Stínění 2,4 GHz

Návody na úpravy tanku
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1271
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
10
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Stínění 2,4 GHz

Příspěvek od Ivan »

Ahoj.
Zajímalo mě, jak by se choval přijímač, kdyby byl umístěn v celohliníkové skříni / korbě.
Klasickou soupravu jsem pečlivě zabalil do alobalu.





Funguje.
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Stínění 2,4 GHz

Příspěvek od Shotek »

Super Ivane, tyhle testy jsou fajn, že to nemusí zkoušet každej sám.
Dík že ses podělil.
ahoj
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Stínění 2,4 GHz

Příspěvek od Radek »

Také to trochu s tímto problémem souvisí. Když jste to tady otevřeli, je to jiný problém, ale myslím si, že k tomu patří. Ve Strážnici jsem měl T90 s řízením Heng Long 2,4 GHz 4. generace. Všiml jsem si, že pokud mezi modelem a mnou někdo stojí, signál na větší vzdálenost nepronikne. Možná, že to bylo i tím, že tam těch vysílačů běželo najednou moc a vzduch byl "prosycený elektromagnetickými vlnami". :lol: Když překážka mezi modelem a vysílačem zmizela, běželo vše normálně. Čínští soudruzi možná podcenili délku antény na vysílači, ale to se můžu jen domnívat.

Radek
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1271
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
10
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: Stínění 2,4 GHz

Příspěvek od Ivan »

Radek píše:Také to trochu s tímto problémem souvisí. Když jste to tady otevřeli, je to jiný problém, ale myslím si, že k tomu patří. Ve Strážnici jsem měl T90 s řízením Heng Long 2,4 GHz 4. generace. Všiml jsem si, že pokud mezi modelem a mnou někdo stojí, signál na větší vzdálenost nepronikne. Možná, že to bylo i tím, že tam těch vysílačů běželo najednou moc a vzduch byl "prosycený elektromagnetickými vlnami". :lol: Když překážka mezi modelem a vysílačem zmizela, běželo vše normálně. Čínští soudruzi možná podcenili délku antény na vysílači, ale to se můžu jen domnívat.

Radek
Určitě je to tím ....

Uvědomme si, že na letošním setkání byl celkový počet modelů asi 157.
Jistě, že všechno nejezdilo, ale zase se to odehrávalo v uzavřeném prostoru. Odrazy ...
Určitě by ty signály bylo možno "krájet" :D :D

Není to tak dávno, co jsem měl v Multiplexu VF modul 40 MHz. Při akci v Kopřivnici se mi tank úplně, díky přehlcení prostoru, zbláznil. Hned jsem přešel na 2,4 GHz.
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Stínění 2,4 GHz

Příspěvek od solo »

Ivan,mal by som jednú otázku.Ako to je potom v celokovových tankoch,kde škrupina je cca 2mm a nie alobal a niekoľko desatín mm! Mohol by si to preveriť? solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1271
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
10
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: Stínění 2,4 GHz

Příspěvek od Ivan »

Vycházel jsem z toho, že Al je nemagnetický.
Obávám se, že nemám potřebnou kovovou korbu.
Jistě jsou mezi námi kluci, kteří by to mohli zkusit. Případné otvory "utěsnit".
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: Stínění 2,4 GHz

Příspěvek od sr71x »

Ahoj.
K tomuto tématu mohu napsat, že jeden z podstatných faktorů je použití nemagnetigkého materiálu a druhým je tloiušťka materiálu.
Pokud bude materiál silnější bude i útlum větší. Pro krátké vlnové délky samozřejmě postačuje por zastínění menší tloušťka materiálu.
Ještě dramatičtější však bude při použití materiálu magnetického. Rádiové vlny jsou elektromagnetické a tak pro ně magnetický materiál představuje něco jako "zkrat". Jeho kvalita pak záleží na tloušťce.
Na vše existují konstanty a výpočty. Ovšem značně praktičtější je prostá zkouška.
Pěkný den
SR71X
SR71X
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Stínění 2,4 GHz

Příspěvek od solo »

V tejto veci by vedel pomôcť pechy,ak by napísal svoje postrehy pri oživovaní pumy s ELMODom.Či má tam straty na signále. solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Odpovědět

Zpět na „Návody“