Bunkr

Jak nato.....
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Bunkr

Příspěvek od long.michael »

No tak by mě taky zajímalo jestli na to máš nějakou formu a jaké sou ty rozměry
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
15
Lokalita: vých čechy

Re: Bunkr

Příspěvek od tankan »

Návštěvník píše:NO a na kolik sou rozměry chtělo by to je dělat já sem skoušel pevnost a nějak sem to asi blbě spočítal No nějak mi to stále nesedí.Jinak ty tvé vypadal velmi dobře to mám nějakou šablonu nebo to jentak od ruky.
Vzal jsem plány řopíku a přepočítal jsem je do měřítka 1:16 a ručně překreslil,jinak střílnu a odvětrávací otvory a vchod jsem si změřil v Králikách u řopíku,ve střílnách jsou rozdíly,záleží na tlouštce stěn.Formu jsem dělal podle výkresu,řopík je odlévaný vcelku bez vnitřních prostor,jenom jsem tam nechal vybetonovaný vchod s kouskem chodbičky,ještě tam přijde dát mříž.Vcelku jsem ho odlil,protože ho chci mít jako statický model na zahradě,holt někdo si na zahradu dá trpaslíka.Do betonu jsem dával armaturu z 2mm drátu,ted je řopík celý zasněžený a zamrzlý,ani smrčky v okolí nejsou vidět.Jsem zvědav,jak bude po zimě vypadat,hlavně barva.Musím ještě vychytat odlévání střílen,aby byly hladce odlity.Ted připravuji vz36 A,což je dvoustřílnová kulometná pevnůstka,tam bych chtěl vnitřní prostory udělat.
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
15
Lokalita: vých čechy

Re: Bunkr

Příspěvek od tankan »

Tak jsem dnes z formy vybalil bunkr vz.36B a vypadá docela dobře,má hotovej vnitřek,jenom udělat vnitřní výdřevu.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Bunkr

Příspěvek od Milan »

Kde jsou fotky ?????? :P :P :o
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
15
Lokalita: vých čechy

Re: Bunkr

Příspěvek od tankan »

Budou,až dozraje,zalejvám ho,třeba ještě vyroste :lol: .Je to vz 36 ale dělal jsem na něm omítku.Zkoušel jsem odlít zkučební hranol,aby tam byly vidět spáry mezi prknama a jde to.mám otázku,odlévá někdo kulomet vz.37 v měřítku 1:16 a jestli se dá odlít věž francouzkého tanku Renault 1:16.Chci zkusit německé opevnění z normandie
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Einmannbunker v Rohatci.

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj klucí tankoví.

Přikládám nějaké fotky bunkru, který jsem nalezl u jednoho zemědělce v Rohatci. Nechal si jej přivézt náklaďákem a chce z toho udělat kapličku (doufám, že si ze mne nedělá srandu !!!). Marně jej o to ovádím, nechce ani slyšet. Velké to moc není, škoda jen, že nemám trochu větší zahradu. Jak bude jen trochu pěkně, tak dodám rozměry. Nejsem asi sám, kdo by tohle chtěl mít v měřítku 1/16. Na bunkru je vidět, že už má své léta. Měl být údajně vyráběný ve velkých sériích v době Protektorátu. Pochází z jedné továrny z okresu Hodonín a ještě před pár lety tam tyto bunkry (pro jednoho) stály 3 kusy (fabrika je používala k ochraně hlídačů továrny za náletu). Dva zbylé bunkry byly odvezeny a nahrnuty do navážky ! Rudyn

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Detail vstupu do bunkru.
Obrázek

Detail uvnitř bunkru.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 05 kvě 2010, 16:08, celkem upraveno 4 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Colombo
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 10 bře 2009, 10:10
15
Lokalita: Praha

Re: Bunkr

Příspěvek od Colombo »

Ahoj.
Tyto bunkry byli i v Praze.Když jsem byl malej,tak jsme si v nich hrály.Musím se podívat,jestli tam ještě jsou.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Bunkr v Rohatci.

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.
Zde jsou rozměry bunkříku:
Celková výška bez transportního oka: 2 metry a 25 centimetrů.
Průměr bunkru dole: 1 metr a 57 centimetrů.
Vstupní otvor (pro dveře, které chybí): nahoře 58 cm, dole 74 cm, výška otvoru 109 cm.
Počet průzorů (střílen) 4 kusy. Rozměry průzorů: šířka 40 cm, výška 12 cm.
Síla beton. stěny: 12,5 až 13 cm.

A tady je trocha historických faktů: http://www.glenfir.ic.cz/rservice.php?a ... 2006111002
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 05 kvě 2010, 16:18, celkem upraveno 3 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Bunkr

Příspěvek od mrst »

no jednoduše...vyfoť, zvětši
změř výčku...podle toho si přepočítej poměr fotky vůči originálu a přilož kružnice .....a poměrem vynásob
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
15
Lokalita: vých čechy

Re: Einmannbunker v Rohatci.

Příspěvek od tankan »

Ahoj.Kapličku,to se chce modlit slovy Můj Vůdče,at bomby ameriských satanů nedopadnou na moji kapličku srol srol
Odpovědět

Zpět na „Dioráma“