Konverze Panzer III na StuG 40 Ausf. G

Odpovědět
tom59herder
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 29
Registrován: 03 říj 2009, 18:52
14
Lokalita: Březová alej 1305/4, Staré Město, 460 01 Liberec

Konverze Panzer III na StuG 40 Ausf. G

Příspěvek od tom59herder »

Konečně mi skončila sezóna dráhové modelařiny u nás v DDM a do dalšího závodu v lednu mám nějaký čas volno. Proto jsem se rozhodnul jej věnovat jen své modelařině a tím jsou konverze mých dvou tanků na samohybná děla. V tomto vláknu popíšu svou přestavbu Panzera III. Při této konverzi budu zkoumat některé možnosti výroby dalších komponentů pro RC tanky. Začnu tedy úvodem, co stavím.

StuG 40 Ausf. G
Německé útočné samohybné dělo s označením StuG 40 Ausf. G je také označováno jako Sturmgeschütz III Ausf. G. Vozidla StuG III se vyskytovala na bojištích ve velkých počtech, bylo jich vyrobeno 7834 jen v této verzi. Podvozková část se minimálně lišila od verze F/8. Čelní pancíř této verze měl tloušťku 50 mm, které se zvětšila přišroubováním pancíře 30 mm a pozdějí se tento pancíř navařoval. V pozdějším provedení se použil rovnou pancíř o tloušťce 80 mm. Další změnou byla úprava úhlu korby, kdy byl sklon 79 stupňů. Vyzbrojeny byly kanónem StuK 40 L/48 ráže 75 mm. Zásoba munice čítala 54 nábojů. Další výzbroj tvořil jeden nebo dva kulomety MG 34 nebo MG 42 se zásobou munice 600 nábojů. Většina děl byla doplněna dvěmi trojicemi dýmovnic Nbk 39 kalibru 90 mm, které byly umístěny na přední boky nástavby. Od května 1943 byla děla doplněna 5 mm pancířem na bocích korby proti účinkům kumulativních střel.

Takticko technická data:
Celková hmotnost: 23 900 kg
Osádka: 4 osoby
Rozměry: délka ? 6770 mm, šířka ? 2950 mm, výška ? 2160 mm
Motor: Maybach HL 120 TRM o výkonu 221 kW/3000ot./min.
Rychlost: 38 km/h (vozovka)
Spotřeba: 196 l/100 km
Překážky: svislá stěna ? 600 mm, svah ? 30 stupňů, brod ? 800 mm

Podkladem pro mou konverzi je vystřihovánka polské firmy Fly Model No. 123, která ztvárňuje vozidlo 286 StuG Brigade ve zbarvení z léta 1944 na východní frontě.
Obrázek
pajak7

Re: Konverze Panzer III na StuG 40 Ausf. G

Příspěvek od pajak7 »

Tak dotoho už se těšíme jak malí kluci ;) ;) ;) Jo a držím všechny palce i u nohou :lol: :lol: :lol:
tom59herder
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 29
Registrován: 03 říj 2009, 18:52
14
Lokalita: Březová alej 1305/4, Staré Město, 460 01 Liberec

Re: Konverze Panzer III na StuG 40 Ausf. G

Příspěvek od tom59herder »

Tak jsem dnes nelenil a pustil se do odstrojení tanku. Vyndal jsem vše, co v tanku nepoužiji, alespoň budu mít pro nějakého kluka na budoucím kroužku aparaturu. Také se pokusím napsat více obsáhlejší report o tomto typu RC vybavení na své stránce.
Obrázek
Pomocí dremelky s pružnou hřídelí jsem vyřezal z vany vše, co jsem tam nechtěl.
Obrázek
Stug40 postrádá boční výlezové dveře a tak jsem je na obou stranách vybrousil. Šlo to ztuha a musel jsem být hodně pozorný.
Obrázek
Teď budou 3 perné pracovní dny a tak se snad dostanu k zaslepení otvorů v korbě. puffy
Odpovědět

Zpět na „Sturmgeschütz IV“