T-34/85 Rudý

Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: T-34/85 Rudý

Příspěvek od Sylva »

No pane máš to moc pěkné england
Čus Ivo puffy
Uživatelský avatar
rasil
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 24
Registrován: 09 čer 2015, 18:59
8
Lokalita: Dukelská, Česká Lípa

Re: T-34/85 Rudý

Příspěvek od rasil »

Zesílení vany T-34/85 a její částečné utěsnění proti prachu a cákající vodě vedlo k následujícímu řešení.
Obrázek
Vše co přesahovalo 5 mm ode dna vany, z vnitřní strany, směrem nahoru bylo odstraněno.

Obrázek
Na dno byly nalepeny 5 mm vysoké umělohmotné proužky.

Obrázek
Na boky byly nalepeny ze stejného materiálu, proužky 2 mm silné. Tyto pruhy spolu ze zesílením budou tvořit zábranu proti vodě a prachu.

Obrázek
V místech vodících drážek na bocích hrany byly podložky zvýšeny o 2 mm (celkem 7 mm). Tak se pojezdová kola dostala do správné pozice a dno vany na správnou výšku nad terénem.

Obrázek
Převodovky se do trupu v původní podobě již nevrátí. Budou doplněny o diferenciál, mezi převodovku a jeden silnější motor.

Obrázek
Hliníkový profil "L" 40×40 mm tvoří základ zesílení a je součástí nového uspořádání převodovek.

Obrázek
V místech převodovky je další hliníkový "L" profil 45×24. V profilech jsou osazena původní ložiska z převodovek.

Obrázek
Prostřední kolo převodovky bylo lehce upraveno. Jeho osa byla o 10 mm prodloužená. Nesehnal jsem osu o průměru 3,4 mm. Proto jsem původní osu vyklepl. Otvor pro osu převrtal na 4 mm a novou osu o průměru 4 mm naklepl do ozubeného kola. Otvory v mosazných ložiskách byly také zvětšeny.

Obrázek
Na prodlouženou osu přijde narazit umělohmotný korálek o průměru 5 mm s příčnou osou 1 mm silnou. Vše přijde zastrčit na vývody diferenciálu. Zdánlivě nefunkční první ozubené kolo převodovek bude mít spolu se servi funkci brzdy. Budou zastavovat pás pro zatáčení tanku.
Uživatelský avatar
rasil
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 24
Registrován: 09 čer 2015, 18:59
8
Lokalita: Dukelská, Česká Lípa

Re: T-34/85 Rudý

Příspěvek od rasil »

Obrázek
Ozubená kola s novou osou jsou poháněna jedním elektromotorem s převodovkou přes diferenciál. Do diferenciálu zapadnou vytvořené příčné čepy. Ty jsou vytvořeny ze šroubů M2.

Obrázek
Protože mezi osou diferenciálu a stěnou převodovky je jen pár milimetru, je jedna osa s čepem nasouvací. Čep ze šroubu M2 a další šroub M2, zajišťující pevné uchycení ozubeného kola k ose, jsou osazeny až po nasunutí osy na místo.

Obrázek
Osa ozubeného kola se na místo zasouvá zkrze vnější stěnu vany tanku. Otvor bude zaslepen vyjímatelnou zátkou - víčkem.

Obrázek
Při ověřování funkce diferenciálu nevydržely zuby původní převodovky. Objednal jsem a namontoval do vany tanku nové a kvalitnější převodovky. Zatím zůstanou bez úprav.

Obrázek
Také jsem si pohrál s polní lopatou. Kovové části jsou z plechovky od nápojů. Násada z bambusového párátka.

Obrázek
Polní lopata na svém budoucím místě.

Obrázek
Pila je opět z plechovky od nápojů.

Obrázek
Trochu jsem si pohrál z vybarvením, jak by asi mohlo vypadat. Maskovací plachta z kousku hedvábí, zatím nemá požadovanou barvu, proto není upevněna na zadní část věže tanku.
Naposledy upravil(a) rasil dne 13 zář 2015, 19:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 Rudý

Příspěvek od Shotek »

Paráda, na ten pohon jsem moc zvědavej, zní to moc zajímavě. Těším se na pokračování!

ahoj
Uživatelský avatar
rasil
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 24
Registrován: 09 čer 2015, 18:59
8
Lokalita: Dukelská, Česká Lípa

Re: T-34/85 Rudý

Příspěvek od rasil »

Při ověřování funkce diferenciálu nevydržely zuby původní převodovky. Objednal jsem a namontoval do vany tanku nové a kvalitnější převodovky. Zatím zůstanou bez úprav. Na měkký kov zubů silnější motor s převodovkou byl moc.
Obrázek

Mezi tím jsem pomocí dentacrylu v lukoprénových formách doplnil celou posádku.
Obrázek

Obrázek
Velitel tanku s Jankem jsou ve věži, Gustík lelkuje u tanku, řidič je za pákami řízení a Šarik zatím tank obíhá.

Obrázek
Na figurkách je ještě co dodělávat a opravovat. Přibylo pár drobných doplňků. Například maskovací plachta na zadní straně věže, prkno proti stříkání vody
a bláta před řidičem, uchycení lopaty a další drobnosti.
Naposledy upravil(a) rasil dne 13 zář 2015, 19:40, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: T-34/85 Rudý

Příspěvek od Sylva »

Vypadá to super, jako v seriálu *THUMBS UP* .
Čus Ivo puffy
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: T-34/85 Rudý

Příspěvek od honza kadrmas »

Ahoj parádní téčko a koukám i s řízením podobné originálu :-)
Naposledy upravil(a) honza kadrmas dne 13 zář 2015, 22:18, celkem upraveno 1 x.
Váš Šaryk
Januk
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 170
Registrován: 14 pro 2012, 14:47
11
Lokalita: Trutnov

Re: T-34/85 Rudý

Příspěvek od Januk »

Pěkné Té ahoj
Uživatelský avatar
rasil
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 24
Registrován: 09 čer 2015, 18:59
8
Lokalita: Dukelská, Česká Lípa

Re: T-34/85 Rudý

Příspěvek od rasil »

všem moc děkuji, ale myslím si, že jsem na začátku a hlavně k obdivování jsou zde jiní jako http://www.mujtank.tym.cz/viewtopic.php?f=71&t=2757 slol . Snad jednou dorostu i na takovou šikovnost. ahoj
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: T-34/85 Rudý

Příspěvek od baca »

Pěkně zpracovaný model a origoš pohon england
Odpovědět

Zpět na „T-34“