Waltersons Getriebe 5:1

Profa
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 7
Registrován: 02 črc 2012, 18:36
11
Lokalita: Třebíč

Waltersons Getriebe 5:1

Příspěvek od Profa »

V Německu na Rctank.de se objevily nové převodovky s poměrem 5:1. Nabízejí je pro Tiger I, Sturmtiger I, Panther G, Jagdpanther, Germanpanther a Panzer IV.
Tady je odkaz na verzi pro Tigera I: http://www.rctank.de/product_info.php?products_id=2040
Příjemné je to, že jsou jen o pár euro dražší než převodovky s poměrem 4:1.
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Waltersons Getriebe 5:1

Příspěvek od Vojtiš »

Čau Profo, já mám ty samé převodovky z Beami Trade akorat mě stály nějakých 1700,- a zdá se mě že na těch převodovkách z Rctank.de jsou moc velké pastorky, takže to bude rychlejší jak ty mé Vojtiš. ;)
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Re: Waltersons Getriebe 5:1

Příspěvek od dzenda7 »

Jsou ty stejné převodovky jako z Beami za 1700,-, mají delší hřídelku cool Jsou super pomalé.
Do tanku v tank ...
World of Tanks
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Waltersons Getriebe 5:1

Příspěvek od Sylva »

Tak to jsou chlapci ty, o kterých jsem tady psal asi před měsícem, ty pastorky jsou vyměnitelné a k převodovkám by jste měli dostat i originál stahovák, zde jsou stránky firmy, která je myslím vyrábí:
http://waltersons.com/hobby/index.php?o ... &Itemid=74
Čus Ivo puffy
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Waltersons Getriebe 5:1

Příspěvek od Ody »

Vidím dobře, že motory jsou uchyceny jen na jedné straně (u pastorku) na takovém malém držáčku a na té druhé jsou v luftě nebo se mi to jen zdá?
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Waltersons Getriebe 5:1

Příspěvek od spitfiremk1 »

vypadají stejně jak od Beami,ale je tam skutečně velký pastorek, skoro o průměru motoru. Převod je i tak 5:1, ale je rozpočítán asi jiným počtem zubů na ostatních kolech. Velká kola, pokud do sebe zabírají, nedělají takový hluk, jako malý pastorek do velkého kola..Navíc se motor uchycený letmo za čelo jen v tenkém plechu,nemá snahu vykrucovat ze souososti vlivem velmi velkých sil, pokud je malinký pastorek. Velký obvod do sebe zapadajících kol umožní i lepší záběr boků zubů do sebe. Pokud tam jsou výměnné pastorky, musí mít motor možnost posunu v uchycení (to tam není moc vidět) Já mám od Beami 5:1 v barvě kovu-nečerněné-Pastorek je menší (ale dost velký) a pokud bych chtěl měnit za malý do pomala, tak i kdybych udělal nové otvory pro motor, tak ten nejde jednoduše spustit níž, jelikož se opře o rozpěrku bočnic převodovky a tuším o jedno kolečko...Škoda, bylo by to super citlivé a pomalejší. Ale stávající převod bohatě na šestikilový Tigr stačí.. ;) Faktem ale je, že se mi prodloužila doba jízdy na hodinu a čtvrt s nimh 2200 :shock: s občasnými zastávkami a při realistické rychlosti typu.
Naposledy upravil(a) spitfiremk1 dne 29 pro 2013, 11:28, celkem upraveno 1 x.
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Waltersons Getriebe 5:1

Příspěvek od Sylva »

Ahoj chlapci.
Tak jsem si cestou Michala koupil do TIGER 1 nové převodovky WALTERSONS :!: . Michal je vzal na sraz k Milanovi a při telefonickém rozhovoru je celkem chválil.
Doposavadní mé (zvýrazňuji mé) hodnocení:
- celkem robustní konstrukce, myslím si, že by nemělo docházet k vychylování bočních stěn, i samotné ozubené soukolí vypadá dobře, jak to bude s hnací hřídelí, zda vydrží nebo ne, to ukáže čas :?:
- provedl jsem výměnu pastorku na motoru na nejmenší, šlo to celkem z tuha, ale přiložené nářadí fungovalo dobře
- co se týče montáže, tak s tím už je to horší, přibalená spodní montážní deska je i dle fotografického návodu pro celoumělohmotné vany a pro vanu kovovou je nepoužitelná, originál spodní desku z kovové vany je třeba odvrtat a udělat do ní závity na přichycení převodovek (na tomto zrovna pracuji)
- kdo má starou převodovku na hnací hřídeli osazenou ložiskem, musí počítat s tím, že i novou hnací hřídel bude muset trochu obrousit, aby ložisko o průměru 8mm na tuto vešlo
- již při broušení hnací hřídele jsem zjistit, že levý motor převodovky se dle mého úsudku dost zahřívá (jednu chvíli se z něho i zakouřilo) a tato převodovka je i hlučnější než pravá, pravý motor se tak nehřeje a převodovka je hlučná opět dle mého úsudku akorát (pozor, zatím jsem převodovku z důvodu manipulace nemazal přibaleným mazivem), při pouštění levé převodovky z důvodu přesného uchycení na zákaldovou desku padají z ozubení mikroskopické pilinky (toto přisuzuji usazení jednotlivých ozubení), myslím si, že po záběhu by to mělo být OK

To jsou zatím doposud zjištěné poznatky k daným převodovkám, nejvíce mne straší přehřívaní levého motorku, je fakt dost horký a to jsem ho pouštěl jen krátce a vlastně bez zátěže, no uvidíme ;) v nejhorším případě bych musel koupit nové motorky :( .
Jak budu mít další poznatky, tak je dopíšu.

Čus Ivo puffy
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Waltersons Getriebe 5:1

Příspěvek od Sylva »

Opět vás zdravím a pokračuji ve svém hodnocení daných převodovek.

- dnes se mi podařilo obě převodovky upevnit na základovou desku - po těžkém boji
- jak jsem již psal minule opravdu levá převodovka je hlučná a její motor hřeje jako blázen, dále jsem také zjistil, že levá převodovka je o dost pomalejší jak prává a dochází u ní k cukání, tím vlastně tank nejede rovně, ale stále zatáčí. Jsem z toho dost :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: . Nevím jestli je to motorem nebo převodovkou, budu to muset opět rozdělat a ještě vyměním levý motor s pravým a uvidím v čem je problém. Na prázdno bez převodovky se mi zdálo, že motor jede normálně, ale kdo ví co dělá při zatížení.
Tak to je zatím vše :? :? :? . Pokud by měl někdo nějaký nápad nebo radu budu rád.

Čus Ivo puffy
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Waltersons Getriebe 5:1

Příspěvek od zander »

Ahoj
napsal jsem ten problém do Německa.
Uvidíme co mi napíše.

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Waltersons Getriebe 5:1

Příspěvek od Sylva »

Ahoj Michale,
díky Ivo puffy
Odpovědět

Zpět na „Novinky“