Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

jde o to , jestli se bavite o uplne schodnych motorech , ale myslim si ze ne, za prvne Krick max 400 jsou take 2 typy MAX 400 SPEED a MAX 400 POWER , tyhle motory toci myslim 11000ot ale Pancier pise o motoru 7000ot, takze dle me mluvite o Krick ale kazdy mate asi jiny...
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Ody »

Je poměrně zásadní od sebe motory Krick vzájemně dobře odlišovat.

Mám zkušenosti s těmito:

1) Krick MAX Power 400 - jsou pomaloběžné, protože mají pětipólový rotor - větší síla a lepší plynulost ovládání v malých otáčkách, nízké maximální otáčky
2) Krick MAX Speed 400 - klasické motory velikosti 400, klasictý třípólový rotor, standard

Podle mých zkušeností je při použití Krick MAX Power 400 plynulost ovládání při malých otáčkách perfektní, ale maximální otáčky jsou příliš nízké, nižší než při použití klasických třípólových motorů + redukcí. Dle mého názoru je to použitelné jen u některých strojů - mám je ve Sturmtigerovi. Zkoušel jsem je v T-34, ale pak je to na tento typ příliš líné, takže jsem je opět demontoval.

Stránky Krick:
http://www.krickshop.de/Products/Engine ... alog&p=354
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

super vysvetleni a hlavne zkusenost, to je dobre se podelit,ja jsem si neco takoveho myslel , ty motory jsou prioritne urcene do lodi , co jsem cetl, jsem rad ze jsem neuspechal jejich porizeni , mam v tancich prev. 5/1 a staci mi to da se stim jet pomalu i svizneji...jsme to tady Drejkovi pekne zaneradili vlakno motorama, sorry Drejku ahoj
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Pánové to vůbec nevadí, nacucávám ty informace jako houba, přopomíná mi to železniční modelařinu, tam jsem se taky po hlavě vrhnul s doměním že parádně udělám kastli a mám vyhráno :D Pak přišla na řadu též strojařina kvůli převodům, pojezdům a podobně. Tady je to podobný a jsem rád když jsou informace. :)

Jinak z trošku jiného soudku, kolega mi koupil v nějakém zapadlém obchůdku v Domodědovu německé tankraidery (dvě figurky zatím na zkoušku) jakmile mi to doveze tak dám foto. Akorát mají bohužel zimní bundy podšité kožešinou, což mi moc nesedí protože posádku mám jen v kombinézách. Celkem to je série čtyř tankriderů z divize Das Reich, pokud by byli kvalitně odlití a pěkní tak bych dokoupil ještě zbylé dva páč týden po kolegovi tam budu mířit taky.
Naposledy upravil(a) Drake dne 13 kvě 2018, 20:04, celkem upraveno 1 x.
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 467
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od kremak432 »

Byl jsem si večer zajezdit venku v terénu s Kingtigrem a vše bylo v pohodě. Motory co tam mám jsou Krick Max-Power 400. Model jsem schválně nešetřil, aby se případně projevily nedostatky, jediné co nebylo dobré, že na příliš příkrém svahu model "hrabal".
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Jsem dlouho nic kvůli práci neudělal, ale na poslední montáž jsem sebou vzal předstříkané figurky, pár barev a štětce.......je to pořád lepší než sedět po práci na hotelu a koukat na ruskou televizi nebo prochlastávat eura z diet v hotelovém baru :)

Grenadýři se začínají rýsovat zatím mám jen Paula a Helmuta, ještě bude následovat Karl a Bruno :mrgreen:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Taky jsem konečně krapet pohnul s novejma kolama se kterejma by Panther měl získat finální podobu. Už mám základem stříknuté všechny na fotku jsem dal jen tři.
Obrázek

V nějbližší době mě čeká ještě výměna trupového kulometu za nový od Aberu a pak musím ukecat elektromistra Kuldíka na instalaci Elmodu a zprovoznění puffy

Doufám že to všechno do Lešan tuším prvního září zvládnu. A ještě doufám že Láďa a Kulda na mě budou mít nervy s konzultacema a místy asi hloupejma dotazama, tímto bych jim chtěl poděkovat že se mnou mají trpělivost ahoj
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od zander »

Za mě jeden z nejhezčích Pantherů tady na foru.....
A ty paňáci to jenom navýšili na vyšší level...
Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky moc Michale, takové hodnocení hodně potěší, ale tu svoji kočku bych zatím nestovnával s mašinama od Ládi (LK88), Hraničáka nebo Eddyka. Kluci je mají vyvedené k dokonalosti co se detailů týče, oproti jejich strojům mám velkej handicap že neumím pracovat s leptama. Ale tohle je můj první tank tak se na něm učím, na druhý už si dávám vyšší laťku. :)
Jinak panáčci jsou z ruska, bohužel byli nejspíše dělaní na Tiger pro posez a uchycení na určitá mista, podle toho měli tvarované "prdele" :D Bohužel jsem je musel komplet předělat (dosculpit zadky pomocí GS-dvousložkový tmel pro modeláře, dají se z něj dělat celé figurky, podobný je tuším i milliput). U figurek jsem docela měl problém s barvením, doteď jsem dělal maximálně 1/35, 1/48 a 1/56 figurky a u šestnáctiny mi "nefungovaly" osvědčené odstíny a washe....ale nakonec to myslím po experimentování vyšlo.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

No teda....jak psal michal,urcite jeden z top pantheru co jsem videl a nejen tady,kamuflaz a povrchovka se ti povedli bajecne a figurky jsou moc pekny,klobouk dolu, jinak neni zaco dekovat,kdyz budu umet poradit tak neni problem, taky jsem se ucil tady od kluku, proto tady mame tohle forum, s ocel .kolama to bude jeste zajimavejsi, celkovy dojem je 1 *... ahoj
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Shotek »

Fešáci to jsou, jak Paul s Helmutem, tak stroj samotnej.
A jak píše předřečník, povrchovka parádní.

ahoj
Odpovědět

Zpět na „Panther“