kovové prevodovky

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Uživatelský avatar
karol
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 197
Registrován: 28 bře 2017, 18:16
7
Lokalita: 841 05 Bratislava

kovové prevodovky

Příspěvek od karol »

Zdravím všetkých tankánov. Mám Tiger I early HL 1/16, už trochu tuningovaný. Prevodovka je oceľová Taigen. Problém je v tom, že pastorky na motoroch sú medené a po mesiaci jazdenia sú oceľovými prevodmi ofrézované a tým sa prevodovky znefunkčnili. Je možná náhrada medených za oceľové, a čím je najlepšie mazať prevody. Nepojazdný Tiger I smutne stojí a čaká na Vaše odpovede a rady, za ktoré vopred ďakujem.
Dobré tankovanie všetkým praje
Karol
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: kovové prevodovky

Příspěvek od solo »

Ak môžeš tak sprav fotky.Toto je veľmi zo široka popísané.Najskôr Ti to mohlo zodrať zuby od motora.Dôležité je,ako sa prekrývajú zuby medzi dvoma oz.kolieskami.Zbytočné dohady.Je možné,že ťa čaká výmena prevodoviek. solo
Naposledy upravil(a) solo dne 09 dub 2017, 23:53, celkem upraveno 1 x.
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: kovové prevodovky

Příspěvek od Radek »

Určitě jde nahradit mosazné pastorky ocelovými, ale musí mít stejný tvar zubů a počet zubů. Má to ale jeden háček, ony ty pastorky jsou asi mosazné proto, aby odešel pastorek, který se dá lehko vyměnit a neodešlo velké kolo v převodovce a tím pádem musíš potom vyměnit celou převodovku za nemalý peníz. Na mazání se mi osvědčila vazelína ve spreji, která se používá na mazání řetězů jízdních kol. Nastříkne se, je tekutá a po chvíli ztuhne a trochu i nabude. Zaběhne i tam, kam by jsi obyčejnou vazelínu těžko dostal. Můžeš přidat i jinou vazelínu kterou seženeš - třeba na auto, dá se koupit v malém balení na benzinové pumpě.

Radek
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 681
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: kovové prevodovky

Příspěvek od scoutT34 »

Ahoj

Ja som Bratislave prakticky každý deň
určite by som mal mať doma nejaké pastorky
ja by som tam nechal tie mosadzné ,kvôli ochrane zubov prevodovky
pastorky sú spotrebný materiál ktorý je potrebný z času na čas vymeniť

PS:
je potrebné vyriešiť sťahováky z osky motoru
tu na fóre sa to riešilo
Uživatelský avatar
karol
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 197
Registrován: 28 bře 2017, 18:16
7
Lokalita: 841 05 Bratislava

Re: kovové prevodovky

Příspěvek od karol »

Ďakujem tankánom za rady.
Skúmal som prevodovky, tak sa našťastie odfrézovali len prevody medené z motorčekov, ostatné prevody sú v poriadku. Problém nastal po štyroch mesiacoch, možno 2-2,5 hodiny čistého času jazdenia, čo sa mi zdá trochu priskoro, no ale teraz je to už jedno, treba pastorky na motory a ide sa ďalej. Týmto by som sa chcel opýtať na pastorky, môže niekto ponúknuť alebo dať vedieť kde sa dajú zakúpiť, pôvodný mal 10z.
So SCOUT T34 by bolo možné stretko v BA, mám čas stále, prispôsobím sa. Ešte raz vďaka a všetkým prajem dobré potankovanie.
Karol
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 681
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: kovové prevodovky

Příspěvek od scoutT34 »

karol píše:Ďakujem tankánom za rady.
Skúmal som prevodovky, tak sa našťastie odfrézovali len prevody medené z motorčekov, ostatné prevody sú v poriadku. Problém nastal po štyroch mesiacoch, možno 2-2,5 hodiny čistého času jazdenia, čo sa mi zdá trochu priskoro, no ale teraz je to už jedno, treba pastorky na motory a ide sa ďalej. Týmto by som sa chcel opýtať na pastorky, môže niekto ponúknuť alebo dať vedieť kde sa dajú zakúpiť, pôvodný mal 10z.
So SCOUT T34 by bolo možné stretko v BA, mám čas stále, prispôsobím sa. Ešte raz vďaka a všetkým prajem dobré potankovanie.
Karol
Ahoj poslal som ti súkromnú správu
ozvi sa keď budeš môcť bud na mobil alebo email
smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: kovové prevodovky

Příspěvek od smaily »

Chcel by som sa opýtať, či by mi tieto prevodovky sadli do Pz. III (podľa vnútra to je HL - aj keď na vysielači mám nálepku Torro). Prípadne, ak by som sa rozhodol vymeniť vaňu za kovovú (Taigen ich myslím vyrába) aby bola kompatibilná.

Alebo hľadať nejaké iné? Môže poradiť niečo vhodnejšie ak som si nevybral správne. Dííík.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: kovové prevodovky

Příspěvek od LK88 »

podívej , je to 1 / 16 takže Taigen, HL, Torro...vše stejné , vyjímkou je Tamiya, takže v odkazu pod obrázkem máš vypsané typy kompability, jestli dobře vidím a čtu PzIII tam píšou, takže nač se ptáš ?? :shock:
smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: kovové prevodovky

Příspěvek od smaily »

No, pýtam sa hlavne preto, či to je výmena kus za kus, momentálne mám úplne základné prevodovky s pastovým ozubenými kolesami. Pre istotu sa pýtam, či k tomu nie je treba niečo dokúpiť (keďže chcem spraviť jednu objednávku, aby som nezistil, že potrebujem ďalśích 5 vecí k namontovaniu), prípadne, či budú sedieť otvory na uchytenie. Som v tankoch nováčik, takže neviem aká je kompatibilita jednotlivých dielov. A chystám sa prvý krát spraviť aspoň aký taký upgrade, nech môžem jazdiť aj vonku, nie len doma po podlahe.

A hlavne, či je práve tento typ OK, alebo mám vybrať niečo iné.
Naposledy upravil(a) smaily dne 13 dub 2017, 10:11, celkem upraveno 1 x.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: kovové prevodovky

Příspěvek od LK88 »

převodovky jsi vybral dobré-dobrá volba, už na pohled jistě vidíš , že jsou o dost širší než původní- 5:1 -více ozubených kol a jiná konstrukce převodovky takže otvory pro montáž sedět NEBUDOU , dále budou mít tyto převodovky jiný průměr hnací osy takže , jestli máš původní hnací kola plast ,tak je tam NENASADÍŠ .jinak tato převodovka do kovové vany pak namontovat půjde
Odpovědět

Zpět na „Poradna“