Tankodrom

Jak nato.....
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jenda26
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 232
Registrován: 25 pro 2014, 01:37
9
Lokalita: Brandýs nad Labem

Re: Tankodrom

Příspěvek od Jenda26 »

To máš marný Mrco, taky jsem se to snažil zjistit, ale tajemství je prostě tajemství. :roll:
Můj postup tajný není ;) , tak se koukni kdyžtak tu:

Forma je ze dřeva, vylepená izolepou. Určitě ještě pár kousků zvládne, akorát by to chtělo také dřevěné lišty na odformování rádiusů, ty z polystyrenu se při vytahování zničily. Výztuž je pletivo na králíkárnu, jádra jsem si vytisnul na 3D tiskárně, příště bych to ale už takhle nedělal, šlo to špatně vyndat i když tam mám úkosy. Takže tisknout z flexu nebo rovnou pozitiv střílny, ktedou tam obliju a nabarvím. Mám rozdělaný vz.36 - C a tam mám v plánu to takto udělat.
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
14
Lokalita: vých čechy

Re: Tankodrom

Příspěvek od tankan »

jo neřeknu a neřeknu :-)) :-))
Mrca
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 15
Registrován: 26 úno 2017, 00:32
7
Lokalita: Velké Svatoňovice

Re: Tankodrom

Příspěvek od Mrca »

To nevadí,je mě to jasný že když se člověk s něčím piplá tak si to chce nechat pro sebe. Já už sem právě přemýšlel nad tím plechem a koneckonců sem zámečník takže s plechem to není problém,jen sem chtel nějakou inspiraci. Nevadí mám to v hlavě,jen to hodit na papír a zrealizovat. Problém je čas,protože toho mám fakt málo.Právě sem na zkoušku vyrobil z dřevěných desek jen tak hranatou formu a nechal asi dva dny zatvrdnout ale ne úplně a pak sem vyndal odlitek a dlátem a smirkem dodělal radiusy a docela to dopadlo. Střílny sem vyďoubal a do děr vsadím vyřezané díly z tvrdého polystyrenu. Chce to nenechat úplně vytvrdnout a krásne se to da opracovat. Az zjistim jak na to tak dodám fotky
Zdarec Martin
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Tankodrom

Příspěvek od mrst »

a neccete někdo zapřemýšlet nad formou a odlévat to z epoxidu...? Beton je nesmyslně těžký a tím pádem i neskladný.
Odléval jsem si kdysi protitankové jehly a dnes mne to štve...je to zbytečně těžké.
Navíc nechat to venku na mrazu a dešti, tak to časem oprší a rozpadne se to...no nevím, když vás některé vidím to tahat na srazy
Mrca
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 15
Registrován: 26 úno 2017, 00:32
7
Lokalita: Velké Svatoňovice

Re: Tankodrom

Příspěvek od Mrca »

Já sem kdysy dělal z laminátu spoilery atd. a je to sice humáč,ale dou z toho vyrobit úžasný tvary. Bohužel ta tuningová firma už nefunguje a už není z čeho vyrábět.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Tankodrom

Příspěvek od hranicak11 »

Co se bunkru na zahrádku týče, tak jsem jednoznačně, pro beton, když dodržíte pár základních pravidel co se údržby týče, tak je to nesmrtelný materiál. Ideální je to ale stejně schovat na tu zimu někam do sklepa. Co se týče budov, které chci někam tahat, tak jako základní materiál použijí tvrzený polystyren. Je lehoučký nepraska a dobře se opracovává. Jako základ ideální.
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
14
Lokalita: vých čechy

Re: Tankodrom

Příspěvek od tankan »

Tak jsem dal barvu na domeček a vypadá to perfektně,ještě vymyslet co na střech a bude to paráda, https://sherman.rajce.idnes.cz/domecek_v_barve/
Řopík ve stromové kamufláži. *YAHOO*
Naposledy upravil(a) tankan dne 14 říj 2017, 15:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1343
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: Tankodrom

Příspěvek od rmichalbarna »

Moc pěkný!!! ahoj ahoj ahoj
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
14
Lokalita: vých čechy

Re: Tankodrom

Příspěvek od tankan »

Dlouho jsem sem nic nedával,tak nějaké novinky,jako celnice,mlýn,trochu jinej statek,zatím jen náhled,až to bude komplet hotový tak hodím další fota https://sherman.rajce.idnes.cz/novinky
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Tankodrom

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj ! Opět jsi potěšil moje "stárnoucí oči". Ten statek je z betonu ? Posílám ti soukr. zprávu. R.R.R.
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 05 srp 2019, 16:50, celkem upraveno 1 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Dioráma“