Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od sakulajda »

Radek píše:Já kupuji magnety na : http://www.magsy.cz

Když se vstoupí do oddílu neodymových magnetů je tam bohatý výběr.

Radek
jenze msgsy jsou drazi
tak sem od nich bral
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od smaily »

Ja osobne magnety objednávam na Aliexpresse, prípadne ebay. Ceny dobré, len treba chvíľu počkať kým dorazia.
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od PetrNC »

LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

ja je kupuji normalne v praze v obchodech pro kutili, prijde mi zbytecne cekat az to od nekud z dalky dorazi , napr. kutil-florenc.cz nebo v modelarstvi Houška, urcite to uz bude rozsirene i v zelezarstvich atd
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Zdravím pánové, měl bych zase malý dotaz, nějak se vyhrabávám z chřípky a dneska jsem na chvilku sedl k pracovnímu stolu a začal dělat na posádce panthera (zatím jen velitel). Chtěl bych se zeptat na barvu kombinéz německých tankistů, měl jsem vždycky zažité že byly černé (s vyjímkou SS kteří používaly maskáčové "duby"), díval jsem se do sekce figurek zde na fóru a narazil jse, i na barvu kombinézy polní šeď. O uniformy se moc nezajímám, ale tahle barva se mi nezdá pravděpodobná i když z hlediska barvení a stínování figurky by mi vyhovovala více. Nějak mi to ještě po chřípce nemyslí a nechce se mi hledat to v knihách co mám doma, můžete poradit?
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

v kostce to bylo zhruba takto s uniformama : zakladni uniforma byla cerna, menily se pokryvky hlavy baret zrusen cca 1938/9 ale byl obliben a nekdo nosil dale, stejne jako kulata placata vychazkova cepka, na uniformach se odlisovali prisl.barevnym obsitim, pak v dusledku vedra v africe ale i evrope dostali zelene bavlenene uniformy, dale se vznikem stroju a noveho druhu sturmgeshuts - stugy a podobna dela pro odliseni meli uniformy kombinace sedozelene...a pak pribyli maskacove / ruzne druhy kamufl, a zima bile prevlecniky atd... zajimavost jsou kozene bundy, byly primarne pro ponorkare ale tam se ukazalo ze jsou pro pohyb v ponorce neprakticke...
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky Láďo, už jsem to konzultoval s kamarádem, prakticky mi řekl to stejné, hlavně to že pouze u útočných děl byla ta uniforma v šedozelené (nepatřily pod tankové vojsko nýbrž pod pěchotní divize jako podpora). Musím teda udělat kombinézy černé, už jsem si zkoušel stínování a drybrush hran různýma druhama šedé a půjde to. Čepice už řeším též, zatím dělám jen velitele který má klasickou kulatou důstojnickou čapku....teda mazácky zmačkanou :D Zbytek posádky bude mít kombinaci lodiček a polních čapek. Rád bych udělal třeba u dalších členů i maskáčové kombinézy, ale na to si moc netroufám.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Pánové, měl bych prosbu, nemáte někdo přehled jestli některý z výrobců konverzních sad nebo doplňků k tankům nevyrábí zadní opěrnou radlici pro Bergpanther? Samozřejmě v 1/16.
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Super, díky moc Pechy ;)
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Uff po delší odmlce jsem zase sednul chvilku nad Panthera, zatím makám na povrchové úpravě a zdárně se to blíží do finále fota zkusím postnout zítra. Tank mám pořád na původním podvozku, ale už jsem začal makat i na nové vaně, zatím mi chybí převodovky. Mám vybrané tyhle https://www.rctank.de/Panther-G-Jagdpan ... long-axles , máte s nimi prosím Vás někdo zkušenosti a můžete doporučit, popřípadě navrhnout jiné? Vanu mám tuto https://www.rctank.de/Panther-G-lower-h ... e-of-metal, osazená je pozdní verzí celoocelových pojezdových kol a elektroniku mám přichystanou Elmod. Původní podvozek včetně elektroniky si chci zachovat pro stavbu Bergpanthera.
Odpovědět

Zpět na „Panther“