přestavba Bruder na RC

Nejen RC. Jiná měřítka atp.
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

přestavba Bruder na RC

Příspěvek od spitfiremk1 »

https://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/Buld ... vba_na_RC/


Tak mi to nedalo a pustil jsem se do dalšího "pásáku"Jde o hračku od Brudera a jelikož měl článkové pásy, šel jsem do toho..Nejprve jsem rozpůlil zadní osu a na ni epoxidovou hmotou naklínoval ozub.kola. Jako převodovky jsem použil systémy Aldruino s výstupními otáčkami na pěti voltech okolo 200 ot/min Převody jsou malé (a snad by se vešli do LT-38?) Převodovky jsou řešeny spojením dist.trubičkami, na něž jsou již orig.nachystány otvory. Pak jsem je přišrouboval na zákl.desku, která se s nimi šroubuje na dno buldozeru. Ovládání zdvihu radlice a její natáčení do stran je řešeno pomocí tenkých 0,5 mm pletených lanek, jež jsou vedeny do maket hydr.válců a tahají za jejich kořen ukryté uvnitř ( z fotek není moc patrné, ale je to tam ;) )Hydraulické pístnice jsou nahrazeny kousky prutové antény HL a do nich jsou vsazeny zacvakávací háky napodobující upevňovací čepy válců. Vypadá to daleko lépe než původní šedé plastové tyčky...
Servo zdvihu radlice bude za motorovou skupinou s převodama a bude tahat za lanka od válců, jež budou spojena na konci a od tohoto konce povede jedno lanko k páce serva. Pohyb nahoru je jasný a dolů lanka napne váha radlice.Pohyb radlice do stran zajistí systém ve přední části stroje tím samým stylem, jen se jednáo spojení konců lanek na vyfocené kladce, která zajistí pohyb v jednom kroku jeden válec vpřed a druhý vzad a opačně. Kulový čep na kladce povede táhlo k servu v čumáku stroje.Lanka jsou proti sobě od kladek k válcům napnuta bez vůlí tak, aby se jedno lanko při pohybu kamkoliv nepovolovalo a nesmeklo z kladky a to ani při současném pohybu radlice nahoru a do stran. Místo regulátorů, budou použity dva servozesilovače ze serv Futaba FP-7, takže vše se zapojí jen jako serva do patřičných kanálů 1 a 2 smixovaných elektronicky ve vysílači (delta mix) Pohon buďto jedno článek lipol 3,7 V, 1000 mah. , nebo čtyř článek nicd 800mah. Jakmile pokročím dál, pošlu odkaz na další fotky. Tak zatím se mějte, konečně zase něco tvořím..
nejde li o život, jde o hov .......
pajak7

Re: přestavba Bruder na RC

Příspěvek od pajak7 »

Hmmmm zajímavé jsem zvědav co dokáže v praxi ;)
budu se těšit na první zanoření radlice do hlíny nebo písku.
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: přestavba Bruder na RC

Příspěvek od spitfiremk1 »

pajak7 píše:Hmmmm zajímavé jsem zvědav co dokáže v praxi ;)
budu se těšit na první zanoření radlice do hlíny nebo písku.
:D :D tak to já taky...hlína nepřipadá v úvahu, chlapi z Brna bagrují a nakládají jen obarvené piliny. Počítám, že budu muset ještě prodloužit na rozetách nějakým způsobem zuby, protože jsou oblé a při silnějším záběru proskakují v pásu )na druhou stranu je to pojistka proti přetržení pásu. Uvidíme... jde hlavně o to, oživit zajímavou věc, i kdyby jezdila jen po stole a hrnula rozsypanou mouku... ;)
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Vašek
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 176
Registrován: 30 zář 2009, 12:35
14
Lokalita: Cerhovice

Re: přestavba Bruder na RC

Příspěvek od Vašek »

Pěkný,džím palce ať se dílo podaří ;) ;)
Vlastenec
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 43
Registrován: 11 črc 2009, 10:38
14
Lokalita: ROHATEC, okr. Hodonín.

Re: přestavba Bruder na RC

Příspěvek od Vlastenec »

Nazdárek.

Můžeš prosím vložit fotky toho buldozeru jak vypadal před úpravou a jaké to má rozměry ?

Vlastík
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: přestavba Bruder na RC

Příspěvek od spitfiremk1 »

https://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/Buld ... vba_na_RC/

Zde další včerejší práce...

Serava jsou HXT 9 za 75 kč na Aukru. Pětigramová jsou sice menší, ale neutáhnou odpory v lankách a váhu radlice. Devítigramovky to zvládají bravurně..Serva jsou vzhledem k ceně natvrdo přilepena na svá místa, scházel mi manipulační prostor na jejich držáky atd. Mohu li doporučit, příště bych šel do většího buldozeru. V tomto je tak málo místa, že se v něm štěnice musí vytočit na dvakrát.. :D celková délka s radlicí je 230 mm a šířka přes pásy 130 mm. Pásy jsou išroké jak na King Tigerovi (cca 30 mm).prostor v zadní části stroje 90x57 mm o výšce30 mm. Výška prostoru je omezena maketou vnitřního prostoru kabiny, jež zachovávám beze změn. Takže mi zbývá někde nalisovat dva servozesilovače, přijímač a čtyřčlánek nicd.V motorové kapotě je naštěstí dost místa, takže to vidím tam...Celková výška buldozeru je okolo 150 mm.No je to malé, ale milé..
Jinak cena se pohybuje okolo 270-350 kč, dle prodejce. Nejjednodušší je, rozkliknout na seznamu"zboží" a hledat buldozery Bruder...Měřítko je "naše" 1:16 !!
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: přestavba Bruder na RC

Příspěvek od spitfiremk1 »

Vlastenec píše:Nazdárek.

Můžeš prosím vložit fotky toho buldozeru jak vypadal před úpravou a jaké to má rozměry ?

Vlastík
Hračka před úpravou vypadá stejně, bez skel kabiny s jednoduchými hydr.válci z šedého plastu (nahradil jsem rozřezanou anténní trubičkou a propiloval malinko vnitřní průměry těles válců, aby chodili jak po másle..Nutná úprava bude vlepením hliníkového pásku do modulu záběrových kol po jeho obvodu.Stávající zuby při větším zatížení proskakují v pásu, ale to se dá řešit jako poslední věc, zatím při volném popjíždění prímo z baterky bez reglů to jede...Ale protočení pásu rukou je okamžitý skluz zubů.

http://www.ok-hracky.cz/bruder-2443-cat ... kup192.php
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: přestavba Bruder na RC

Příspěvek od spitfiremk1 »

..Tak jsem téměř hotov, dnes jsem zasklil kabinu a uklidil uvnitř modelu a hledal na vše místo..Moc ho tam nezbylo:oba regly DSYS 18 A (původně zamýšlené servozesilovače nevyšly, jeden byl vadný a víc nemám), jsem dal spolu s přijímačem MZK do úhledného balíku schovaném v obalu od kinofilmu a umístil do motorové kapoty. Baterii (3s lipol 350 mah a nebo-2s lipol 500 mah) bylo nutno nacpat pod sedadlo řidiče a vyšlo to..Vypínač na přerušení přívodu proudu do reglů a tím i celého systému RC , jsem dal tak jako u tanků dospod dozadu, mezi skříně hydropohonů. Vše je už vyzkoušeno, uklidil jsem si s Brudrem bordel na stole.. :lol: -Viz odkaz na video (doufám že funguje) Další fotky z dokončení hrubé stavby jsou přiloženy rovněž na tomto odkazu. .No zbývá ještě to nejdůležitější: sehnat fešnou buldozeristku a hlavně vytvořit stavební patinu, docela se těším...



https://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/Buld ... avba_na_RC
Naposledy upravil(a) spitfiremk1 dne 23 úno 2014, 23:37, celkem upraveno 1 x.
nejde li o život, jde o hov .......
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3217
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: přestavba Bruder na RC

Příspěvek od sakulajda »

úžasný cool
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pajak7

Re: přestavba Bruder na RC

Příspěvek od pajak7 »

Dobrá práce ;) ;) ;)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní modely“