Bunker vz.37, A-180, 1:16 - verzia od 50koruny

Jak nato.....
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Bunker vz.37, A-180, 1:16 - verzia od 50koruny

Příspěvek od 50koruny »

serus,
u nás v Banskej Bystrici sme sa pomaly pustili do stavby tankodrómu a patrilo by sa aby som prispel svojim kúskom.
zase čas na malú rýchlovku :)
náhoda tomu tak chcela, že som si vybral rovnaký bunker ako Ivan.že to bude vz.37 som tušil.že to bude konkrétne 180ka rozhodol dostatok podkladov.

ale keď dvaja robia to isté, neni to to isté.že? :D
to zaoblenie na vrchu má každý bunker iné, mám taký pocit.viac-menej som asi nenašiel 2 rovnaké bunkre aj keď majú ten istý vzor.
neviem či sa v tom len nevyznám, zle hľadám alebo bol fakt čo kus to originál.
ešte musím dokončiť mrežu na dvere a bude to pripravené na tlač.
delené je to na 12 dielov.šírka modelu bude cca 500mm.
na spodku je prídavok na zakopanie do zeme, ale asi bude stačiť aj menej.
snáď sa čo najskôr dostanem k tlači, teraz mám ale v domácej tlačiarni nastavenú gumu na zástery pre Armatu a kým to nedokončím tak to nechcem prestavovať.

Ivan?aké vysoké majú byť dvere?netušíš?
a nemáte niekto detailnejšiu fotku periskopu?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 10 dub 2018, 20:52, celkem upraveno 2 x.
facebook.com/warprints
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Bunker vz.37, A-180, 1:16 - verzia od 50koruny

Příspěvek od sakulajda »

Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Bunker vz.37, A-180, 1:16 - verzia od 50koruny

Příspěvek od solo »

Zastavili sme sa v Múzeu SNP v BB a stretli sme sa s tou partiou čo to chystá.
Je to pomerne veľký pozemok v exteriéri múzea a tie bunkre by bolo dobré, ak by boli aspoň 2.
Ukážka pre divákov.
Bude to už čoskoro na ,,Noc múzeí,,.
solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Bunker vz.37, A-180, 1:16 - verzia od 50koruny

Příspěvek od hranicak11 »

Ahoj bacha na ty dveře nejdřive byly mřížové dveře vz. 37 a až za rohem pancéřové dveře. viz obrázek
Obrázek
Tvé dveře na obrázku jsou poválečné. Zde najdeš rozměr dveří předválečných a mnoho zajímavých fotek (šířka a výška jsou u obou typů stejné) http://puvodni.domobrana.net/main.php?s ... 39&galerie
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Bunker vz.37, A-180, 1:16 - verzia od 50koruny

Příspěvek od mrst »

a zde si klikneš na co chceš a máš tam i výkresy

https://mapa.opevneni.cz/
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: Bunker vz.37, A-180, 1:16 - verzia od 50koruny

Příspěvek od 50koruny »

ďakujem všetkým za materiály aj rady.periskopy aj dvere prerobím :)
nechcem byť nevďačný alebo otravný, ale môžem ešte poprosiť nejaký výkres/foto mreže?nevyznám sa v tom tak sa mi to ťažko hľadá.

ja som sa tam mal ísť cez víkend pozrieť (na pamätník) ale nevydalo.ak by bolo treba bunkre 2, tak by som chcel ten druhý nejaký iný.možno čosi väčšie.

dokončenie T-14 mi veľmi rozviazalo ruky a momentálne mám rozrobené toto, hetzera, zis-3 a nejaké maličkosti :D
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 10 dub 2018, 22:46, celkem upraveno 5 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Jenda26
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 232
Registrován: 25 pro 2014, 01:37
9
Lokalita: Brandýs nad Labem

Re: Bunker vz.37, A-180, 1:16 - verzia od 50koruny

Příspěvek od Jenda26 »

Nechci se opakovat, ale PROČ tisknout bunkr?? Navíc když se ještě k tomu nemá převážet a má být natrvalo v tankodromu? :lol: U Ivana to chápu, vozí si ho na akce a kdo by se chtěl tahat s 20ti kilovým drobkem.
Formu na odlití z betonu jsem poskládal ze zbytků prken, vytisknul jenom negativy střílen, mříž a výduchy klimatizace. Beton na něj mi vyšel asi na 30 kč. Na tisknutý spotřebuješ kupu materiálu, který by se mohl využít na něco smysluplnějšího. ;) Schválně si spočítej kolik filamentu by jsi na to vyplácal. :roll:
Navíc betonový odlitek se bude originálu blížit vždycky víc než vytisknutý a z té formy jich dostaneš kolik chceš. cool
Mám nafocené všechny detaily s metrem jak vz. 37 tak i vz.36. Na 36ku ještě nemám formu hotovou, ale je daleko jednodušší než na 37čku.
Hodím je na rajče a dám link. případně můžu i nasdílet stlka těch detailních komponent na tisk.
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: Bunker vz.37, A-180, 1:16 - verzia od 50koruny

Příspěvek od 50koruny »

no...pretože pre mňa je to oveľa jednoduchšie.keby som to netlačil tak to nerobím vôbec.tlačil by som niečo iné :D
bývam v paneláku a neodlievam betón ani nerobím s drevom.
čo sa spotreby materiálu týka tak sa dá povedať že tlačím za darmo.samotná tlač mi niečo zarobí.
a mám už dlhšie 2kg otvoreného ABS-T, treba mi ho minúť a na toto použijem materiál maximálne v hodnote 10€ za kus.
bude to len škrupina.hádam tak 0,5kg.
u nás sa nikto nechystá odlievať bunkre z betóu.možnože by boli na takýto tankodrom vhodnejšie ale toto bude lepšie ako nič.
a ak by som veľmi ale veľmi chcel a nemal nič iné na práci tak nakreslím na povrchu aspoň textúru od dosiek.
možnože sa spraví sadrový povrch.uvidíme.
a bunkre a všetky budovy sa pravdepodobne budú mimo akcie odkladať.nebude to na pevno.
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 10 dub 2018, 23:20, celkem upraveno 2 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Jenda26
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 232
Registrován: 25 pro 2014, 01:37
9
Lokalita: Brandýs nad Labem

Re: Bunker vz.37, A-180, 1:16 - verzia od 50koruny

Příspěvek od Jenda26 »

Však já do příštího týdne bydlím taky v paneláku. Obrovský 2KK 39m2. Nikdy před tím jsem nic podobného nedělal ani mi s tím nikdo neradil. Bunkr jsem odlíval ve sklepě 1x1,5 metru, přes noc jsem ho pak nechal před panelákem vytvrdnout projistotu na trávníku pod autem, kdyby náhodou forma někde protékala tak aby mi to nezakydalo celý sklep. Takže mi netvrď že to v paneláku nejde. :lol:
http://jenda26.rajce.idnes.cz/Bunkr/
Jak řikám, než ho tisknout, tak bych ho radši koupil od borca tady: http://www.bunkry.vyrobce.cz/
Sice se chrtí o výrobní postupy srol , ale modely má super. ahoj
Za týden se konečně stěhuju do domku se zahradou, tak v létě snad opět rozjedu slévárnu. :D
Bunkr na taknodromu si přímo říká, že se na něj bude zkoušet vjet tankem, který něco váží. Nebo ještě hůř když si někdo půjde pro model, šlápne na něj a z desítek hodin tisku potom zbydou jen oči pro pláč. :(
Naposledy upravil(a) Jenda26 dne 10 dub 2018, 23:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: Bunker vz.37, A-180, 1:16 - verzia od 50koruny

Příspěvek od 50koruny »

tak za tú cenu by som to snáď aj vzal.no nekúp to.
s odlievaním držím palce ale mňa takéto postupy nelákajú.ja budem vždy viac "tlačiar" ako modelár.
facebook.com/warprints
Odpovědět

Zpět na „Dioráma“