StuG IV asiatam

Odpovědět
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Radek »

sakulajda píše: 10 lis 2020, 13:13
LK88 píše: 10 lis 2020, 10:13 Stug je krasny stroj , urcite bych ho vybavil ja osobne elmodem (mam ho ve vsem ) jednak kuli zvuku ale i moznosti prave jednoduchemu pouziti serv svetel atd urcite bych volil minimalne napinaci a hnaci kovova kola a kdyz zvuk tak repro visaton , prevodovky uz mam ted postupne ve vsem vymenene za ocelove s motory krickmax power...
Visaton určitějo, zvukáč bych popřemýšlel Beier.
Mám stroj na komplet plastovém podvozku PZIII, jen s napínákama a za ty léta to bude chtít upgrade - fšecko se už slušně vykle a padají pásy. A co tak za ty léta vidím kolem sebe, tak kovové podvozek není od věci a krickmax mají své kouzlo.
Pokud budeš chtít podvozek PZ.III vyměnit za kovovou vanu, upozorňuji Tě, že ta kovová vana vypadá dobře, ale je v ní díky odpružení o dost méně místa. Další skutečností je, že tak jak je pružení této kovové vany nastaveno z výroby je nepoužitelné. Dá to dost práce to dostat blíž k reálu. Tím Tě v žádném případě od tohoto záměru neodrazuji, jen upozorňuji na úskalí.

Radek
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj Vítku !

Tady máš nějaké odkazy (STUG III. + IV.) pro inspiraci venkovního vzhledu, jsou to ale statiky 1/35:

https://karopka.ru/community/user/13196/?MODEL=508542

https://karopka.ru/search/index.php?q=s ... 1%81%D0%BA
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Díky Rudyne, prostudujte to a opravím na modelu co je tam špatně (je toho dost).
Ještě na vás mám pár otázek ohledně barvení a patiny.
1) nechci dávat 300 jen za sprej základové barvy od gunze ve stejném odstínu jako je německá základová barva, můžu použít něco jiného, například stejný odstín od prismy, ten stojí asi 150 Kč za 0.5 litrů

2) jak pak děláte kamufláž? Airbrushem nebo to vymaskujete a stříknete sprejem?

3)pak bych to měl zapalovat aby se barva neodřela, čím to lakujete?

4) čím děláte Zimmerit?

5) patina-z plastikových modelářů vím základy (wash, odřeniny, chipping,...) ale tady to je několikrát větší. Viděl jsem taky takový doplňky jako keříky, větve atd.. Používáte třeba pigmentové pasty, já si vyrobil vlastní, ale nevím jestli je dobré ji tam dát, zaprvé v tlustší vrstvě praská, a na modelu moc dobře nedrží (to platí pro obě, komerční i mojí)

Budu rád za každou radu k tématu barvení, patina a Zimmerit
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od sakulajda »

na zimmerit sem pouižil dvousložkový tamiya puttty, takový dvě žvékačky, ale tehdy sem ho sehnal za dobrou cenu, pak sem na sváry používal asiatam dvousložkáč, ten tehdy také nevycházel špatně.
vrchní lak - já su prasák, já použiju co je po ruce (dokonce i co se ženě nehodilo na vlasy, já navalil na dělo), ale Zander mě navedl na lodní lak, zkusil sem a je supr.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Drake »

Zkusím odpovědět alespoň na některé dotazy.

1. Základ jsem zkoušel několik způsobů. Tamiya základový spray cena kolem 200kč na tank dva spraye, krásný povrch dobře drží (velké plochy samozřejmě zdrsnit jemným smirkem). Bohužel výsledný odstín kamušlážní barvy nanesené na světle šedý základ to nebylo ono. Druhá možnost co jsem zkoušel byl Vallejo světle šedý základ stříkaný airbrushem, o výsledném odstínu kamufláže platí to stejné co o Tamiyi v prvním způcobu. Zoklad tolik nevydžel a sem tam se odloupl s maskovací páskou, nicméně plus byla cena cca. 165kč za lahvičku barvy.....ta mi vystačila na tři šestnáctiny a ještě něco mám. (ceny co udávám se můžou lišit malinko od cen v obchodu, beru od kamaráda co dělá distributora a je to za velkoobchodku). Nejvíce se mi ovšem vyplatila třetí možnost. Koupil jsem základovku v barvě suříku normálně v obchodě Barvy Laky mezi autobarvama. Výborně drží, krásný povrch, kamufláž na ni nanesená má krásnou sytou barvu a pokud chceš udělat poškození tak odloupneš camo a máš piod ní suříkovej základ. Cena je přijatelná tuším 112kč na spray který mi vydžel na celý tank. Akorát nevýhoda že to je syntetika a smrdí to jak bolavá noha, čili nutnost stříkatt třeba na garáži.

2. Kamufláž jsem si zvykl dělat airbrushem, na šestnáctiny stačí čínský kompresor se vzdušníkem a pistole Fendga s tryskou 0,3mm.....samozřejmě pokud děláš třeba menší modely máš určitě lepší vybavení, Já mám Harder and Stenbeck, ale tanky jedu většinou Fendgou ta na to plně stačí. Věci na které přijde camo s ostrými přechody a hranami maskuju jinak jedu od ruky.......samozřejmě velikost polí je nutno si aspoň rozvrhnout a předkreslit např tužkou aby to odpovídalo reálné předloze....pokud jsou dostupné trojpohledy nebo fotky.

3. Lak použávám matt a gloss opět od Valleja pro airbrush, na namáhané nebo exponované části jedu první lesklým lakem který je odolnější, taky ho dávám první na místa kam přijde olejový wash, nebo přípravky pro weathering od AK nebo MiGu.......celkově pak model lakuju matným lakem od Valleja. Tady bych ale podotknul že ten lak není tak odolný jak bych si přál. Časem třeba zkusím i jíné možnosti.

4. zimmerit jsem zkoušel z dvousložkového tmelu od GW Zkoušel jsem jen malý kousek a funguje to dobře, stejně tak určitě poslouží tmel od Tamiye.

5.wask, weathering apod. Díky tomu že dělám malé modely mám doma přípravky od MiG nebo AK, (ono je to v podstatě skoro stejný páč jeden z majitelů byl dříve spoluvlastníkem předchozí firmy než se rozkmotřili), na větší plochy si dělám wash z normálních UMTOMek co se dají koupit v uměleckých potřebách, namátkou hodně používám umbru pálenou a na další bych se musel podívat. Jsou to oleje tak smrdí a je nutnost to dávat na lak, páč akrylový camo bez laku to sežere.

Snad jsem poradil......sem tam píšu jako prase tak to prosím Tě omluv ;)
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Sakulajdo, díky a čím to je roztírané, je na to speciální výrobek nebo se to dá třeba hrubší pilkou?
Lak na lodě není špatnej nápad, otázka jestli to nebude moc silná vrstva, ale když říkáš/říkáte že je super tak budu věřit protože i ty modely co jsou tím nalakované jsou super :D
Na sváry použiju miliput white

Draku, díky něco z toho vyberu a zkusím ;) P.S. taky dělám malé modely (statiku) nějaké věci mám, ale není jich moc.
Kde jsi/jste koupil ten kompresor, nejlevnější co jsem našel a ani neměl tlakovou nádobou a stal asi 2000/2500
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Drake »

Mě tykej, vykání je pro staré pány ;) Kompresor jsem bral před sedmi lety v Airbrush shopu dám link přesně na to co mám, je to malinká čína do bytu (hluk cca. 50dB když má tlumící obal tak 36dB), funguje dobře, jen má relativně malej vzdušník. Druhej velkej kompresor (Orlik) s větším vzdušníkem mám na garáži, ale tam můžu dělat jen v létě.

https://www.airbrush-shop.cz/iwata/esho ... gda-AS-186

Tohle je příjemná cena a vcelku dobrý výkon a hlavně vzdušník a odlučovač. Jen ten 3 litrový vzdušník je na velký šestnáctiny docela malý. Ohledně kvality, netuším jak teď, ale vzhledem k tomu že já ho mám cca. šest nebo sedum let a samotný kompresor stále šlape, jen jsem 2x měnil filtry na sání tak pohoda. Jiná věc je vzdušník, i přes to že jsem jej odkaloval tak mi nádoba prorezla po čtyřech letech, kolegové v práci mi ji zavařili a funguje dál. Nicméně na doma uvažuju už o něčem lepším s větším vzdušníkem.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

To je dobré, a ani nestojí tolik. Jak to máš s tím v garáži, taky na airbrush pistolku nebo máš nějakou větší.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Drake »

Na garáži mám tuším Orlika, zdědil jsem ho po otci, foukám s ním i kola, je prakticky na všechno i na airbrush, tam si potom jen reguluju výstupní tlak.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Protože mi taky máme velký kompresor. Takže se koupí redukce na malou hadičku od pistole, nastaví se tlak tuším 3 bary a barvim?
Odpovědět

Zpět na „Sturmgeschütz IV“