3D tisk

Zde můžete klábosit o všem co Vám slina na jazyk přinesla k tématu i zcela mimo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Přátelé, tohle vlákno je pro mou výrobu T-72M1. Řešte si problémy s tiskem v tomu odpovídajícím vlákně. Prosím moderátora o převedení těchto postů tam, kam patří
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Max »

Souhlasím s kolegou CuMeL.
Prosím tímto administrátora aby nám udělal přesun příspěvků o 3D do samostatného vlákna.
Děkuji.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 523
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: 3D tisk

Příspěvek od Faly »

Ahoj,

Pěkné, ale co ta cena?

to já si na reset čipů navrhl vlastní držák, pustím arduino, přiložím a je hotovo:)

Čip nese všechny informace včetně teploty tisku, takže jasná cesta pro XYZ

Lukáš
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: 3D tisk

Příspěvek od CuMeL »

Tak jsem koupil další upgrade na svou původně i3 MK2S, posléze upgradovanou na verzi MK2.5. Dnes to má název i3 MK2.5S. O víkendu jsem dotiskl všechny potřebné díly a už jen čekám, až mi dorazí od Průši ten zbytek, abych to mohl dát dohromady. Zas budu mít o zábavu postaráno.
Obrázek

Jinak jsem se u toho dost vztekal. Co 2 vrstvy mě tiskárna žádala o výměnu filamentu. Až na fóru Průši jsem se dočetl, že to dělá senzor filamentu. A když jsem ho vypnul, tak ejhle ono to jede. Tak jsem zkoumal příčinu a zjistil jsem, že ten senzor je teplotně závislý, protože když jsem tiskl ve svém zavřeném, dobře uzemněném boxu a potmě, tak jsem neočekával, že by senzor chytal nějaké světelné odlesky nebo rušení. Jenže jakmile teplota v boxu stoupla nad 35°C, tak to začalo blbnout a když jsem pootevřel dvířka a teplota šla dolů pod 30°C, tak se to znatelně zlepšilo. Z čehož dedukuji, že ten senzor, byť se zdá, že je v pořádku, tak se v různých teplotách chová různě, řekl bych nedefinovatelně. Tak je holt vypnutý a všechno jede, jak má, akorát filament musím zavádět ručně.

Jen mě ještě zlobí to boční LED světlo v boxu. Koupil jsem ho v Bauhausu. Vypadá to, že, i když je to oficiálně certifikovaný výrobek na EMC (tedy alespoň podle značky) , tak si s tím asi v Číně nikdo hlavu nelámal a tlumivka od světla cosi vyzařuje a tiskárna se občas chová nepředvídatelně. Tak je světlo úplně odpojené a uvažuji o nějaké LED náhradě. Našel jsem pár vzorů na Thingiverse a budu experimentovat, ale to až někdy jindy :)
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: 3D tisk

Příspěvek od Max »

Dotaz na díly na fotce. Ty jsou do kterých míst na tiskárnu? To je na pojezdové osy a nebo na zpevnění konstrukce? Takto je těžko poznat kam jsou určené.

S tim senzorem filamentu to je zajímavý postřeh. Ještě, že jsi na to upozornil. Děkuji.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: 3D tisk

Příspěvek od CuMeL »

To jsou všechno nové díly kolem osy X a Extruderu. Je to kompletně přepracované. Toto jsou slova z oficiální stránky: "Díky nové konstrukci extruderu je pravidelná údržba mnohem jednodušší, než kdykoliv předtím. A navíc, tryska a motor extruderu jsou mnohem blíže ose X, což znamená menší vibrace a tím pádem i lepší tisky. MK3S je také lepší při tisku z flexibilních materiálů"
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: 3D tisk

Příspěvek od sourekv »

CuMeL píše: 20 úno 2019, 13:08 To jsou všechno nové díly kolem osy X a Extruderu. Je to kompletně přepracované. Toto jsou slova z oficiální stránky: "Díky nové konstrukci extruderu je pravidelná údržba mnohem jednodušší, než kdykoliv předtím. A navíc, tryska a motor extruderu jsou mnohem blíže ose X, což znamená menší vibrace a tím pádem i lepší tisky. MK3S je také lepší při tisku z flexibilních materiálů"
Já jsem ještě nestačil objednat. Nějak nejsou lidi ;-)
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: 3D tisk

Příspěvek od CuMeL »

Já sice koupil, vytiskl, ale čekám, až se uráčí to tam někdo zabalit a poslat. Dodací lhůty nejsou jejich předností. Ale to vydržím a stále mohu tisknout s předchozí verzí. Tak jsem spáchal to dříve deklarované světýlko do boxu. Inspirací mě byl vzor na Thingiverse. Ale nebyl moc použitelný. Sice tam byl i odkaz na LED pásek pro denní svícení aut na Amazonu, nicméně, když mi pásky došly, tak to nesedělo rozměrově. Tak jsem si to překreslil a vytiskl. Výsledek je tady.

Obrázek

Obrázek

Myslím, že jedno světlo bude úplně stačit, protože ten LED pásek má dle výrobce 6000 K svítivosti. Holt je to na denní svícení aut, tak to musí být dobře vidět. Dobré je to, že je na 12V. Jakmile ho nainstaluji do boxu, tak pošlu fotku, jak to vypadá, když to svítí ;)
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: 3D tisk

Příspěvek od sakulajda »

CuMeL píše: 20 úno 2019, 21:40 LED pásek má dle výrobce 6000 K svítivosti. Holt je to na denní svícení aut, tak to musí být dobře vidět.
6000k je barva světla (čiže někde do bíla = crystal/pure/cold white zkrátka jak který výrobce to má pojmenované) - pro svítivost potřebuješ znát lm (lumeny) - to jen tak na okraj ;)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: 3D tisk

Příspěvek od CuMeL »

Sem se sek. Přijměte omluvu :-)
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hospoda u tankisty“