Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky Milane, tohle jsem potřeboval vědět, půjdu cestou těch kovových kol. Jak na to koukám tak z původního Panthera na tom novém moc nezůstane, takže vlastně složím ze zbytků jednoduchý např Jagdpanther (díval jsem se a na obchodech je horní část trupu Jagdpanthera docela zalevno) pro prcky na ježdění. Na něj bych v zásadě použil prakticky celou původní plastovou vanu včetně těch plastových pojezdových kol, pásů a původní elektroniky, jen bych dokoupil hnací a napínací kolo které půjdou na Panthera. Alespoň se nebudou kluci hádat o 1/24 Tigera co mají :D
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak se mi podařilo předělat ozubenej věnec věže na 360 stupňový a zase to správně zpět zapojit vše pěkně funguje, ale nějak jsem zjistil že mi bez úprav nejde do věže dát diodu koaxiálního kulometu, jak naschvál je přesně za výstřelným otvorem v masce kanonu vrut který tu masku drží u ložiště........budu muset ten kulomet asi oželet :|
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 467
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od kremak432 »

Ten horní kulomet se dá udělat pomocí světlovodů. Používají je mašinkáři v modelech lokomotiv. V principu to pak funguje tak, že někam do vhodného místa uložíš zdroj světla a pomocí těch světlovodů si světlo přivedeš kam potřebuješ. Dají se i ohýbat.

Když už máš novou vanu tak dej i všechny kovový kolečka. S napínáky nic dělat nemusíš, ty co jsou tam jsou dostatečný. Jedině, že by jsi chtěl dělat napínáky s napružovací pružinou. Potom se podívej, jak je velmi elegantně vyřešil PetrNC. Skutečné tanky, takovou vychytávku nemají a plno kolegů zde vypružené napínáky nepoužívají.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Jsem bývalý vláčkař :) Světlovody tuším i nějaké doma mám, tam je spíše problém s tím že výrobce využil výstřelný otvor pro kulomet k zašroubování vrutu z druhý strany aby uchytil masku kanonu, mrknu na to jestli vrut nepůjde přemístit jinam. Momentálně dělám na trupu tak věž mám v krabici.

Ohledně pojezdových koleček už jsme to řešili s Hranicak11 a Milanem, nakonec tam dám kola bez gumové bandáže, celoocelová co byla použitá u některých kusů ke konci války, aby se Panther trošku odlišoval. Doufám že budou sedět ty pro Panther F. Na napínaky PetraNC jsem se díval, má to parádně vyřešené, v kovové vaně je napínání přes šroub.....nad tím ještě popřemýšlím jestli je neupravím :)

Teď řeším problém s korbou a kovovou vanou nové zadní čelo které je součástí kovové vany moc nesedí s Toro korbou mám tam z obou stran docela velké mezery, mám teď dovolenou tak se s tím trochu hraju a zkusím vyměnit zadní čelo za to z plastové vany.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od hranicak11 »

Ty napínáky bych rozhodně udělal s odpružením, sám se k tomu teď budu vracet, ušetříš tím pásy od bolestí ;) a trhání. Nehledně na to že se ti můžou pokazit některé jiné věci. Rěkl bych co se Panthera týče, tak bez napínáku to chce plastové pásy ( jsou přeci jen pružnější).
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Oj, tak pásy už mám kovové, byly přímo k tanku v základu :) Tak koukám že další úkol.....odpružení na napínáky. Každopádně co jsem zatím jezdil v terénu tak s vyzouváním pásů problém nebyl.......ale lepší to vyřešit dopředu dokud to mám rozdělané.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od hranicak11 »

Je to jen můj názor, ale je potřeba myslet na to že budeš jezdit v různorodém terénu. Tak je lepší je mít.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

To je otazka, mam na JP kovove pasy, delku tak akorat, ani moc napnute ani provesene, napinaky nemam zadne, jezdim v lese jezdim obcas i ve snehu a vubec mi nepripada ze bych mel nejaky napinaky resit, zadni napinaci kola mam jako na fix poloose, v kluznem lozisku z mosazi kola HQ 2 loziska v kazdem a musim rict ze se mi nikdy nestalo zuti pasu nebo podobne
Naposledy upravil(a) LK88 dne 27 zář 2017, 17:54, celkem upraveno 1 x.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od hranicak11 »

Tím jsem myslel spíše hlinitý a pískový povrch. Ať už v Lešanech, u Milana ve Cvrčovicich či jinde ( ty fotky zničených strojů z akce Na lomu jsou originál ;) ) všude se můžeš setkat z méně či více náročným terénem.
Mrca
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 15
Registrován: 26 úno 2017, 00:32
7
Lokalita: Velké Svatoňovice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Mrca »

Zdarec,já stavim taky panthera,ale koupil sem jen vanu s korbou a dokupuju díly tak kdyby byly k mání plastový pojezdový kola tak bych je vzal.
Díky Martin
Odpovědět

Zpět na „Panther“