Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Úplně vyleštěnou ocel bych právě moc reálně neviděl, přeci jen Panther je těžká mašina a mezi pás a kolo se dostane bordel v podobě kamenů apod. čili styčná plocha kola určitě bude zbavená barvy ale bude plná nečistot zažraných (vlisovaných?) do kovu........zkusím běhoun stříknout čistou ocelovou od Alcadu a pak bych zkusil experimentovat s burned steel a různejma pigmentama.....třeba z toho vyjde něco rozumného :)
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Pánové, měl bych dotaz z čeho a jak děláte bedničky na repráček? V Elektronice jsem si našel audítko Repro kde Milan píše že z plastových upozorňovacích tabulek.....vydal jsem se na loupežnou výpravu po firmě ale byla neúspěšná našel jsem tabulky jen o síle 0,5mm to je málo, čili budu muset vyluxovat nějaké plasticardové destičky 1mm co mám doma. Děláte bedničky těsné nebo naopak prostorné co korba dovolí? Repráček mám Visation FRS8 s rozměrem cca. 70x70mm, výška tuším kolem 35mm.
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Sylva »

Zdravím, já jsem dělal bedničky z tenké překližky a nyní poslední z 3mm balsy. Vše jsem lepil herkulesem. Jinak to máš moc pěkné *THUMBS UP*
Mnoho úspěchů. puffy
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 467
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od kremak432 »

Já dělám bedničky z překližky.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky chlapi, miki mi poslal adresu eshopu kde nakoupit materiál, tak něco zkusím pak stvořit :)
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

Ja delam z plastu tl.cca 3mm co se pouziva na reklamy ,da se rezat i lamacim nozem, jinak bedynku kolik mista ti povoli korba, hlavne musi byt bedynka tesna bez skvir atd.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

Mam jeste poznatek, jestli budes (a nejen ty)kupovat prevodovky 1:5 jako mam treba ja, a motory Krickmax 400,tak jsem se stim ted mordoval dva dny, vysledek je ze davam zpet puvodni, ty kricky jsou velky,pri montazi na prevodovky co mam ja se nevejdou vedle sebe!!!, skracoval jsem predni osicku za pastorkem,a zezadu taky i s vystupkem obalu nebo tela motoru, narval jsem to tam na zkousku,ale i tak je to na sebe nalepeny,vysledek-pri zkusebni jizde se dotkly (ikdyz jsem se snazil o umisteni a naletovani kabliku aby byly mimo sebe)kontakty a vylitla pojistaka v elmodu,proste se tam pohodlne nevejdou s temito prevodovkami, alespon v mem tanku ne ahoj
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Láďo, já chtěl ty Krick 400 Power kupovat na původní 1/3 převodovky, ale díky za upozornění změřím prostor u původních převodovek a srovnám s novejma 1/5 co mám v nový vaně.

Jinak jak tam postupně barvím tak jsem narazil na drobnej problém a mám docela dilema, dělám camo na pojezďákách a nevím jestli u těch dvojitých mezi něž jsou vsunuty jednoduché, mám barvit kamuflážní barvou i středy. Mám doma fotky origo Pantherů co jsme fotili při cestách (Saumur/Breda a Německo) dva mají barveny i středy a jeden ne, bohužel všechny mají renovovaný tzn. ne původní nátěr. Osobně bych to ani nebarvil, moc to vidět nepůjde, ale zase bych chtěl zachovat jakous takous autenticitu....takže dilema je na světě.

Jinak poslední díly na nový pojezd dojely dnes DHLkou :)
Obrázek
Tady je to dilema s barvením pojezďáků........ :?
Obrázek
Obrázek
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

pekny to mas, ja vychazim z uvahy, ze se barvou nejak neplytvalo, takze kola jsem delal zvenku, vnitrky a zadky jen zakladem-cervenou, ale myslim ze to udelej dle sebe aby se ti to libilo
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 467
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od kremak432 »

Láďo, to je divný. Ty motory jsou rozměrově stejně veliký jako ty původní. Jinak řečeno ty motory Krick max pover 400 co jsem montoval do Kingtigra a Panthera jsou stejný a nic se mi nedotýká a výsledek jsi sám viděl ve Kbelích. Pokud máš vše dobře namontovaný, tak se dotýkat prostě nemohou. I u Panthera, kde mám jiné převodovky, kde na jedné je motor tzv. vzadu na na druhé uprostřed mezi převody. Pokud jsou převodovky namontovány rovnoběžně s osou tanku, je vše v pořádku.
Odpovědět

Zpět na „Panther“