Kübelwagen Asiatam/Tamiya by Ody

Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Kübelwagen Asiatam/Tamiya by Ody

Příspěvek od Drake »

Krásně povedený autíčko ahoj Též si na něj brousím zuby, ale zatím jsem se ho neodhodlal koupit protože netuším co mám od Asiatamu čekat.
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 681
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: Kübelwagen Asiatam/Tamiya by Ody

Příspěvek od scoutT34 »

Musím potvrdiť to čo písal Ody
Auto s Asiatamu je úplne zbytočne celokovový 'model' zliatina ktorá dokonca príde celá napatlaná nejakou šedivou barvou
Mám to auto doma a ľudia ktorý ho majú tiež mi asi dajú za pravdu že za tie prachy to asi nestojí

Po mojich skúsenostiach by som dnes asi radšej išiel do statického modelu Tamiya a ten skúsil rozbehať

To auto od Asiatamu nieje heavy duty
Podobné skúsenosti sú aj s podvozkom Opel Blitz od Asiatamu
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Kübelwagen Asiatam/Tamiya by Ody

Příspěvek od Ody »

Takhle - k porovnání Kübelwagenu od Asiatamu a Tamiye:
Jak jsem psal, narazil jsem na potíže s otřepy na kovové převodovce, po očištění pracuje dobře a zpřevodování perfektně vyhovuje mému vkusu čili poměrně "do pomala" a ve spolupráci s el-modem to prostě jezdí dobře. Další problém byl u pneumatik - některé mají na některých místech jakoby nevytvrzenou gumu - u RC by mi to vadilo, použil jsem proto kola Tamiya a ty z Asiatamu použiju na statiku. Jinak potíže nebyly.
Tamiya dělá resp. dělala svůj Kübelwagen ve dvou variantách jako statiku a jako RC model nebylo to proporcionální a byla k tomu vysílačka 40MHz. Převodovka byla, pokud se nepletu plastová a poměrně "do rychla". Myslím, že se tedy nedá jednoznačně říci, že Tamiya je lepší, myslím, že nejlepší je kombinace obou modelů.
Kovové stavebnice od Asiatamu, které jsem stavěl (Kübelwagen, Opel Blitz, FAMO) nikdy nejsou úplně bezproblémové, vždy je tam pár zádrhelů.
Uživatelský avatar
Radovan Preč
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 221
Registrován: 11 črc 2016, 14:24
7
Lokalita: Ostrava

Re: Kübelwagen Asiatam/Tamiya by Ody

Příspěvek od Radovan Preč »

ahoj Ač nerad musím Asiatam přeci jen pomluvit, když mi přišel Opel tak nebyl ani kompletní, ale to by bylo to nejmenší. Kabina měla popraskané držáky do kterých se mají dát šroubky a poté se mají zašroubovat do rámu podvozku.Cely rám byl křivý do vrtule.Převodovka nejela vůbec po rozebrání jsem zjistil že pastorek motoru má rozbité zuby našel jsem nový a vyměnil při zkoušce jsem zjistil že motor se seká takže nasledovala výměna za nový.Samozřejmě model došel napatlaný nějakou šedou barvou, natírali to asi smetákem.A ještě jedna perlička kola tedy gumové pneu jsou posekané jak je nějaký šikovný asiec nabíjel kladívkem na disky.Nezbývalo nic jiného než vyrobit formu a odlit nové - koupit od nich nové se mi nějak nechtělo. Takže za mne určitě nebrat, myslím si že našinec by dokázal své penízky utratit i lépe. ;) Ody měl jsi asi velké štěstí když jsi měl jen zádrhele.
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Kübelwagen Asiatam/Tamiya by Ody

Příspěvek od Ody »

Určitě souhlasím s tím, že by měl Asiatam zamakat na větší přesnosti svých odlitků a na alespoň nějaké výstupní kontrole - to, že shoří motor, protože se seká převodovka - to by se nám, zákazníkům, stávat nemělo. A když už jsme u té kritiky - komunikace se zákazníkem a řešení nesrovnalostí u Asiatamu, jakožto e-shopu, by také zasloužilo o dost zlepšit ...
Odpovědět

Zpět na „KdF 82 - Kubelwagen“