Clark TK 60

Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Clark TK 60

Příspěvek od Machip »

měl bych na vás pánové dotaz chtěl bych vyskoušet toho clarka ale nějak se mi nedaří mám optica 6 hitec na 40mhz a zapojim motory a na 3kanál propojím 3kanál v přijímači pak zapojim baterii ale motory se ani nehnou nevim co dělám špatně .reprák je objednán ostatni věci jsem zatim taky nepřipojoval. srol Předem díky za radu.Pepa Jěště nemusí to mít někde zapojený vypínač nebo se řj zapíná jen propojením baterky?A jěště k čemu slouží konektor SW pro ty kdo maji clarka
Naposledy upravil(a) Machip dne 12 lis 2018, 21:05, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 681
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: Clark TK 60

Příspěvek od scoutT34 »

Tk 60 som nemal neviem
Na Tk22 na rozdiel od Elmod,henglong,Tamyia
Tankk jazdí aj bez naštartovaného motora = po tichu

Spínač slúži na odpojenie baterky ak je doska napojená priamo na baterku mala by minimalne svietiť

Každopádne ako prvé pre istotu skontrolovat ci vysielač s prijímačom komunikujú?

Máš zapojené káble s tk60 na prijimac

Sú kanály zapojené podľa návodu ?
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 681
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: Clark TK 60

Příspěvek od scoutT34 »

SW je konektor na pripojenie spinača
Ak sa používa iný vypínač napr štandard henglong tento sw je potrebné prepojiť jumprom

Toto by malo byť v návode napísané
Popis všetkých konektorov je vacsinou na prvych stranach návodu
Ja to mám v návode k Tk22 jasne napisane
Naposledy upravil(a) scoutT34 dne 12 lis 2018, 22:18, celkem upraveno 1 x.
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Clark TK 60

Příspěvek od Machip »

Díky za odpověd bohužel žádný návod my k tomu nedaly ale na stránkách clarku něco je ale pro mou smůlu v angličtině.Vysílačku s přijímačem jsem vyzkoušel na reglu s motorem co mám v ponorce a frčí,a tak mě zajímá co musím mít zapojeno abych mohl vyzkoušet aspoň jízdu .měl jsem zapojeny motory pak jsem zapojil CH 3 na 3kanál v prřijímači a připojil baterku pak se nic nedělo .musím jěště něco propojit abych se mohl jen projet.Předem díky Pepa
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 681
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: Clark TK 60

Příspěvek od scoutT34 »

treba naštudovat
http://www.clark-model.com/eng/prod_rx60/index.html

na preklad použit
https://translate.google.com/

na pohon podla navodu sluzi kanal 1 resp kanal 2
Tank move forward and backward vpred vzad
Tank Right and Left turn vlavo vpravo

CLARK ma niekolko v štandadrnom nastaveni niekolko specialit ja mam skusenosti s TK22 ale podla navodu aj TK60 sa ovlada podobne len je tam este viac moznosti
- kombinacie vychyliek kniplov (polovica) ma roznu funkcionalitu vidno to z obrazkov
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Clark TK 60

Příspěvek od Machip »

http://www.clark-model.com/eng/prod_rx6 ... 20v1_0.jpg pokud to podle návodu chápu dobře mám pouze 6kanál vysílač 40mhz tak podle tabulky pro 6kanálové ovládání jse zapojuje pouze 6kanálů ch1řízení ch2plyn ch3 MFcontrol1ch4 MFcontrol2 ani u jednoho netušim co to znamená ch5GBSon/of vypinání gun barrel stabilizacion ch6dělo elevace a ted mě zajímá kam který kanál zapojit v přijímači..,a ještě propojení SW konektoru .Předem díky Pepa
Naposledy upravil(a) Machip dne 13 lis 2018, 15:44, celkem upraveno 1 x.
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: Clark TK 60

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
Už TK 24 má blokovaný pohyb motorů. Je nutné nejdříve zprovoznit jejich pohyb pomocí vysílače. Já to mám uTK24 nastavený na asi druhém kanálu a pohybu ovladače doleva. Je třeba trochu laborovat s ovladači.
Pepa
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Clark TK 60

Příspěvek od Machip »

to se hezky řekne ale hůř udělá já sem na elektroniku totálně tupej všechny leta dělám lodě neboponorky a tam my stačí čtyři kanály motory na 3a4kanál v přijímači a kormydla 1a2 aje to ale tady at zkouším jak skouším tak se my nic nedaří chvily sice motory zavrčely dopředu dozadu ale zaatáčení nešlo a teď už nejde zase nic .Tak nevím.Pepa
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 681
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: Clark TK 60

Příspěvek od scoutT34 »

Konektor Ch1 do prijimača kanál 1
Konektor Ch2 do prijímača kanál 2
...
Treba ale zabezpečiť aby kanály
Na vysielačoch korešpondovala s obrázkom pre 6 kanálovy vysielac presne podľa obrázku
Podľa obrázku potom štartovanie je kanál 3 plus kanál 4 presne ako na obrázku aj polovičné vychylky rešpektovať kombinacie

Somezrejme treba mať správne nastaveny reverz jednotlivých kanalov

Ak to nieje jasne zavolaj teraz mozem
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Clark TK 60

Příspěvek od Machip »

Předem díky kluci za radu a scoutoviT34 za pokec po telefonu co a jak udělat a nakonec koupím tudle vysílačku kterou doporučuje clark na svích stránkách s moji muzejní verzi to dohromady nejde .A hned jak dorazi tak jse ozvu jak jsem dopadl.Ještě jednou díky za pomocPepa https://www.mojerc.cz/vysilacka-flysky- ... 2a_p110597 https://www.mojerc.cz/p%C5%99ij%C3%ADma ... us_p131686
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“