Bouda 1:16

Jak nato.....
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
14
Lokalita: vých čechy

Bouda 1:16

Příspěvek od tankan »

Tak jsem se nechal ukecat,před nedávnem mě jeden nadšenec přesvědčoval,že by do svého mini můzea,potřeboval někakou prvorepublikovou tvrz,líbil by se mu dělostřeleckej srub,což při délce 3m je dost náročný projekt a vzhledem k přepravním kapacitám a manipulaci,jsem tuto variantu zamítl.Tak prý něco menšího a zvhledem k tomu,že jsem si pořídil vysokozdvižný paleťák tak padlo slovo BOUDA. Vchoďák bude největší a bude vybetonována část,která je vidět,ale i tak se hmotnost srubu ustálí na 3 metrácích,plus mínus,další objekty tvrze budou následovat,předpokládám,že projekt by se dodělal příští rok a všech 5 oblektů tvrze by bylo kompletně hotových.
Uživatelský avatar
Radovan Preč
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 221
Registrován: 11 črc 2016, 14:24
7
Lokalita: Ostrava

Re: Bouda 1:16

Příspěvek od Radovan Preč »

ahoj Tak to bude super,už teť se těším na příští rok až budeš kolaudovat. ;) .A teť už schází jen polní letiště jsem zvědavý kdo se toho ujme. :lol:
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Bouda 1:16

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj Tankáne !

Držím Ti moc palečky !!! Nenech se odradit od šťouralů a betonu zdar !!! Jak bude čas, tak ti písnu S.Z.

R.R.R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Bouda 1:16

Příspěvek od Ody »

Jakožto člen "klubu přátel nesmyslně těžkého betonu" (KPNTB)se budu také těšit na výsledek. Betonu zdar!
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
14
Lokalita: vých čechy

Re: Bouda 1:16

Příspěvek od tankan »

Už byla navázána spolupráce s jedním můzeem,kde bude dioráma ustavena venku a v podzemí se tam ted ustavuje linie lehkého opevnění,tak si myslím,že výsledek bude perfektní.Ody,KPNTB to je perfektní. *DRINK*
Uživatelský avatar
Jenda26
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 232
Registrován: 25 pro 2014, 01:37
9
Lokalita: Brandýs nad Labem

Re: Bouda 1:16

Příspěvek od Jenda26 »

Přeju hodně štěstí. Já před dvěma lety začal kreslit "Horymíra". Po přepočtení na šestnáctinu mě to vyšlo že vnější rozměr je 1600x1030mm! To bych autem nepřevezl a na zahradě by to akorát zabíralo místo, tak jsem toho hned nechal. :roll:
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
14
Lokalita: vých čechy

Re: Bouda 1:16

Příspěvek od tankan »

Koukal jsem,že jsi to sem dával a líbí se mi to.Já jsem si sehnal vysokozdvižný paleťák kterej zvedne 600kg tak bych to měl v pohodě zvednout a můzeum si zajistí dopravu ,mají služební auto s vlekem a ustavení si zajistí taky sami,takže v pohodě.Pokud by si to někdo chtěl dát na zahradu tak nejlepší je třeba nějakej zemědělec a traktorem co má předek ,popruhy a dát to přímo na místo,ale tohle je už opravdu hodně těžký.Pěchoták co ted připravuji bude říman a odhadem přes metrák a bude jednostranej lomenej.
Uživatelský avatar
Radovan Preč
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 221
Registrován: 11 črc 2016, 14:24
7
Lokalita: Ostrava

Re: Bouda 1:16

Příspěvek od Radovan Preč »

ahoj Vidím to jako dobré téma, asi by to chtělo podpořit i nějakýma fotkama. Sám jsem před nějakým časem přemýšlel nad Mo-S 19 Alej z betonu jen jsem zatím nenašel odvahu ani čas. ;)
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
14
Lokalita: vých čechy

Re: Bouda 1:16

Příspěvek od tankan »

Betonáž provedena,hmotnost necelých 500kg :D :D :D
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Bouda 1:16

Příspěvek od PetrNC »

Panejo .... :D ahoj ahoj
Odpovědět

Zpět na „Dioráma“