Cina vs Torro (atd)

Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Cina vs Torro (atd)

Příspěvek od spitfiremk1 »

pajak7 píše:
mrst píše: rozměrovou přesnost, žádná čína nemá...
z tohoto tvrzení bych možná vyjmul T34(původně Trumpeter) ...u ostatních si nejsem vůbec jistý slol
Když jsi nejsi jistý tak netvrď takové věci.

Kde bereš jistotu že modely od Tamky jsou na 100% přesné máš je snad komplet přeměřené :lol: :lol: :lol:

Myslím že firma Wasan má modely až dost věrné viz T-34 kterou jsi zmiňoval od firmy Trumpeter a Tiger 1.

Myslím si že o kvalitě čínských modelů toho tady už je napsáno až až a tak bych poprosil kolegu aby si to tady pořádně pročetl v poradně .A ať si koupí tank jaký chce hlavně on, on se sním bude mořit když neposlechne rady zde na foru .Je pravda že já raději taky pořídím standard model aby bylo co nejvíc co předělávat jinak to pro mě nemá cenu .

Pravda je, že rozměrové nepřesnosti jsou alespoň pro mne na prd, protože kouknu li na jakýkoliv HL tank (kromě Tigropanthera), kouknu pd stejným úhlem na fotku, nevidím zásadní rozdíl, okem rozpoznatelný..Pokud se tank vybaví povrchovkou, patinou a figurama, vše se absorbuje do věrného modelu i s nedostatky, které nanejvýš odhalí nějaký šťoura, nebo bodovač s posuvkou a metrovou hromadou výkresových podkladů :roll: Pro tyhle lidi to snad neděláme ;) , ale pro své potěšení hlavně z jízdy a naději, že jsme si vytvořili pěkný kousek, za který se nemusíme stydět..Ano, jsou zde i tací mistři, co řeší i nejmenší detaily, včetně třeba přesného středu otáčení věže, klíčů ve visacích zámcích na bednách apod..Ale před nimi se hluboce skláním, dokazují tím, ne nutnost toto udělat, ale možnost, že to jde a funguje, protože je to neskonale baví. Když jsem dělal dvaasedmdesátiny letadla, párkrát jsem si jen tak zasoutěžil a věřte, že model dobře a čistě udělaný, jen tak z krabičky, za který by mi někteří utrhli ruce, byl pro bodovače zralý tak na hození o stěnu..Stačilo např, že rozpětí výškovky bylo o celé 0,2 desetiny mm delší a šel jsem..Za čas se vyskytli soutěže s hodnocením tzv. líbí-nelíbí a byl klid..Takže tolik k mému názoru na přesnosti jednotlivých výrobců..Jinak Tiger od Torra i T-34, potvrzuji velkou přesnost i v základních rozměrech a tvarování. Hlavně Tiger má správný tvar zadní bedny na věži (alespoň jsem si toho všiml)
Jen dodám, čína už jezdí dnes po měsíci, takže pokud zvládli toto, určitě,pokud budou chtít dobře prodávat, tak se zlepší i v kvalitě modelů..No to nám pak ale odpadne spousta práce..Proboha co potom s tím ušetřeným časem???
nejde li o život, jde o hov .......
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“