Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Odpovědět
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Díky já nakupují na MN-modelář, tam je to taky dobrý :D

Jinak ty barvy splashes jsou určené do pistole? Na modelářích jsem pomocí štětce a párátka tyhle barvy cákal na model
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1115
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Jarin »

Ty jsou na práci štětcem, když si zadáš na youtube Mig splashes tak tam má návod jak s tím pracovat. Do pistole jsou tyto a ani není třeba moc ředit .https://www.modelartikl.cz/1087-efekty/
Mám hlavně ty prachové odstíny a skvrny paliva a osobně vyzkoušeno a jsou super.. chce to jen cvik musí se z větší dálky stříkat a ne najednou aby jsi to nepřehnal. Po zaschnutí to vypadá parádně. Používal jsem je když jsem stavěl Famo a obě houfnice.
Malá ukázka zde https://www.youtube.com/watch?v=ADfWCNpdePQ
Kingtiger Sd.kfz. 182
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1115
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Jarin »

Myslím že jsi vybral dobře, jen na ty Oil brushe ještě nějaké ředidlo na rozmývání. Tohle jsou vlastě olejove barvy ale v teď v tomto novém balení a v uzávěru je nanášecí štěteček a jsou v dobré hustotě takže s tím není tolik práce. Mám je taky a spokojenost. Na to rozmývání používám od Miga takovou vodičku jmenuje se to white spirit ale koukal jsem a momentálně jsem ji nikde na eshopech neviděl. Budu držet palce a sledovat jak pokračuješ...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

jo na to jsem se zapomněl zeptat, jestli to jde ředit white spiritem, takže to jde :D
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Pánové mám takový problém, místo té tekuté vodičky jsem omylem objednal takovou pastu, mám je vrátit a objednat tu tekutou variantu nebo to mám nechat a když budu dělat cákance tak tu pastu jen hodně naředit?

místo toho: https://www.modelartikl.cz/produkt/1246 ... gorie=1369
jsem objednal toto: https://www.modelartikl.cz/produkt/1246 ... gorie=1369
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1172
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
7
Lokalita: Kyjov

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Drake »

Vítku tu pastu spíše používám na podstavečky pro vojáky do dioramat, na vozidlo jsem ji nikdy neaplikoval, to ale neznamená že by nešla použít.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

S tou pastou to nejde moc dobře, vrátím jí a objednám splashes.
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1115
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Jarin »

No na cákance to opravdu není ale mohl by jsi to použít na vnitřky blatníků a podběhů tam by se myslím ta hustota hodila a můžeš přeci i do interiéru myslím si že si za války s čištěním bot hlavu nelámali a skočili do auta a mazali takže i tam byl pěknej bordel a když ji pak trochu doladíš bude to jak opravdové bahno kterého v Rusku bylo až až...A jestli ji ji načal stejně by ti ji asi zpátky nevzali když se při otvíraní poruší ten ochraný kroužek víčka.. Neboj se toho a když se ti to nebude líbit smýt to můžeš vždycky...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 144
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Rob »

Tu pastu si klidně můžeš naředit (ne v lavičce). Ty cákance beztak nejsou nic jiného. Je to jen takový obchodní trik, abys toho koupil víc :)
Ruská půda je normálně tmavá, je to černozem. Klidně ty pigmenty můžeš namíchat i se světlejším odstínem a vytvořit si odstín podle potřeby.
Jinak obecně doporučuji odstíny kombinovat, v přírodě taky není jen jeden.
Na rozmývání lze místo White spirit lpoužít i ředidlo na enamel barvy od Ammo nebo AK nebo v nouzi i C6006 bezaromatik. S tím ale opatrně, je agresivnější.
Odpovědět

Zpět na „KdF 82 - Kubelwagen“