Tiger 1

Odpovědět
Uživatelský avatar
ollie
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 111
Registrován: 14 lis 2011, 18:20
12
Lokalita: Smolinské

Re: Tiger 1

Příspěvek od ollie »

Dakujem za chvalu. :-) Mozno bol ozraly ked zvaral. :mrgreen: Ale nie miestami sa nepodarilo. Bol to prvy pokus. Zimmerit som inak robil tiez akrylom. Priamo z tuby na tank a plastovou spachtlickou namocenou do vody rozotrel potom vyfukal fenom a uz len tvarovat. Zimmerit na celom tanku v cene tak 0,40 € :-D
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Tiger 1

Příspěvek od Sylva »

Zdar a sílu,
nezoufej, ten zimmerit je náhodou super, moc se mi líbí.
Ivo
Uživatelský avatar
ollie
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 111
Registrován: 14 lis 2011, 18:20
12
Lokalita: Smolinské

Re: Tiger 1

Příspěvek od ollie »

Díky. ;) uz len predok a jeden bok a zacistit... snad je to dobre... stit sa moc nepodaril ale nevadi...

Obrázek

Obrázek

http://imageshack.us/a/img39/5258/20130131160052.jpg

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zatim vse....
Uživatelský avatar
ollie
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 111
Registrován: 14 lis 2011, 18:20
12
Lokalita: Smolinské

Re: Tiger 1

Příspěvek od ollie »

Tak som sa tesil, ze si pojazdim po dlhej dobe. A dopadlo to takto.

http://img837.imageshack.us/img837/6372/evm1.jpg

Namontoval som prevodovky waltersons, vsetko namazal, dal loziska, odskusal bez pasov. Vsetko fungovalo. Tak som nadodil pasy, vsetko sedelo. No tank sa ani nepohol a do dvoch sekund dymu ako po zasahu. "Nastastie" sa spalila len jednotka na konektore motora. No teraz ked zapnem tank bez vysielaca tak sa motor toci na plne obratky. Zapnem vysielac a to iste. Nejake rady prosim?
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Tiger 1

Příspěvek od spitfiremk1 »

Buď nechat opravit zde na foru (tuším to tu někdo dělá), nabo za stálého míchání vylejt do hajzlu...Nebo risknout koupi nové RX 18..Mě už odešla druhá, sice obě tiše bez ohně, ale totálně.Jen jedna funguje celá kromě pojezdů, a tu jsem použil dál na pokus popsaný v poradně "Tiger na dva regly z bugyny"..přečti si a možná to udělej taky, pokud máš normální jakýkoliv profi vysilač FM ležící ladem..Dle fotky jde o totální vyhoření mosfetů v regulační sekci jednotky a bůh ví co odešlo ještě s nimi..kolik ten tank váží a jaký poměr převodu mají převodovky? Obojí má drastický vliv na průtok ampér jednotkou, pokud nejezdíš jen po linoleu...
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
ollie
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 111
Registrován: 14 lis 2011, 18:20
12
Lokalita: Smolinské

Re: Tiger 1

Příspěvek od ollie »

Noo to stale michani sa mi paci najviac... :-D no prave kupit novu rx-18 sa mi nezda. Doteraz tomu nic nebolo. Baterka nabita a tak dalej. Cital som a rozmyslal. Ale nemam nic co by som mohol takto pouzit. Tank vazi 5,5 kg. Prevodovky waltersons. A skusal som na hladkom betone. DAKUJEM za odpoved. :-)
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Tiger 1

Příspěvek od spitfiremk1 »

ollie píše:Noo to stale michani sa mi paci najviac... :-D no prave kupit novu rx-18 sa mi nezda. Doteraz tomu nic nebolo. Baterka nabita a tak dalej. Cital som a rozmyslal. Ale nemam nic co by som mohol takto pouzit. Tank vazi 5,5 kg. Prevodovky waltersons. A skusal som na hladkom betone. DAKUJEM za odpoved. :-)

tak na tuhle váhu i se silnými převody z RX 18 opatrně..ona nemá až tak lineární rozjezd a není nikde uvedeno jaké proudové špičky a trvalou zátěž snese.(což regly do letadel a aut mají v papírech) jsou dvě řešení: koupit celý vnitřek tanku na asiatamu, či Rc tnk DE, zde přes kluky a máš pokoj, nebo koupit na RC bazaru zánovní např 6-7 kanálovou soupravu FM, nebo 2,4 ghz (FM jsou za babku a na tank stačí), dva regulátory obousměrné do auta po 350 kč(na aukru) a celou vrchní sekci tanku ovládat RC spínači z vysilače, jak to popsal Kulda na svých stránkách T-34-Toto je nejlevnější varianta-bez zvuku. Jinak Balcinův :lol: el-mod...
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
ollie
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 111
Registrován: 14 lis 2011, 18:20
12
Lokalita: Smolinské

Re: Tiger 1

Příspěvek od ollie »

Ake cele vnutro? No na rctank zase iba rx-18, prpadne rx-18 2,4 GHz alebo elmod.
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Tiger 1

Příspěvek od spitfiremk1 »

ollie píše:Ake cele vnutro? No na rctank zase iba rx-18, prpadne rx-18 2,4 GHz alebo elmod.
¨
No předně, nevím jak jsi dlouho modelář a v jakém objemu jím chceš být v budoucnu. Proto, pokud je toto tvoje prvotina a chceš zůstat u tanků (tanku jednoho) bybav ho tím nejlevnějším a trochu funkčním systémem..buďto klasikou HL s rX-18 a uč se s tím zacházet tak, aby nic nehořelo :), nebo poři´d o trošičku dražší HL ve 2,4 ghz. Což je naprosto to samé, jen s chlazením RX 18 tky (což může průser alespoň oddálit) a hlavně neřešíš problém s rušením..Nemít nic, šel bych do toho..Takže pokud máš tank v základním provedení, což je jen neproporcionální jízda a plivání kuliček bez zvuků, musíš vše vyměnit.
Pokud chceš investovat a víš, že tě to asi chytlo, máš v oblibě jen tanky a netíží tě financování a nedostatek času k vúli 30 ti dalších RC letadel, aut lodí, jako mě :roll:, kup rovnou něco, co se dá spárovat a implantovat na profi modelářské soupravy a uložit do tanku. Toto je zrovna případ, zde tolik chváleného, i kritizovaného EL-modu..Mít zbytečných 10 000, jdu do něj..Tak se pro něco rozhodni, uvidíš jaké to je, když tank funguje jako opravdový a určitě tyto vjemy tě postrčí do úprav, tunění a patinování atd.. 8-)
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Tiger 1

Příspěvek od spitfiremk1 »

jen dodám, ten elmod si tu hodně lidí pořídilo přes někoho zde, kdo často objednává v německu tuším na ASIATAMu )kompletní sortiment RC tanků, příslušenství a nd.na tyto modely. Zeptej se balcina, kde a od koho to pořídil, je to super záležitost, já to u něj viděl a dodnes se budím zpocený po tom co jsem slyšel co to umí... ;)
nejde li o život, jde o hov .......
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“