Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Uživatelský avatar
maser
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 26
Registrován: 08 pro 2018, 00:16
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od maser »

Ok, zůstanu u plastu a pořeším jen ten zákluz kanonu. Odkaz na němce prozkoumám.
Uživatelský avatar
maser
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 26
Registrován: 08 pro 2018, 00:16
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od maser »

Přešel balíček, tak jsem popojel s kolama. Musím říct, že mě velmi potěšily a určitě to byl krok dobrý směrem. Jen mě zarazila jejich váha.

Kola jsem tedy nakonec nechal žlutá, trochu poškrabal a jedno nechal v základovce (polní výměna), ať to není tak unifikované. Do žluté jsem hodil jen vnější disky a vnitřky nechal taky v základovce.

Teď se musím ponořit do literatury a nastudovat zaprášení, zablácení a vyteklé provozní kapaliny.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
maser
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 26
Registrován: 08 pro 2018, 00:16
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od maser »

Kola hotová a zkusmo osazená na vanu. Konečně začnu odstrojovat původní mašinu.

Obrázek

Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od Drake »

Dobře postupuješ, vypadá to super ;) Jinak zkus ty kola pěkně vycentrovat aby se o sebe netřela, i když to nastříkáš kvalitní barvou tak v místech otěru to sleze, já budu muset udělat nový nástřik po roce jízd v terénu.
Uživatelský avatar
maser
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 26
Registrován: 08 pro 2018, 00:16
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od maser »

Drake píše: 25 led 2020, 19:52 Dobře postupuješ, vypadá to super ;) Jinak zkus ty kola pěkně vycentrovat aby se o sebe netřela, i když to nastříkáš kvalitní barvou tak v místech otěru to sleze, já budu muset udělat nový nástřik po roce jízd v terénu.
Centrování bude určitě potřeba, zatím jsem to osadil jen orientačně. Jinak jak jsi se ptal prve jak sedí ta vana vzadu, tak bych řekl. že úplně přesně. Trochu mezery jsou vepředu, ale to není nic nevyřešitelného.

Dneska jsem si dal maraton a přendal elektroniku do druhé vany, osadil 360° otáčení věžě, připájel prdlej káblík k reflektoru a celkově se seznámil s vnitřkem. Operace byla úspěšná, pacient přežil .). Jediné co nefunguje je výstřel. Problém bude asi v konektoru, ale zatím jsem neobjevil kde.

Teď to nechám asi pár dní odležet a promyslím další postup.

Jediné, co jsem dneska nedořešil je délka osiček u napínacích kol. Oproti plastový vaně, kdy jde osička skrz, tady se jen nasazuje. Takže asi budu muset řezat.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od Drake »

Ta nová osička by měla být víceméně v pohodě, já si točil novou na soustruhu v práci, jen jsem blbě změřil vyložení kola kvůli kterému jsem chtěl dělat osazení na nějž se mělo kolo dorazit, tak jsem to dělal na 2x :D Zde platí heslo 2x měž jednou řeš. Jinak co ještě můžu doporučit tak je ložisko pro podepření výstupní hřídele převodovky, dává se z vnějšku na korbu pod kryt.
Budeš dávat i novou elektroniku? (Elomod/IBU), nebo nové motory? Já jsem vyměnil motory za Krick abych snížil rychlost, s nimi to jezdí velice dobře.
Uživatelský avatar
maser
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 26
Registrován: 08 pro 2018, 00:16
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od maser »

Nemáš někde fotku usazení toho ložiska? Úplně si to neumím představit.

Z elektroniky prozatím nic neplánuju, maximálně ty motory. Prvně to chci hodit do koukatelného stavu a pak se doufám otočím někde na nějaké akci, kde bych asi spíš okoukal, co by se mi líbilo.
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 143
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od Rob »

Pavle, níže můžeš vidět jak mám umístěné ložisko u KT na vaně. Ty budeš potřebovat schovat ložisko navíc ještě pod ten kryt.

Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od Rudyn »

maser píše: 18 led 2020, 17:52 Děkuji všem za názor. Sice bych radši kola barevná, ale dám na zkušenější modeláře.
Rudyn píše: 18 led 2020, 16:49 Nic Vám neslibuju, ale pokud přijede na Strážnické poježdění 2020 pan Doležal z Hrušek (DOLIN, autor několika knih o vojenské technice), tak se ho na tu barvu kol poptám...
R.R.R.
Díky, kola zatím hodím do žluté a pokud zjistíš něco jiného, tak nebude problém je přebarvit časem.

Jinak jsem koukal na svá videa a nakonec se rozhodl, že to chce kola kovová. Už jsou objednaná s další várkou upgradů (otáčení věže o 360°, apod.). Musím říct, že čím víc prolézám tohle fórum, tím víc mě to motivuje toho udělat více, než jsem původně zamýšlel :lol: .

S tím souvisí můj dotaz na Drakea - prolézal jsem tvé vlákno a koukal, že jsi sehnal kovovou věž s infra zákluzem, ale asi špatně koukám a nenašel kde. Prozradíš? :)
AHOJ ! V SOUKROMÉ ZPRÁVĚ TI POSÍLÁM TELEFON NA JARU G. Z UHERSKÉHO HRADIŠTĚ. MLUVIL JSEM S NÍM A VYSLECHL JEHO PŘEDNÁŠKU O BARVĚ KOL. ONO JE TO TROŠKU SLOŽITĚJŠÍ !!! JARA O TOBĚ VÍ A PORADÍ !!! MŮŽEŠ MU ZAVOLAT, NEBYL PROTI. R.R.R. 26.1.2020, čas 19.32 hod.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od Drake »

Jedná se o tohle ložisko:
Obrázek

Zde ho mají na rvtank.de: https://www.rctank.de/Jagdpanther-Panth ... l-bearings

Nicméně jdou koupit i ložiska u nás v obchodech za zlomek ceny a udělají stejný efekt, Já mám na novým pantheru to z rc tanku a na starým mám to co jsem našel u nás ve skladu na firmě :)
Odpovědět

Zpět na „Panther“