ruský velitel tanku do poklopu

K tankům a bojové technice
Odpovědět
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

ruský velitel tanku do poklopu

Příspěvek od mrst »

Vzal jsem si odlitek a stříknul základem.
Ve druhé fázi jsem figurku začistil a odbrousil otřepy. Odstranil jsem taky nesmyslný Řád vlastenecké války. Asi číňan myslel, čím více řádů... tím lepší bude tankista :lol: :lol: :lol:
Stříknul jsem tmavou modro/šedou barvou tankistický mundůr... uvidím co to provede ;)
Obličeji tmavá barva na spodu nebude vadit... udělá to tmavší stín...
Obrázek
Obrázek
záměrně stříknuto lesklou syntetikou, aby se olejová barva lépe rozlévala/zatékala
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: ruský velitel tanku do poklopu

Příspěvek od mrst »

zde jsem našel nějaké předlohy
nevím, kdo to kde naskenoval, ale můžeme polemizovat, o jak modrou nebo šedomodrou barvu kombinézy šlo...
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: ruský velitel tanku do poklopu

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj Vláďo !

S tou barvou uniforem bych se tolik netrápil. Ber to tak, že i stejnokroje mohly být tzv. "seprané".
Tady máš malou inspiraci. Je to sice statika a pětatřicetina, ale mě se líbí (hlavně figura důstojníka, co studuje mapu), nemá chybu): https://karopka.ru/community/user/21666 ... 15#cmtlist

R.R.R.
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 17 pro 2020, 18:07, celkem upraveno 3 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: ruský velitel tanku do poklopu

Příspěvek od mrst »

Všimněte si, že první nástřik jsem udělal poměrně dost tmavou syntetikou Humbrol barvou. Jsou namíchány ze tří barev a to
tmavá modrá 15,světlá modrá 47, světlá šedá 40
potřeboval jsem trochu zesvětlit tmavou modrou z toho důvodu ta 47 a aby to nebyl úplný námořník a výsledek šel do trochu šedého nádechu, tak jsem přidal šedou 40...
Obrázek
poměr byl před naředěním do pistole 5:1:1... jestliže bych toto prohlásil za 7 kapek, tak do pistole jsem ještě přidal 10 kapek ředidla...
musím upozornit a je to patrné z první fotografie, že se jedná o lesklé barvy...!!! To na základ vůbec nevadí, naopak nemusel jsem používat lesklý lak před použitím olejové barvy do hran (odstín van dykova hněď)
řemeny a pouzdro pistole je natřeno akrylem
kukla tankisty zesvětlená černá mattová syntetika s výše uvedenou šedou 40 poměr 8:1 (mám ji doma a 100% černá to není)
použil jsem opět mé obtisky na ruské figurky... takže nárameníky a řády jsou obtisky vlastní výroby, které jsem vám již nabízel, použil jsem také z těchto aršíků i oči - technologii jsem již popsal v jiném vláknu
pak jsem použil trochu prachu na zašpinavění
fixaci jsem provedl nástřikem matného bezparvého syntetického laku
zítra obličej tankisty vezmu štětečkem semi gloss - polomat, aby nebyl tak neplastický
a zde nějaká ta fotka... myslím, že na to, že je to původem velmi jednoduchý odlitek bez větších detailů, tak nakonec snad dobrý...
ve výsledku vidíte, jak barva po nanesení matného laku cca. vizuelně o 15% zesvětlí a jak matný lak vytáhne barvu i díky jedné kapce šedivé do nádechu šedivého odstínu
Obrázek
taková pitomost mu dát dvě vyznamenání, ale jejich přesný obtisk... detail - hned povýší o nějaký ten stupínek výš
kankista přežil a dožil se konce války, lze tak usoudit podle vyznamenání Za osvobození Prahy a Za vítězství nad Německem ve Velké vlastenecké válce 1941-45 ... :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Obrázek
a dále prostor pro ostatní... v případě zájmu o odlitek figurky mi pište SZ
Odpovědět

Zpět na „Figurky“