Barvení kovových dílů

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Uživatelský avatar
rrmerlin
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 48
Registrován: 17 led 2014, 16:56
10
Lokalita: Prostějov

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od rrmerlin »

Tak, nevím Mr.Metal primer funguje puffy
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od Cipísek »

Ahoj kluci, mám malý dotaz který jsem již konzultoval s Milanem (díky Milane za čas). Pomalu a jistě sochám leoše od Tamiye, mám k tomu vcelku dosti kovového příslušenství a nyní se mi konečně podařilo vanu dobrousit, zahladit, zpasovat, nalepit na ní držáky, tlumiče atp. A s tím souvisí můj dotaz. Čím tuto kombinaci kov + plast stříknout? Válí se mi tu spreje od Tamky tzv. Surface Primer, kde píšou na plast i kov. Na plast mi to v minulosti fungovalo dobře. Na kola atd jsem v minulosti používal prozměnu sprej Tamiya Metal Primer. Otázka pro znalce zní, zda tu vanu, zkombinovanou ze dvou matrošů mohu sstříknout s tím Surface Primerem. Mám na cestě ještě jeden sprej z automotive co mi doporučoval Milan. Co byste doporučili.

Předem moc díky
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od sakulajda »

na hlinik a podobne kovy sem kupoval dvouslozkove zaklad primo z prodejny na autolaky a supr
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od Cipísek »

a zkoušel jsi to i na plast? Mám tam něco málo plastu na tom kovu a přece to nebudu každé stříkat zvlášť
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od sakulajda »

Cipísek píše:a zkoušel jsi to i na plast? Mám tam něco málo plastu na tom kovu a přece to nebudu každé stříkat zvlášť
Mám 4800 wash primer
Natíral sem teď SU-jeřáb a palstu to neublížilo. Předtím 6tinu jeepa od dragona a taky OK (ne celého, tam kde byl kov).
Milanovi sem to taky koupil, tak může poreferovat.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od Cipísek »

Díky moc za nasměrování, zkusím to. Milan už mi doporučoval podobnej sprej jako ty.
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
Já stříkám kov i plasty primer a filler od duplikolor. Drží a kryje perfektně. Plasty nenarušuje.
Pepa
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od Cipísek »

Tak jsem si o víkendu udělal malé testovací lakování. Vzal jsem hliníková ramena na Leoparda, řádně je odmastil a stříknul nejprve Primer Fillerem od Duplicolor a druhé rameno Tamiya Metal Primerem. Po 12 hodinách na to přišla Tamiya NATO zelená ve spreji. Po několika hodinách jsem zkusil "rýpací" test, na ramenu kde byl jako základ Duplicolor barva jde strhnout vcelku bez obtíží, o dost lepší výsledek je na ramenu kde byl základ Metal Primer od Tamky ale taky to není 100%. Jako poslední čekám na reaktivní základový sprej na doporučení Milana a Sakulajdy, který by měl být přímo určený na lesklé kovy. Taky mne ještě napadlo, že pokud neklapne ani toto, díly krapet zbrousím jemným smirkem.
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
Já si minulé nevšiml, že mluvíš o hliníku. Já samozřejmě všechny díly z hliníků před nastříkáním obrousím. Pak to drží.
Pepa
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
u modelové železnice jsem se poměrně dost natrápil s nástřikem leptaných stavebnic (mosaz). Vše co tu píšete jsem zkoušel a nejvíce se mi osvědčil přípravek GALVINOL - pro naše užití je nejlepší ve spreji. Neředí se.
Skvěle funguje i na pozink - na něj je primárně určen a hliník.
Smrdí to jako cikánský hračky a při prvním nástřiku mě asi proklejete - co jsem Vám to poradil :D
Po chvíli však zaschne a na dílu utvoří modrozelený film - ten je stále mírně lepivý , tak je třeba díl co nejrychleji nastříkat aby nechytal prach , chlupy apod.
U menších dílů doporučuji odstříknout menší množství a nanášet Galvinol stříkací pistolí.
Smýt se dá acetonem , s ním vyplachuji i pistoli.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“