Tiger 1

Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Tiger 1

Příspěvek od Max »

Dobrý den kolegové,

vyzvedl jsem si dnes na poště balíček se známým modelem tanku verze Tiger 1.
Model jsem zakoupil zde v bazaru od zdejšího kolegy " sr71x " a tímto mu chci poděkovat.

S modelem tanku začínám poprvé a nejsem si jist kde ma co být přiděláno tak mi snad do začátku pomůžete.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) Max dne 09 kvě 2018, 09:29, celkem upraveno 3 x.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Tiger 1

Příspěvek od Radek »

No nevzal jsi to znejlepšího konce. Ukousl jsi si velké sousto. Bylo by snadnější koupit nějaký funkční tank a ten pak postupně přetvářet k obrazu svému. Tigr je nejkomplikovanější tank co se týče podvozku a tím by jsi asi měl začít.
Tady je nějaký postup pro začátek:
1. Projdi si příspěvky na fóru k Tigrovi, udělej si složku a začni shromažďovat fotky Tigra. Do podsložek si dej další složky - věž; vana dolní s podvozkem, horní část vany
2. Ujasni si,který tank budeš dělat, existuje: raná verze; střední verze; pozdní verze - liší se hlavně skladboupodvozku (počet pojezdových kol - u pozdní verze je o jednu řadu méně; dále se liší provedení upevněných náhradních člaánků pásů - rané provedení je má na dolní vaně, střední a pozdní na věži).
3. Pokud Tě to zatím neodradilo, dej se do stavby podvozku:
-nejprve pojezdová kola upevníš do ramen, dělá se to různě, na fóru najdeš dost námětů.
-dále upevni napínací kola, prozatím bez napínáku, ten budeš realizovat později, až o tom budeš více vědět.
-Po upevnění napínacích kol a pojezdových kol navleč pásy, do nich vlož poháněcí kola u kterých anpřed sejmeš krytky, kola natoč do správné polohy a upevni šrouby na výstupní hřídele převodovek.
4. Jestli Tě to neodradilo čeká Těrozhodnutí, jakou použiješ elektroniku, pro začátek doporučuji zůstat u toho co máš, jen řídící desku RX 13 vyměň za RX 18 s konektory. K té existuje schéma zapojení a po naletování konektorů na motory pojezdu a zapojení baterie přes vypínač můžeš zkusit první popojetí, zatím bez věže. Můžeš jít také do elektroniky Taigen, ale je to větší investice. Pro začátek nedoporučuji. Aby jsi věděl, že to pojede je také dobré zapojit reproduktor s potenciometrem - uslyšíš zvuk.
5. Pokud vše fungovalo můžeš se dát do kompletace věže, potom spojení věže s horní částí vany a zapojení do desky RX 18.
Bez pomoci to sám asi nezvládneš, ale jestli ano bude z Tebe expert na Tigry.

Nevím, jestli Ti postup k něčemu bude, ale aspoň něco jsem napsal. Třeba mě někdo doplní nebo opraví.

Radek
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Tiger 1

Příspěvek od Max »

Radku, děkuji ti za prvotní informace a úvod do modelu Tigra 1 a rozdělení modifikací.

Trochu jsem se zamotal v tom ranní,pozdní atd.provedeni.
Mě osobně se líbí jak Ruska tak Německa vojenská technika z druhé světové války.Každá má své klady a zápory.
Z německé techniky se mi nejvíce líbí Tiger a Panther a velký Maus.
Když jsem zde viděl Tigra a rozloženého tak jsem využil možnosti abych nemusel řezat fungl nový model což by mě mrzelo nejvíce.
Budu se držet vašich rad a začnu shánět informace o podvozcích Tigra.

Díky Honza
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Tiger 1

Příspěvek od solo »

Radek Ťa chcel už na začiatku nasmerovať,aby si sa rozhodol pre akú stavbu Tigra budeš robiť.
Počas vojny sa Tiger menil zo starej na strednú a na konci vojny novú verziu.
Každá mala svoje charakteristické znaky.
Ak tu budeš dlhšie tak sa to naučíš.
Tak isto,ako 1.pustiť sa do podvozku.
Kúpiť novú vaňu.
Naposledy upravil(a) solo dne 10 kvě 2018, 00:46, celkem upraveno 2 x.
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Tiger 1

Příspěvek od Max »

Už na noční v práci koukám občas po netu a našel jsem už hotovou vanu.
Otázka zda to půjde použít na tu verzi tanků co mám koupenou.

https://www.beami-trade.eu/military-rcm ... a-d124.htm
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Tiger 1

Příspěvek od Radek »

Myslím, že trocha historie neuškodí:

http://www.panzernet.net/panzernet/stra ... ky/pz6.php

Tady se dozvíš, jak je to s ranným obdobím, středním a pozdním obdobím. Co se týče té vany je dobrá, ale myslím, že pro pozdní období. To bude lépe vědět Solo, ten ji má. Nevím, kolik chceš do tanku investovat a jak dlouho ho chceš mít. Podle toho co jsem viděl na fotkách, jde postavit i z toho co tam máš. Nebude tak super, ale jako prvotina je to možné. Já sám mám stařešinu a zatím do nové vany investovat nemíním. Ono to rychle naskakuje.
Musím Tě bohužel upozornit na to,že některé díly nejsou s jinými kompatibilní je proto nutné, aby pásy a poháněcí kola, stejně tak jako i napínací byla pokud možno od jednoho výrobce. Zrovna tak vana a pojezdová kola by měla být od jednoho výrobce.
Upozorňuji Tě na to proto, protože už na tyto problémy někteří narazili a netřeba si zadělávat jako začátečník na problémy, budeš jich mít při stavbě dost.
Možnost, na kterou Tě vede Solo je nejkvalitnější, ale také nejdražší.
Doufám, že přispějí nějakou radou i další zkušení vlci.

Radek
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Tiger 1

Příspěvek od Max »

Děkuji Radku za odkaz.
Koukal jsem na to a hodně informací je užitečných.

Info o těch rozdílech stavebnic mě zarazila.
Měl jsem za to, že když se vyrábí díly na 1:16 tak budou záměnné.
Chtěl bych ten dlouho rozdělaný model dat dohromady a časem se zúčastnit nějaké akce a nebo modelářských bitev.
Ohledně verze tanku nejsem rozhodnutý,ale zaujala mě verze Sturmtiger. Takže nebudu Tigrar v plném rozsahu.
Naposledy upravil(a) Max dne 10 kvě 2018, 21:17, celkem upraveno 1 x.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Tiger 1

Příspěvek od Radek »

Tigrů je několik :
1. Tamyia Tiger 1 - nejlepší kompletní stavebnice, kvalitní díly, ale cena řádově někde jinde - výrobci Japonci
2. Heng Long Tiger 1 - to co má většina z nás - výrobce Čína - z tohoto tanku pochází i díly, které jsi koupil. Existuje několik provedení základní nejlevnější, s kovovým tuningem - např. kovové pásy akola pohonu a kovová převodovka, liší se i typem vysílače a přijímače (např. krystal nebo 2.4 GHz).
3. Torro Tiger - tuningované tanky v lepším provedení nebotaké tuningové většinou kovové díly , které se dají použít pro Heg Long někdy pro Tamyiu. Někde je najdeš jako Mato tanky nebo Mato díly.
4. Tiger Torro vyráběný ve spolupráci s Trumpeterem ( výrobce plastikových modelů) někde označovaný jako WSN.
5. Tiger, který má dost společného s tankem v bodu 4. od firmy Hobby Bos - jde o statický model plastového kitu.
6. Tiger od italského výrobce, který vycházel jako časopis na pokračování a jehož kompletace nakonec vyšla na obrovskou sumu a šlo pochopitelně o statiku.

Jak vidíš je toho dost. Mé upozornění na nekompatibilitu jednotlivých výrobců je bohužel pravdivé, vždy při nákupu tuningového dílu trochu riskuješ. Ale neboj se apusť se do práce z toho co máš. Uvidíš jestli to půjde či ne a jestli Tě to chytí nebo ne.

Radek
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Tiger 1

Příspěvek od Max »

Děkuji Radku za upřesnění. Je fakt, že toho je hodně podle tvého rozpisu.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Tiger 1

Příspěvek od LK88 »

Je to o tom jak se k tomu postavis a jak moc z gruntu budes tank stavet , taky o tvych tech.moznostech,jak jses vybaveny atd, proste si to naplanovat promyslet a zacit realizovat...hodne zdaru ;-)
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“