Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Asi nejhezčí na co jsem zatím narazil je tohle: https://www.modelforum.cz/viewtopic.php ... 23bb212fec
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Radek »

Píšeš, že chceš přidat jeden článek do pásů. Pokud máš podepřené výstupní hřídele převodovky kožisky doporučil bych raději udělat odpružené nápínáky napínacích kol pásů.
Mám s tím také trochu zkušeností a myslím si, že cesta, kterou se většina ubírá je: "Lepší a lepší motory a převodovky, lepší elektronika". Jenže k čemu to všechno je, když jak na potvoru mezi kolo a pás zaběhne z písku kamínek a síla se nemá kam vybít? Převodovka jede jak nezadržitelný stroj a tak se ta síla někam vybít musí (výsledek rozlousknutí napínacího kola, prasknutí pásu, sjetí pásu v extrému ulomení kola, u převodovky s koly ze zinkoslitimy poškození ozubení kol nebo některé další škody).
Nikomu můj názor necpu, je to jen zkušenost. Mám dva Tigry (oba s odpruženým napínákem) PZ III, IV, KV-1 s odpruženým napínákem, jen T34 a T90 je zatím nedostal. Vím, že hojně tyto napínáky používá Milan, je to jeden z nejzkušenějších na tomto fóru. Pokud jsi zdatný na mechaniku, nebude to pro Tebe problém je udělat.

Radek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Zdravím, Radku, s Milanem už jsme domluvení že jak se u něj v budoucnu budu stavovat, tak mi napínáky ukáže, bavili jsme se zatím ohledně nich po telefonu, ale není nad to vidět je naživo, takže na starý Panther nakonec napínáky (spíše povolováky) půjdou. Taky na novém Pantheru kde jsem s nimi už počítal a mám nadělané páky a budu testovat pružiny. Ono ty motory pomohly spíše realistické rychlosti, nakonec jsem rád že jsem je tam dal.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Radek »

Drake píše:Zdravím, Radku, s Milanem už jsme domluvení že jak se u něj v budoucnu budu stavovat, tak mi napínáky ukáže, bavili jsme se zatím ohledně nich po telefonu, ale není nad to vidět je naživo, takže na starý Panther nakonec napínáky (spíše povolováky) půjdou. Taky na novém Pantheru kde jsem s nimi už počítal a mám nadělané páky a budu testovat pružiny. Ono ty motory pomohly spíše realistické rychlosti, nakonec jsem rád že jsem je tam dal.

Proti jiným motorům nic nemám, je to v pořádku. Jedno z možných řešení najdeš na těchto stránkách v dolní části příspěvku:

http://www.ig-nordlicht.eu/wbb4/index.p ... erplatine/

Je to jen jedno z možných řešení. Existují i jiné.

Radek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky, našel jsem si tam video s detailem napínáků (povolováků) jednoduché, to bych měl zvládnout.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak díky Kuldíkovi se rozpohyboval můj druhý Panther, je to první pokus jak vložit někam video, tak se omlouvám za kvalitu. Zatím si hraju s nastavením elmodu přes počítač, jízda se zlepšuje, jen prodlevy nemůžu trefit, při "přeřazování/podřazování" mi tank vždycky skoro zastaví, rozjezdy jsou zatím taky pomalé a dojezd naopak moc rychlý, jako by řidič použil pásovku. Ale je čas se s tím hrát celou zimu. :D

https://www.youtube.com/watch?v=JqcLhXCbCOI

Naposledy upravil(a) Drake dne 06 říj 2018, 17:06, celkem upraveno 3 x.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Pánové měl bych prosbu, momentálně mi stojí stavba druhého Panthera na absolutní blbůstce a tou jsou řetízky pro pojištění čepů na uchycení vybavení a náhradních dílů. Mám je objednané u obchodválka.cz, ale tak nějak už dva měsíce reagují jen sdělením na mail že zboží očekávají za dva týdny, ty když uplynou a já se jim ozvu tak hoděj copy paste stejný mail že to čekají zase za dva týdny, pak jsem koukal ještě na Norland tak je nemají skladem, mám u nich objednávku a i když obsahuje věci co měli skladem tak u nich víc jak týden leží s tím že je připravená k odeslání, psal jsem jim na infomail dotaz ohledně řetízků.....ale opět stejně jako válka.cz nereagují a mlčí. Mohli by jste mi prosím Vás poradit nějakou alternativu obchodu na řetízky? Moja mi nějaké koupila v obchoděch s korálkama a dalšíma rukodělnýma propietama, ale ty nemají požadovaný tvar ani velikost oka. Už jsem z toho docela zoufalý :oops:
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od solo »

Majú to vedené v modelárskom obchode medzi ,,bižutériou,,.
Tak isto to môžeš hľadať aj pre modelárov,ktorý stavajú lode.
solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od PetrNC »

Řetízky mají v Š-HOBBY, ale jestli to nebude moc velké .......

http://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/2 ... -autum.htm
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Milan »

A že se nezmíníš.Asi dva metry tady mám.Jinak asi v Břeclavi u Racka.Telefon do SZ.
Odpovědět

Zpět na „Panther“