T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Odpovědět
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
Pokud máš tiskárnu takto zakrytovanou a v teplé místnosti bez průvanu, tak se tisku z ABS nemusíš bát.
My tiskneme všechno z ABS s dobrými výsledky.
Pepa
Uživatelský avatar
Jenda26
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 232
Registrován: 25 pro 2014, 01:37
9
Lokalita: Brandýs nad Labem

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Jenda26 »

Máš super box. To boční světlo se dá sehnat kde? Zrovna dělám na něčem podobném, ale já koupil na bazoši vyřazený rack s výsuvnou policí. Pro první vrstvu na Anetě je prostě lepší k ní mít přístup ze všech stran a pak jí teprve zastrčit dovnitř. (ještě nemám udělaný autoleveling) :D
Ještě bych ti doporučil jestli to tam už nemáš koupit toto: https://www.ebay.com/itm/ERT-Fire-Extin ... 2749.l2649
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Co se týče toho světla, tak to jsem pořídil v Bauhausu, ale má to drobný problém. Byť má tento výrobek tzv. EMC tzn. kompatibilitu s elektronickými zařízeními, tak jsem zjistil, že když je světlo zapojeno do stejné zásuvky jako tiskárna, tak tam dochází k interferencím a tím pádem docházelo k poruchám při tisku. Asi ta tlumivka není úplně dobře udělaná. Když jsem dal světlo na jinou fázi, tak to přestalo. Ale světlo prakticky používám při manipulaci s tiskárnou či vytištěným předmětem. Jinak tisknu po tmě. Spíš uvažuji, že tam dám nějaký pásek svítících ledek, aby tam při tisku bylo aspoň něco vidět :-)
Jinak o hasičáku v podobě z eBay jsem již uvažoval, ale zatím netisknu s vysokými teplotami, takže jsem nákup odsunul. Spíš jsem pořizoval akumulátor do tanku, aby byl dostatečně dimenzovaný a nemusel ho měnit po 10 minutách jízdy :D
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak jsem se nažil pokročit, alespoň v 3D modelu. A přes veškerou snahu jsem to tam nenacpal. Uff. Díly, které normálně pasují do T-34 (Taigen) jsem chtěl nacpat do podstatně menšího prostoru. V 3D se to tam očividně nevejde (viz obrázek). Tak nevím nevím, jak to dopadne. Snažil jsem se to nacpat všechno k ose středu, aby se moc neměnilo těžiště. Pak jsem si usmyslel, že by bylo vhodné mít přijímač a řídící modul co nejdál od motorů. Snad se to ovlivňovat nebude (motory mám odrušené). Peklo bylo s rozmístěním pohonu otáčení věže, reproduktoru a kouřového modulu, aby ani jedno nepřekáželo ozubenému kolu, kterým se bude otáčet věž. Problém nastal při umístění nabíjecího mechanismu, který brutálně zasahuje do prostoru korby. Tak nevím, kde ubírat. Mohu uvažovat o vypuštění kouřového modulu, který není zas tak efektní, posunout reproduktor a zmenšit lehce box na baterii, aby při otáčení věže nic nepřekáželo. Nebo druhá varianta - sehnat někde nabíjecí mechanismus, který se vejde do věže a nebude překážet. Viděl jsem to myslím u Tiger-1. Tak mám zas dilema :-)))))

Obrázek

a tady je bokorys

Obrázek

Neporadí někdo, kde sehnat "malý" nabíjecí mechanismus, který se vejde do věže. A ta zas není úplně velká :cry:
Jen pro zajímavost předkládám náhled do věže s původním již vlastněným nabíjecím mechanismem a mechanismem náměru kanónu

Obrázek
Naposledy upravil(a) CuMeL dne 17 říj 2018, 19:32, celkem upraveno 1 x.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od solo »

Dymový modul je najlepšie preložiť najbližšie k výfukom.
Môžem Ti spraviť špirálku k novému D.G.
No to chce postaviť od priestoru.

Na teraz ho vyhoď.
solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od PetrNC »

Na původní zákluz se vyprdni, protože je moc velký a to jsi zjistil sám. Máš k ruce 3D technologii, tak ji využij a sestav si vlastní. Tady na fóru už to v jednom vlákně od Ivana je a tady je něco pro inspiraci:

Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tank T-72 nemá zákluz, naštěstí. Potřebuji jen nabíjecí mechanismus, aby to střílelo BB kuličky. Teda kecám, zákluz má, ale ten neřeším :-)
Ale moc díky za tip
Naposledy upravil(a) CuMeL dne 17 říj 2018, 19:39, celkem upraveno 2 x.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 520
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Faly »

No nechci ti do toho kecat, ale delas dve zasadni chyby, tisk z PLA a ladovat tanky kulickama:), super design Petre, ten muj neni ani zdaleka tak hezky, ale plne funkcni:)
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od PetrNC »

Nic proti softu, ale moc se tady v tancích neprovozuje. Když už cheš kanón nějak "vyšperkovat", tak mu přidej k zákluzu zvukový a světelný efekt. To se hodně líbí a určitě budeš se svým tankem jezdit i na veřejných akcích. Je to ale samozřejmě Tvoje rozhodnutí.
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Asi máte pravdu. Byl to dávný sen. Zahradu mám velkou, takže střílet bych mohl, ale pravdou je, že na akcích se to nevyužije. Takže upustím od kuliček. Ten obrázek se zákluzem je perfektní, ale potřeboval bych se do této problematiky trochu ponořit. Bylo výše psáno, že Ivan už otázku zákluzu řešil, ale zatím se mi nepodařilo to vlákno dohledat, nicméně jsem na začátku zkoumání vyhledaných odkazů :-D
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „T-72“