Zkrácení poloosy

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Zkrácení poloosy

Příspěvek od Cipísek »

Zdravím,

neskutečně se trápím s motory do mého Leoparda. Objednal jsem tyto motory http://www.rctank.de/31-PRO-steel-gearb ... long-axles a nejprve měl jeden křivý dosedací plech, nešlo to opravit, takže reklamace. Tento týden konečně darazil nový, vše v pořádku, tak se s tím camrám celý večer abych pak zjistil, že mi rozety drhnou o blatníky. Zjišťoval jsem čím to a na první pohled to vidět není ale oproti origo plasťáku má ta nová převodovka o cca 3mm delší poloosu. Co s tím? Zase reklamovat? Napadlo mě rozebrat to a utočit na soustruhu ale nemůžu najít čím ji rozdělat. Mám tam na jednom místě u ozubeného kola jakoby roztemlovaný čep, zkusit ho vyrazit? ssad
Naposledy upravil(a) Cipísek dne 02 dub 2016, 00:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Zkrácení poloosy

Příspěvek od Milan »

No s těmito převodovkami moc zkušeností nemám,ale vypadají stejně jako na které jsem zvyklej.Je to celkem jednoduchý a dá se to celé rozdělat a použít hřídel z těch starých převodovek.Doufám že na starých je kovové ozubené kolo.Pokud ne ,tak to přelisovávám pouze ve svěráku za pomocí obyčejných ořechů z Golasady.
Prostě na starou hřídel nalisuješ ozubené kolo z té nové hřídele.Jde to !!!
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Zkrácení poloosy

Příspěvek od Cipísek »

Pánové děkuji oboum za rady, nicméně doposud jsem se hrabal tak trochu jen v automobilových a lodních motorech a tohle je pro mne trochu piplačka. Je to příliš titěrné a bojím se abych tomu nějak neublížil a tak raději posílám foto. U té černé bude chtít pravděpodobně vyrazit ten čep že? U té plastové nevím? Obrázek
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Zkrácení poloosy

Příspěvek od Milan »

Škoda že jsi nenafotil i tu plastovou.Čep určitě ven a měl by tam být i tisícihran.
Nejdřív všechno nastuduj a poměř zda to bude kompatibilní.Na té druhé hřídeli není ocelové kolo ????
Dáváš jen poloviční informace.
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Zkrácení poloosy

Příspěvek od Cipísek »

Nene je z plastu, bohužel. Obrázek
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Zkrácení poloosy

Příspěvek od Milan »

No tak to zkus rozlisovat a uvidíš jak to pak bude vypadat.Určitě se s tím dá poradit.
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Zkrácení poloosy

Příspěvek od Cipísek »

Tak jsem vyndal vyrážeče co mam ze zbraní a už to jde ;) Problém je, že ta osa z plasťáku má tisícihran a je silnější v tomto bodě. Ta z té kov. převodovky má v sobě dírku na to ozubené kolo a je tenčí. Takže holt kus obrat na soustruhu, tím myslím tu stranu, na kterou se nasazuje rozeta. Nic jiného asi nelze.
Naposledy upravil(a) Cipísek dne 02 dub 2016, 11:31, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“