Sherman VC firefly by Hraňičák

Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: Sherman VC firefly by Hraňičák

Příspěvek od honza kadrmas »

Teda ty jedeš jen tak dál.
Váš Šaryk
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Sherman VC firefly by Hraňičák

Příspěvek od LK88 »

Super, budu se divat, tobe to jde vzdycky pekne od ruky a malo okoukany veci, super..
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Sherman VC firefly by Hraňičák

Příspěvek od hranicak11 »

david742 píše: 20 zář 2021, 21:45 Zdravím ahoj ,
Vandra i Ludwig jsou stejné stavebnice.
Tak hezky pracuj , ať není naše světluška od 4./7. gardových dragounů na ty tigery sama.
Potřebuji trochu pomoci, sháním podklady k tankům Sherman VC u A Squadron" Sherbrooke Fusiliers, což byla část 2. kanadské obrněné brigády.

Právě jeden ze Shermanů VC dostal pravděpodobně Černého barona u vesnice Saint-Aignan-de-Cramesnil.

Pak tu mám ještě druhou variantu a to od sousedů z Polska 😁 viz. obrázek.

hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Sherman VC firefly by Hraňičák

Příspěvek od hranicak11 »

Tak po měsíci čekání má světluška konečně pásy, no a také už není v obležení Němců sama 😁 na bazaru jsem pořídil Sherman 1/18 Unimax Bravo team dnes již těžko k sehnání a dále pak plastový Sherman od HL verze 7.0. Musím říct že mě mile překvapil, řízení mi přijde mnohem plynulejší než například u Torra V2. Tož jsem zvědavý co najdu uvnitř, když to tak pěkně jezdí. 🧐

Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Sherman VC firefly by Hraňičák

Příspěvek od Vítek »

Paráda, ten hl Sherman je z Aliexpressu nebo tak nějak?
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Sherman VC firefly by Hraňičák

Příspěvek od Max »

To asi nebude z Alika.
Mohu se plést ale zpracování je aspoň dle fotek velice dobré.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Sherman VC firefly by Hraňičák

Příspěvek od hranicak11 »

Vítek píše: 07 pro 2021, 16:29 Paráda, ten hl Sherman je z Aliexpressu nebo tak nějak?
No skoro, je z Banggood stál myslím 136 eur. Už to zvedli před Vánoci 🙄, jinak je tam běžně za 118 eur. Dobré je ze mají sklad v ČR, v De a tak na to necekáš dlouho. Uvnitř je to holý základ, kuřák, řídící jednotka reproduktor, převodovky jsou v plastu, zatím do toho nemám v plánu hrabat, tak udělám aspoň takový test co to vydrží. Verze 7.0 má pouze dva zvuky motoru, což jsem nevěděl.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Sherman VC firefly by Hraňičák

Příspěvek od hranicak11 »

Tak jsem zase trochu pokročil i na Shermanu, dodělal jsem nějaké ty madla, usadil starší převodovky a také jsem začal trochu pracovat s pájkou a udělal krytky na světlomety výsledek posuďte sami. 🧐








Rozdíl oproti HL netřeba komentovat 🤣🤣🤣


Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Sherman VC firefly by Hraňičák

Příspěvek od Jarin »

Tak rozdíl je diametrální a vypadá to moc dobře... převodovky vypadají taky super bude se pěkně plazit...Taky jsem přemýšlel že bych dal nějakou změnu stran ale zatím nejsem plně rozhodnut. Ale budu sledovat pokračuješ pěkně...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Sherman VC firefly by Hraňičák

Příspěvek od Radek »

Ježíšek mi přinesl Také Shermana s elektronikou 7.0. Je v provedení "Žebrák", plastové pásy.... Je pravda, že elektronika funguje o hodně lépe než to, co jsme znali dosud. Elektronika 7.0 je oproti 6.0 ochuzena o zvuky (má zvuk jen dvou tanků) 6.0 tam má zvuky čtyři.
Doufám, že jsi vyzkoušel všechny možnosti systému např. vypnutí - zapnutí světel z vysílače, jízdu na sníženou hodnotu napájení atd...
Nerad to tady píšu, ale elektronika Heng Long udělala pěkný krok vpřed, jediné co mě vadí je nekontinuita jednotlivých systémů mezi sebou. Vždy je to koupit vysílač i přijímač v sadě. Namontoval jsem do Pz. IV. a je to nebe a dudy.
Další výhrada, kterou mám je k dalším funkcím, které se spouští přes tlačítko "G" v kombinaci s dalšími ovladači. Není možné si je všechny zapamatovat a tak jsem nalepil nějaké symboly aspoň pro ty nejpoužívanější - šnek/ zajíc a podobně.
Na tomto by měl výrobce ještě zapracovat.
Budu sledovat, co dál z Shermana vytvoříš. Já jen udělám vše pro to, aby to nebyla leštěnka.

Radek
Odpovědět

Zpět na „M4 Sherman“