Krystaly

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
mysak949

Krystaly

Příspěvek od mysak949 »

ahoj ..zajimalo by me jestli ,když chci jezdit na frekvenci třeba 40 Mhz ,jestli stačí tam dat krystal 40Mzh??
Četl sem diskusi o T 34 a tam to vysvetlujete nak moc složite..tak nevim :ugeek:
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

RC krystaly

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj. Pokud tomu dobře rozumím, tak chceš dát do vysílačky v pásmu 27 MHz (třeba vysílač Heng - Long) krystal z pásma 40 Mhz. Byl by to opravdu zázrak, kdyby ti to jelo !!! Na vysílač a přijímač z pásma 27 MHz musíš použít RC krystaly zase jen z pásma 27 MHz. Taky musíš do vysílače dát vysílačový krystal (označení Tx) a do přijímače přijímačový krystal (označení Rx). Tyto RC krystaly musí mít taky stejný kanál.
Kdysi jsem zažil taky to, že jsem v pásmu 40 MHz dal do vysílačky vysílačový krystal 40 MHz od českého výrobce z Hradce a do přijímače přijímačový krystal Futaba a RC souprava mi stejně nechodila, přestože byly krystaly stejného kanálu a úplně nové. Tyto RC krystaly mi nikde nespadly aby mohlo dojít k jejich trvalému poškození (rozladění) ale stejně spolu "nekomunikovaly".
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
mysak949

Re: Krystaly

Příspěvek od mysak949 »

aha ,tak dekuju za odpoved..sem myslel že když tam misto krystalů 27Mzh dam oba 40Mhz ,tak že to pude..
No ono to je jedno,stejne sem nad tim jen tak spekuloval.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“