TIGER 1 Peca

Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Vojtiš »

Čau Peco, zkus tím spodním pravím trimem za jízdy pohnout do prava nebo do leva a tím by se to mělo srovnat, pokud bude fungovat, mě osobně to jde, ale někdo tady na fóru psal že mu to nefunguje Vojtiš. ;)
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Zdar Vojtiš puffy , tak někdy to funguje a někdy ne....ale pomohlo to...někdy :-D. Dneska mám v plánu první úpravy,ale uplně se bojim do toho říznout nebo to rozšroubovat :-D no když říznu vedle,tak tmel kterej ještě nemám to jistí :-D.A budu muset dělat všechno bytelný,protože doma občas bourám :-D
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Tak jsem dneska udělal blatníky a rovnou se je i zohýbal, aby nešly do pásů :-)...nevypadá to zatím moc pěkně, ale ty matičky zakreju tmelem...(po prvním přidělání blatníků bez šroubků se trefil sloup a blatník upadl, tak sem se rozhodl, že to udělám bytelný cool :-). Dál pracuju na otevárání jednoho z předních poklopů.

foto blatníků:
https://pecalezec.rajce.idnes.cz/Tiger
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Vojtiš »

No hnedka to je jako živé, ale ještě odřež ty na boku, ať to stojí za to. :lol: čau Vojtiš.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Tak Vojtiš, dneska jsem teda zatočil s těma blatníkama slol a dodělal sem otevírání předního poklopu
foto zde:
https://pecalezec.rajce.idnes.cz/Tiger

Pak sem si ještě udělal kladivo a sekeru...ještě je nebudu přidělávat...
Už se těším,až nebude vypadat jako šedá myš :-).
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Tak už jsem předělal řidičův výhled,opičil jsem se a dal jsem tam průsvitné zelené pravítko :-)...ale napájel sem tam nízko-svítivou diodu,tak to musím opravit. Pak jsem začal s zimmeritem,zatmelil poklop a dal anténu na správné místo srol
Tak jaké jsou vaše názory,rady a postřehy? puffy
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Oprava zimmeritu
https://pecalezec.rajce.idnes.cz/Tiger#P1280218.jpg

A zítra si objednám kovovou vanu,převodovku 1:5 a kdyz nabídnou přijatelnou cenu,vezmu k tomu teda i ty pásy v kvalitním těžkém provedení a kovová hnací a napínací kola :-),to bude konečně stroj :-)
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od zander »

:arrow: To už vypadá o dost líp, až to zaschne opatrně trochu strhni na tom zimmeritu hrany, ale opatrně ať to moc neobrousíš.A bude to ono, na začátečníka myslím dost dobrý.
Je tu dost starousedlíků na foru, který by se na takový zimmerit ani dnes netroufli, takže dobrý a držím palce s dalším pokračováním.
Jen jedna drobnost, zkus používat šrouby a spojovací na tanku materiál k měřítku 1/16, ty šrouby na těch předních blatnících by ve skutečnosti asi nikdo nepovolil, protože by je ani pomalu neuzvedl. :lol:
Pokud si takhle pěkně hraješ se zimmeritem, je škoda to takhle zkazit detaily.
To je můj názor.
Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Díky za pochvalu a za rady, je to motivace....vidíš,to mě ani nenapadlo :-D, ale kde seženu takové šrouby?Kdybys věděl s jakým vercajkem dělám...nemám ani pořádnej svěrák,ale řezbářský stůl, na kterém vyřezávám(amatérsky)...Na malé vrtáky typu 2mm nemám ani sklíčidlo :D . Ale tak ty šrouby jsem myslel,že zatmelím,ale líbilo by se mi tam mít malé šroubky...ale jsou těžko k dostání a ani neprovrtám ten plech ssad
Něco s tím udělám,ať to není jako pěst na oko :-)
díky díky :!:
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od zander »

Malé šroubky a matičky koupíš tady http://www.microparts.cz/market/index.p ... 2b451f0e37 a jinak pantíky se dalí i přilepit speciálními lepidly a hlavy matic si udělat z plastové tyčoviny, které se dá koupit zase např tadyhttp://www.bilek-eshop.cz/cz/produkty/k ... /p/index/6, chce to jen trochu hledat na netu.
Jako řezbář, si s tímhle musíš poradit taky cit na to mít musíš, jinak by jsi nic nevysochal ve dřevě. Vím o čem mluvím. :P :P
Michal

PS a vyplň si trochu víc detailů do profilu, ať víme s kým máme tu čest :lol: :lol: nebuď utajenej.
Tada pokud se nás nebojíš, nebo se nestydíš ;) ;)
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“