RX-18 - pomoc s oživením

Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

RX-18 - pomoc s oživením

Příspěvek od 50koruny »

zdravím,
akurát som chcel skúšať otáčanie veže na mojom prvom tanku, keď tu zrazu - RX-18 nereaguje na vysielač.ani obraz, ani zvuk.
je to taký mix RX-18 a niektorých káblov z úplne prvého HL Tigra.konkrétne kábel na batériu + vypínač a 8-pinová doska z ktorej sa napája otáčanie veže.
zatial som zapojil motory pohonu a otáčania veže ale keď to celé zapnem, tak to vôbec nereaguje.príjmač je použitý ten, ktorý bežal s RX-18 aj pred tým, takže tam hádam problém neni (aj keď je zo spodu dosť zatečený - na foto hádam vidno).
anténu mám však z Tigra, takže myslím že by problém mohol byť tam (ale váham - o elektrine viem hovno).
prehistorická TK01 zo starého Tigra fungovala, samozrejme kým som ju neodpálil.tak sa teda pasujem s touto RX-18.pripájam foto.za každý nápad budem vďačný.

Naposledy upravil(a) 50koruny dne 05 srp 2017, 17:49, celkem upraveno 1 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
brano
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 79
Registrován: 31 led 2017, 18:05
7
Lokalita: Jur nad Hronom, SK

Re: RX-18 - pomoc s oživením

Příspěvek od brano »

vysielač si použil ktorý? máš tam rovnaké kryštály?
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: RX-18 - pomoc s oživením

Příspěvek od 50koruny »

vysielač je ten od teba a kryštály sú tiež tie čo tam boli.ale už sa na nich nedá prečítať hodnota, tak neviem čo sú zač.v pondelok zoženiem nové kryštály a uvidím.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
brano
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 79
Registrován: 31 led 2017, 18:05
7
Lokalita: Jur nad Hronom, SK

Re: RX-18 - pomoc s oživením

Příspěvek od brano »

ale veď mne to normálne fungovalo, ešte pred vybratím z Tigra II som to skúšal...
ešte mi napadlo, že vysielač mal ulomený jeden kontakt na batériach, bol tam taký medený pliešok.
Naposledy upravil(a) brano dne 06 srp 2017, 22:38, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: RX-18 - pomoc s oživením

Příspěvek od solo »

Poobede som si písal 50 korunami o tom probléme.Zdá sa,že problém bol v baterkách vo vysielačke.Dal tam nabíjacie 1.2V miesto 1.5V.Po súčte tam nemal 12V.Takže,ani nenaštartoval.Snáď napíše o tom viac sám. solo
Naposledy upravil(a) solo dne 06 srp 2017, 23:24, celkem upraveno 1 x.
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: RX-18 - pomoc s oživením

Příspěvek od 50koruny »

presne tak.malé napätie.to by ma nenapadlo.vlastne som si nikdy nevšimol že nabíjacie majú menej voltov :oops:
jediné čo mi momentálne nejde, je námer kanónu+výstrel.je to na jedej koncovke.motory sú funkčné, prinajmenšom airsoft motor funguje.
hádam som to neodpálil.je možné že som to zapojil naopak (neviem určite) - mohol som to odpáliť?
potrebujem tých RX-18 viac do zásoby .

no mne bolo hneď jasné že mám niečo zle ja a určite to pred tým chodilo.pliešok mám a šanujem si ho :D
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 07 srp 2017, 11:30, celkem upraveno 1 x.
facebook.com/warprints
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: RX-18 - pomoc s oživením

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
divný, osobně jiný , než nabíjecí baterie nepoužívám.
Pořádně je nabij a zkontroluj zda některá neztrácí napětí více , než ostatní. Potom totiž dochází k tomu ,že ty další ji dobíjejí a klesne napětí všem a ještě se u toho ničí :twisted:
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: RX-18 - pomoc s oživením

Příspěvek od 50koruny »

čo som počul, tak alkalické vydržia rok bežného používania.takže z mojej strany vyriešené.je mi jedno aké tam naládujem.hlavne že to ide.celkom ma tlačí termín, takže vyžadujem len základnú funkčnosť.škoda ale toho námeru kanónu.musím kúpiť multimeter a vyzistiť čo je vo veci.to jediné ma teraz trápi.

ešte k batériám - mám nabíjačku len na 2 baterky (mal som skvelú na 8 ale bohužial tragicky sa stratila pri sťahovaní) a jeden pár sa nabíja 13-16 hodín - to je prinajmenšom 52 hodín nabíjania.predsa len...
facebook.com/warprints
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: RX-18 - pomoc s oživením

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
no tak takhle to bude vypadat po roce 2040 až nám zakážou benzin a naftu a posaděj nás do elektromobilů :lol: :lol: :lol:


Jinak svobodník Halík z Černých Baronů přece říkal: "hlavní je přece bojeschopnost kurva né...." ;)
Naposledy upravil(a) david742 dne 10 srp 2017, 18:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: RX-18 - pomoc s oživením

Příspěvek od 50koruny »

ahoj
jedna frigidná a škaredá Angela z nemecka pred nedávnom na návšteve v Argentíne rozprávala, že už v roku 2030 budeme všetci jazdiť v elektromobiloch bez volantu a vo vlastníctve štátu.súkromné auto s volantom ostane pre "preverených" (vyvolených).
no a normy euro niesú nič iné ako zákaz spalovacích motorov salámovou metódou.
facebook.com/warprints
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“