bedne na muníciu

Návody na úpravy tanku
Odpovědět
Uživatelský avatar
karol
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 197
Registrován: 28 bře 2017, 18:16
7
Lokalita: 841 05 Bratislava

bedne na muníciu

Příspěvek od karol »

Ahojte,
pre budúcu figúrku sediaceho tankistu, aby mal na čom sedieť, som zhotovil bedne na muníciu. Cena za ponúkané v obchode sa mi zdala vysoká, preto som sa rozhodol pre ich zhotovenie.
Základom je polystyrénová tehla 70x40x10 - jediná nevýhoda je v malej hmotnosti bedne. Imitácia dosky je vytlačená na kancelársky papier A4. Nenašiel som ,,vojenské" farby, preto sú šedé. Lepím - Herkulom, najprv kratšie čelá a potom obtočením ďalšie strany, okrem vrchnej ,,dosky" - tá je prilepená samostatne s nápisom. Priečne výstuže sú karton, tiež polepený vzorom dosky. Dorobiť úchyty - špagát, čiernou fixkou pretrieť možné biele miesta spojov a je hotovo. 4 kusy som zhotovil pohodovým tempom za 2 hodiny a prakticky zadarmo.
Postupné oblepovanie


Hotovo. Farba je skreslená, bedne sú šedé

Karol
Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1343
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: bedne na muníciu

Příspěvek od rmichalbarna »

Moc pěkný. Jako originál!
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

Uživatelský avatar
Radovan Preč
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 221
Registrován: 11 črc 2016, 14:24
7
Lokalita: Ostrava

Re: bedne na muníciu

Příspěvek od Radovan Preč »

ahoj Pěkné jen bych asi zkusil barevný papír. ;)
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: bedne na muníciu

Příspěvek od Radek »

Moc pěkné, záleží jak k tomu kdo přistoupí. Já jsem kdysi dělal několik beden z elektrikářských korýtek. nastříhal jsem jednotlivé desky, slepil vteřiňákem a natřel na šedo. je ale pravda, že popis jsem tam neměl a ty Tvoje jsou hezčí, moje za to byly otevírací a s náboji.

Pak jsem někde na německém fóru viděl "Týpka", který si vzal dřevěný hranolek patřičných rozměrů, nařezal na cirkulárce s jemným zubem na délky, pak nalepil na hranolky drobné díly, stříkl na šedo a měl hromadu beden jako muniční sklad. nebylo to zpracováno do detailu, ale velmi rychlé a produktivní, vyskládal z nich pěknou hromadu k tomu dva vojáky a vypadalo to také dobře.

Jak je vidět je mnoho cest k jednomu cíli.

Radek
Uživatelský avatar
karol
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 197
Registrován: 28 bře 2017, 18:16
7
Lokalita: 841 05 Bratislava

Re: bedne na muníciu

Příspěvek od karol »

Ahojte,
vďaka za dobré typy, aj Solo poradil narezať zo stavebných tehál ipor, a ten základný materiál ani tak nevidno. No a dverené aj s nábojmi, asi na tom popracujem.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: bedne na muníciu

Příspěvek od Radek »

Na jednom modelářském fóru dělali dřevěnou šopku a takový ten vesnický plot, jak ho všichni známe. Nejlepší dřevo je z plastu, psal autor. Nastříhal jednotlivé díly z plastové desky, léta na dřevě naznačil hrubým smirkovým papírem, pak šikovně nastříkal a od dřeva k nerozeznání.
Článek už teď asi nenajdu...

Radek
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: bedne na muníciu

Příspěvek od PetrNC »

Jj, nebo lze strukturu dřeva udělat i drátěným kartáčem.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: bedne na muníciu

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj !

Léta používám dřevěná míchátka na kávu a dřívka od nanuků. Velmi vděčný modelářský materiál !!! Na jejich řezání využívám žiletkovou pilku.

R.R.R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: bedne na muníciu

Příspěvek od Radek »

Rudyn píše: 28 čer 2019, 13:24 Ahoj !

Léta používám dřevěná míchátka na kávu a dřívka od nanuků. Velmi vděčný modelářský materiál !!! Na jejich řezání využívám žiletkovou pilku.

R.R.R.
Máš pravdu je to vděčný materiál, jen bych přidal ještě, že některé dobré prodejny barev a laků dávají taková šikovná "Míchatka" na barvu ze dřeva. Na bedny se to sice nehodí, ale dá se z nich udělat spoustu jiných věcí.

Radek
Odpovědět

Zpět na „Návody“