anticuk

Návody na úpravy tanku
Odpovědět
Uživatelský avatar
karol
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 197
Registrován: 28 bře 2017, 18:16
7
Lokalita: 841 05 Bratislava

anticuk

Příspěvek od karol »

Ahojte,
po synovej kúpe kovového KT IR systém, ma veľmi očaril záklz, pekný pohyb hlavne pri výstrele, no následné cuknutie tankom a tým spôsobené rozkývanie celej hlavne dela mi celkom pokazilo dobrý dojem. Viem, že sa dá kúpiť elektronika na odstránenie šklbnutia. Možnosti mám, tak som zhotovil elektroniku, niekde som objavil schému, myslím autor Kulda, je to podobné ako predávané ARM 02. Získanie signálu z RX 18 je ale náročná a riziková ,,operácia" pre menej skúsených tankánov. Preto som zhotovil aj menej náročnú verziu bez pomocnej elektroniky a nutnosti plošného spoja, pracujúce na rovnakom princípe. Všetky káble sú prispájkované ku kontaktom, samozrejme, že sa môžu použiť svorkovnice, dokonca je možné použiť aj trafopájku. Z 8 pinového konektora sa získava signál (mínus) aj kladné napätie pre relé. Pri dôslednej práci ,,vecička" funguje na prvý pokus k spokojnosti, ja som ju vpratal do prázdnej krabičky od Tic-tac-ku.
Prikladám pôvodnú schému aj moju. Mne sa, samozrejme, zdá zrozumiteľná, ale na prípadné otázky rád odpoviem.
pôvodné

moje

Prajem zhotoviteľom úspešnú prácu a následné dobré tankovanie.
Karol
Naposledy upravil(a) karol dne 26 lis 2017, 21:59, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: anticuk

Příspěvek od solo »

Prekvapuješ! ahoj
Tak nech Ti to funguje.Daj tam aj fotku,ako to vyzerá v tanku...
Tank na Tic-tac,som nevidel.
solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
karol
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 197
Registrován: 28 bře 2017, 18:16
7
Lokalita: 841 05 Bratislava

Re: anticuk

Příspěvek od karol »

Naposledy upravil(a) karol dne 26 lis 2017, 22:01, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „Návody“