Moje prvotiny

Uživatelský avatar
Pepin
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 71
Registrován: 16 led 2009, 19:28
15
Lokalita: Praha

Re: Moje prvotiny

Příspěvek od Pepin »

Pánové za války neplatily žádná pravidla. :mrgreen:
Pepin
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Moje prvotiny

Příspěvek od Milan »

Musím se na tomto místě omluvit Jagdpanteru že má špatné jízdní vlastnosti.Po výmněně vysílačky vše v pořádku.Tank jede jak má a kam má.Mohlo mě to napadnout dřív.Řeč je o tanku od HL.
Ohledně těch barelů: udělal jsem je z nornální novodurové trubky venkem 40 mm.Přesně to má být 3,7x5,53.Ale takový průměr trubky jsem nesehnal.Víka jsou vyřezané z plastu z reklamní cedule.Problém byl je tam uchytit,takže příště zkusím sehnat trubku která vejde do té čtyřicítky ale bude kratší,takže mi udělá dorazy.Obruče jsou ze stahovacích plastových pásek.To byl ale porod je natvarovat.Hrdla jsou vyseklá z kartonku.průměr 8 mm.Kyblík je z víčka od léků.Tmel vyrábím rozpuštěním kousků z plastikové stavebnice v toluenu.Barvy si míchám například v paletkách od Aspirinu.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Moje prvotiny

Příspěvek od Radek »

Můj názor něměním, takto se mohly pohybovat tanky pouze někde v zázemí při přesunu na frontu a museli mít ještě jistotu, že tam nebude nějaký aktivní partyzán.
Mimochodem velká spotřeba Tigrů byl jeden z problémů, T34 přesto, že to byl ruský tank, střední velikosti a IS 2 jako těžký tank měly výrazně nižší spotřebu. U jednoho tanku se to nezdá důležité, ale v počtech 100 tanků už to hrálo velkou roli sehnat tolik cisteren a všechny ty tanky nakrmit pohonnými hmotami. Tvůj obrázek je jeden z mála, na Googlu jich najdeš minimálně 300 bez barelů.
Myslím si, že to je na Tvém obrázku je mimořádná situace.

Radek cool
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Moje prvotiny

Příspěvek od Milan »

Mě to zase tak nevadí.Mě se to tak libí.Hlavně to nebrat tak vážně.Vždyť jde o h...
Uživatelský avatar
Tankysta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 218
Registrován: 31 led 2009, 13:59
15
Lokalita: Letonice u Bučovic

Re: Moje prvotiny

Příspěvek od Tankysta »

Milan píše:Mě to zase tak nevadí.Mě se to tak libí.Hlavně to nebrat tak vážně.Vždyť jde o h...

Ahoj .

Protoze jiz tanky od HL provozuji pres sest let (jinak modelarina kolem 25let) tak je muj nazor ten ze jde opravdu o nic. Jde oto ze je jedno jestli jsou na tanku sudy,motorka,vojaci nebo jine veci. Ale oto ze se tim modelar bavi. Tak proc nedat na tank nejake doplnky. Vsak pokud se nekdy sejdeme si zajezdit? Bude to vypadat jak depo tanku nebo presun bojove techniky.
Pokud us musim zajit do detailu tak dejme do tanku ostrou munyci a apotom sudy dame dolu. Po rozstrileni pozbirame a zameteme.
Ne tak ne. Pekne at kazdy stavi a upravuje jak umi.
Ato se musi ocenit.

Koupit tank za 15000kc. Ktomu vysilacku. No skuste takovej tank rozrezavat!!! Vecna skoda ne?

HL za + - 2500kc tam us se da rezat a predelavat cokoliv.

Tak proc tam nedat sudy nebo bedny od munyce,kanystry a jine.

Kazdy mame svuj nazor a kazdy prispevek je na tomto foru vitany!!! A na netu je spousty fotek vselijak ovesenych tanku pri presunu. Do boje jeli jen s pasama a kolama ktere dali kde to slo kvuli zasahum .

Tak pani modelari. Pojdme si radeji predavat skusenosti o upravach,prestavbach,doplncich. Vzdyt jsou mezi nami i takovi modelari kteri radeji misto nakupu ruznych doplnku si takovej doplnek udelaji sami. A nekdy je to i kvuli cene techto doplnku. A cloveka nekdy vlastni výrobek potesi vic nez ten koupeny.


Tak at se nam panove dari.


Tankysta
Naposledy upravil(a) Tankysta dne 26 úno 2009, 21:49, celkem upraveno 1 x.
Plastikové modely + Rc bojová technika 2 s.v. a jiné

Tankista - TankistaRD@centrum.cz
https://tankistard.rajce.idnes.cz/ Nové stavby Téčka
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Moje prvotiny

Příspěvek od sakulajda »

Mě se sudy líbí - byť by byly naplněny vodou :lol:
Jsem za jedno s předchozím - taky nedělán 100% model v měřítku - prostě chci, aby se mi model líbil a práce mě bavila cool
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Moje prvotiny

Příspěvek od Barraka »

To mě by se, než sudy, líbil nějakej kanystříček, ale musím sehnat nějakou dokumentaci než do toho půjdu.
Takovýhle nepravidelný tvary se dají dělat třeba i z moduritu, vybrousit , vykytovat.... atd. slol
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Moje prvotiny

Příspěvek od sakulajda »

Barraka píše:To mě by se, než sudy, líbil nějakej kanystříček, ale musím sehnat nějakou dokumentaci než do toho půjdu
prozatim inspirační foto
Obrázek
http://panzer.wbs.cz/Kanystr/P1180068_original.jpg
http://panzer.wbs.cz/Kanystr/P1180073_original.jpg
http://panzer.wbs.cz/Kanystr/P1180074_original.jpg
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Moje prvotiny

Příspěvek od Martin M »

Ahojte,souhlasím s Tankystou.Modelařím už od 14 let,s přestávkami a vyzkoušel jsem už lecos.Rc letadla,s těma už učím lítat i druhé,loni jsme se známýma pořídily RC elektrovrtulníky.Tam se také pořád něco montuje,ale i často padá a tak pořád dokola.A to i zkušení letci.Taky jem pět let jezdil po závodech s RC elektroauty 1/10.Tank jsem si pořídil kvůli zájmu o něco trochu jiného,zájmu o WWII,možnosti se na něm kreativně vyřádit,možnosti zúročit svoje zkušenosti s modelařinou i elektronikou...no prostě mě to baví...Ps:a taky něco předat jiným,hlavně v tom nehledejte nic jiného!
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Moje prvotiny

Příspěvek od Barraka »

sakulajda píše: prozatim inspirační foto
Perfektní. A to jsou stažený fotky nebo ho máš doma ? :D
Díky moc.
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“