, aby se nezadělal vnitřek tanku, až bude přebitečná olej či vazelína odletovat. Pro další odhlučnění by možná pomohlo nalepit na vnitřek korby tzv "mechovou lepící desku", kterou lze zakoupit v obchodech s funční modelařinou (ještě jsem nezkoušel). Každopádně ale není dobré motory oblepovat nějak těsně, aby se nezabránilo pohybu vzduchu a tím pádem se nepřehřívaly.
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Re: Ztišení převodovek

Příspěvek od dzenda7 »

Díky za radu, převodovky mám "naložené" do spešl vazelíny, ale i tak je to hlučné. Navíc mám kryt, aby se vazelína nedostala jinam než má cool
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Do tanku v tank ...
World of Tanks
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Ztišení převodovek

Příspěvek od Vojtiš »

Já mažu převodovky sprejem na řetězi motorek (silniční), uděla to film a neodstřikuje! super, vazelínu nebrat, potom celej tank masné :lol:, samozdřejmě převodovky utěsněné a odhlučněné nalepením miralonu (pod plovoučku) a stejně jsou slyšet, tak jsem to řešil repro VISATON 15W skoro na max. volume a je po starostech :lol: žádný hluk čau Vojtiš. ;)
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Ztišení převodovek

Příspěvek od Vojtiš »

dzenda7 píše:Díky za radu, převodovky mám "naložené" do spešl vazelíny, ale i tak je to hlučné. Navíc mám kryt, aby se vazelína nedostala jinam než má cool
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Ty Dzendo. jak tak koukám, nemáš ty pastorky na motorcích velké? musí to jet rychleji než z těma menšíma né. ;)
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Re: Ztišení převodovek

Příspěvek od dzenda7 »

Je to převodovka 5:1 a je super pomalá (pomalejší než origo)....teda mě aspoň vyhovuje....ale chtělo by to ještě pomalejší. Miluji plazení :D :D :D
Do tanku v tank ...
World of Tanks
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Ztišení převodovek

Příspěvek od spitfiremk1 »

Vojtiš píše:Já mažu převodovky sprejem na řetězi motorek (silniční), uděla to film a neodstřikuje! super, vazelínu nebrat, potom celej tank masné :lol:, samozdřejmě převodovky utěsněné a odhlučněné nalepením miralonu (pod plovoučku) a stejně jsou slyšet, tak jsem to řešil repro VISATON 15W skoro na max. volume a je po starostech :lol: žádný hluk čau Vojtiš. ;)

Ono odhlučnit to úplně nelze.Celá vana, ať už je z čehokoliv vyrobena, funguje jako ozvučnicová deska a převody jsou jako rsproduktor, který je k ní pevně primontován..Veškeré obalování pěnovými hmotami a korát zabírá místo.Fungovaly by jen, kdyby někdo chtěl odhlučnit prostor před modelem... :D Jinak, co se týká hluku, s tím jsem se vypořádal přesnějším nastavením souososti hřídelí, aby zuby do sebe nabíhaly rovnoběžně a celou plochou. Potom jsem vše máznul náplní do tlumičů pérování RC bugin.(je to čistá silikonová tekutina konzistence řídkého medu. hodně to odhlučnilo, ale ne úplně. Za to zvuk je tzv. rovnoměrný a bez pocinkávání škvrčení atd.Už několikrát se tu řešilo pískání motorů, ale je to jen zvuk regulace a frekvencí v motoru, který má vinutí a tím pádem frekvence reprodukuje jako reproduktor...
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Re: Ztišení převodovek

Příspěvek od dzenda7 »

Je mi jasné, že úplně to odhlučnit nepůjde. Ideální by snad byly hypoidní převodovky, ale to by byl za ně asi balík peněz. Já mám motory oddělené plexisklem, tak by mě zajímalo čím tento prostor "vyplnit", aby se dosáhlo ztišení. Jaká značka nebo název té náplně do tlumičů pérování??
Do tanku v tank ...
World of Tanks
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Ztišení převodovek

Příspěvek od spitfiremk1 »

dzenda7 píše:Je mi jasné, že úplně to odhlučnit nepůjde. Ideální by snad byly hypoidní převodovky, ale to by byl za ně asi balík peněz. Já mám motory oddělené plexisklem, tak by mě zajímalo čím tento prostor "vyplnit", aby se dosáhlo ztišení. Jaká značka nebo název té náplně do tlumičů pérování??
sorry za zdržení, marodil jsem...ta náplň je na všech E-shopech kde se vedou RC buggy, RC Truggy, Monstrtrucky apod. Je to obvykle v příslušenství. Nejsem si jist, zda se liší hustotou. Já jsem koupil decovou bombičku a má název siliconeshock fluid a viskozita je 50W, víc nejsem sghopenpopsat, jenom snad cenu-109 kč...
Chce to pod převodovky dát čtverečky slabého filcu, kde se bude odkáplý silikon sbírat, Pak ho vykapeš zpět. A pokud se ti bude chtít, tak nalep filc i nahoru zevnitř toho plexiskla a třeba nad jednotlivými př.stupni z toho filcu svěs proužky, aby se lehce dotýkaly zubů :idea: a máš ja ko první tady centrální, byť ztrátové mazaní... :D to byl fooor (ale co když..)
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Re: Ztišení převodovek

Příspěvek od dzenda7 »

Pánové, když jsem zakládal toto vlákno netušil jsem, že se dostaneme až tam kde jsem nechtěl. Prosím necháme toto moralizování....já chci nějakou radu, nápad, vaší zkušenost jak na ztišení převodovek. Mimochodem jsem taky na fóru o Fordech a tam se zase řeší to, že někdo někdy cituje předchozí příspěvky, obojí mi připadá směšné. Tak buďme k sobě slušní, nedělejme si zbytečné problémy, nepruďte, jinak budeme trávit svůj volný čas zbytečnýma diskuzemi, místo toho, abychom se věnovali našim tankům a vylepšením.
Všem přeji krásný a pohodový den.
Honza
Do tanku v tank ...
World of Tanks
Odpovědět

Zpět na „Návody“