Trimování-kola pojezdová a napínací

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
Mareton

Trimování-kola pojezdová a napínací

Příspěvek od Mareton »

Ahoj. Asi se mi budete smát, ale jak se trimuje? (HL-panterotiger -- už kovová vana, pásy, převodovka)
Asi to nebude jenom jezdit tou přídavnou posunovací páčkou doleva-doprava či nahoru-dolu.
Když jsem si ten tank koupil, tak ta posuvná věc byla veprostřed a všechno chodilo, ale postupem času jí musím posouvat více a více doleva, jinak (i když se toho hlavního joysticku nedotknu), tak se pomalinku otáčí na místě do leva. Bude to asi něco jako že tu hlavní páku nastavím tak aby tank byl v klidu, posuvník dám doprostřed a zapnu a vypnu vysílačku?... nemůžu na to přijít.

Děkuji- BTW: neviděl někdo někde prodávat levněji kovová kola na tiger 1 ? na asiatamu to stojí 90 euro... to je moc. A taky kovová napínací kola, viděl jsem je prodávat akorát v sadě s pásama.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3217
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Trimování-kola pojezdová a napínací

Příspěvek od sakulajda »

Mareton píše:Ahoj. Asi se mi budete smát, ale jak se trimuje? (HL-panterotiger -- už kovová vana, pásy, převodovka)
Asi to nebude jenom jezdit tou přídavnou posunovací páčkou doleva-doprava či nahoru-dolu.
Když jsem si ten tank koupil, tak ta posuvná věc byla veprostřed a všechno chodilo, ale postupem času jí musím posouvat více a více doleva, jinak (i když se toho hlavního joysticku nedotknu), tak se pomalinku otáčí na místě do leva. Bude to asi něco jako že tu hlavní páku nastavím tak aby tank byl v klidu, posuvník dám doprostřed a zapnu a vypnu vysílačku?... nemůžu na to přijít.

Děkuji- BTW: neviděl někdo někde prodávat levněji kovová kola na tiger 1 ? na asiatamu to stojí 90 euro... to je moc. A taky kovová napínací kola, viděl jsem je prodávat akorát v sadě s pásama.
Hlavní páka v neutrálu a posuvníky dole a vedle páky jsou trimy (pozor u některých verzí HL vysílače jen imitace) trimem se posune do požadované polohy pro doladění neutrálu - nic víc to neumí, žádné programování nic.

Asiatam je jeden z nejlevnějších - levněji než na asiatam těžko těžko
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Mareton

Re: Trimování-kola pojezdová a napínací

Příspěvek od Mareton »

Jo, děkuji za odpověd. Takže strach mám stále :-(
Od té doby co jsem si to koupil, tak ten dolní trimr (doprava doleva) musím stále posunovati více a více doleva aby když je páka v klidu aby i tank byl v klidu(nevím proč). Bojím se, že tak za měsíc už mi bude zatáčet doleva i když bude trimr uplně vlevo a já už ho dál posunout nebudu moct. Chjo...
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Trimování-kola pojezdová a napínací

Příspěvek od Milan »

Dělají to skoro všechny tanky.Některej víc některej míň.Ještě může být,že ti tam něco dře.Dej si tank na nějakej podstavec abys měl volné pásy a zkoušej.A neděs se .Je to jenom Čína.Případně bych zkusil jinou vysílačku.
Mareton

Re: Trimování-kola pojezdová a napínací

Příspěvek od Mareton »

No, nedře. On se prostě snaží jet do leva. Nyní už jsem s trimrem uplně na levo a až v této poloze trimru, je tank v klidu. (to že se snaží zatočit, slyším už jenom podle pískání motorů, který se chtěj rozjet.)
Nicméně na té přijímací jednotce v tanku (nevím jak se to nazývá, ale vede do toho anténa :-) )
jsou nějaký 3 poťáky (nebo kdoví co, ale dá se s tim točit :-) )
Tak až to bude kritický, tak s tím zkusím zatočit a uvidím :-D

Neví někdo na co to je? Abych pak nebyl překvapen a něco neschořelo :-)
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Trimování-kola pojezdová a napínací

Příspěvek od Milan »

Ať tě nenapadne s tím točit.Je to přijímač,který je naladěn.Pokud to rozdrbeš tak to můžeš vyhodit,protože už to asi nenaladíš.Tohle mi povídal boreček co zpravuje televize a rádia.To že máš trim až v krajní poloze nic neznamená.Kde je psaný že se to bude zhoršovat ?
Neřeš to a jezdi.Tak ahoj a užívej jízdy.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3217
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Trimování-kola pojezdová a napínací

Příspěvek od sakulajda »

Mareton píše: jsou nějaký 3 poťáky (nebo kdoví co, ale dá se s tim točit :-) )
nešahat/nevšímat si jich - rozhodíš si frekvenci a bude to na vyhození :!:
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pajak7

Re: Trimování-kola pojezdová a napínací

Příspěvek od pajak7 »

Než rozladit přijímač to bych radši rozdělal rádio a podíval se jestli ten trim vůbec funguje mechanicky ;) ;) ;)
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Trimování-kola pojezdová a napínací

Příspěvek od long.michael »

No tak možná by stačilo vyzkoušet jinou vysílačku.A nebo vyměnit jednotku
Odpovědět

Zpět na „Poradna“