Otazka :M16 halftrack na 9.6V vs 7.4V Lipo

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
speedlink
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 146
Registrován: 30 bře 2014, 18:06
10
Lokalita: Lučenec - Slovensko

Otazka :M16 halftrack na 9.6V vs 7.4V Lipo

Příspěvek od speedlink »

Zdar zaobstaral som si m16 halftrack od wsn model je nadherny ale ma iba sachtu na osem bateriek cize cca 9.6v co je premna nepripustne a tu ich bat kupovat nechcem . Chcel by som sa teda opytat ci ked donho kupim 7.4V lipolku ci bude vsetko fungovat ako ma lebo potom su uz len 11 cky a tie by podla mna asi mohly uskodit ale necham si poradit Dakujem
speedlink
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 146
Registrován: 30 bře 2014, 18:06
10
Lokalita: Lučenec - Slovensko

Re: Otazka :M16 halftrack na 9.6V vs 7.4V Lipo

Příspěvek od speedlink »

Ja viem len mi pride mala a zbytocne draha a v tej cene je slusna lipolka ktoru vyuzijem viac , takze otazka zotrvava
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: Otazka :M16 halftrack na 9.6V vs 7.4V Lipo

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
řeším podobný problém. Jízdním vlastnostem poměrně škodí kastlík na baterie po vozem. Rád bych ho odstranil a řeším čím nahradit stávající baterie (8x AA , nebo 9,6 V pack).
Li-pol se jeví jako ideální. M16 má proporcional u rychlosti i u ovládání věže , tak si myslím , že by měla být použitelná i li-pol 11,1V. Řešil jsem to i s PETREM NC ten se domnívá , že by to mohlo chodit. Li-pol 7,4 by prý nemusela stačit na chod všech funkcí.
Má s tím prosím někdo zkušenost ?
speedlink
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 146
Registrován: 30 bře 2014, 18:06
10
Lokalita: Lučenec - Slovensko

Re: Otazka :M16 halftrack na 9.6V vs 7.4V Lipo

Příspěvek od speedlink »

Tiez ma stve ta pixla medzi napravamy puffy jedine co viem ze lipolka 7.4 zvlada aj vecsi odber prudu ale ako sa bude potom chovat motor a ci to nebude prilis lenive netusim zislo by sa nejakeho zdatneho elektrikara na tuto otazku
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: Otazka :M16 halftrack na 9.6V vs 7.4V Lipo

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
poslušně hlásím , že ordonanc ani elektrikář nejsem.... , tak nějak by to asi řekl Švejk.
Zkrátka , nedalo mi to a přemýšlel jsem o tom a protože je náš kluk bordelář a nechal válet v dílně vedle nabíječky 7,4V Li-po baterii se stejnou koncovkou , tak jsem ji zkusil a vše funguje bez problémů. Ještě změříme jmenovitý proud u Li-po a u tužkových baterii na něž normálně jezdíme a myslím , že vše bude v pořádku.
speedlink
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 146
Registrován: 30 bře 2014, 18:06
10
Lokalita: Lučenec - Slovensko

Re: Otazka :M16 halftrack na 9.6V vs 7.4V Lipo

Příspěvek od speedlink »

Super potom napis ze aka bateria s akov kapacitov aby som mohol i ja zakupit ahoj
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: Otazka :M16 halftrack na 9.6V vs 7.4V Lipo

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
ta co jsem ji zkoušel je z rc auta Vortex , je to bezejmenná čínská 7,4V baterie s kapacitou 1100mAh. Ale podstatné je kolik dá proudu (7,4), jak ho bude dávat dlouho (kapacita) je celkem jedno. Samozřejmě čím větší kapacita , tím déle jezdíš slol .
My plánujeme odstranit ten bateriový kastlík na spodku a udělat držák na baterii co nejvíce zapuštěný do rámu . Změř si ten kastlík a baterii vybírej 7,4V s rozměrem zhruba jeho šířky a délky , výška většiny Li-po je nižší ,než kastlík . Tak to alespon´uděláme mi.
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Otazka :M16 halftrack na 9.6V vs 7.4V Lipo

Příspěvek od Shotek »

Ahoj všem,
měl bych dotaz ohledně možnosti použití Lipo baterií s Elmod Fusion PRO. Je to podobný dotaz jako původní, tak snad to můžu přihodit sem, ať se diskuse zbytečně netříští.
V návodu se píše, že Fusion PRO podporuje jak 2S 7,4V, tak i 3S 11,1V. Aktuálně testuju s klasickou NiMH 7,2V
Plánuju pořízení Lipo, mimo jiné kvůli úspoře místa, ale nevím jestli 2S nebo 3S. 2S je asi univerzálnější při našem používání, ale jinak nevím.
Jako laikovi mi není jasné, jestli by z použití 3S plynula nějaká výhoda, případně, zda se to nějak projeví na chování modelu (plynulejší rozjezd např. atp.).
Je to možná hloupý dotaz, ale jak říkám, školy nemám :oops:

Díky předem za Vaše komentáře.
ahoj
Naposledy upravil(a) Shotek dne 18 kvě 2017, 10:33, celkem upraveno 3 x.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“