Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Vítek »

Tak po delší době jsem trochu pohnul s kýblem, vyřešil jsem blatníky a vymyslel jsem lépe pohon.
V zadu budou poloosy, pohon bude pomocí tohoto motoru https://www.ebay.com/itm/122002619509?_ ... %3A2332490 a odpružené to bude nejspíše pružinovým drátem.

Dále jsem nakreslil blatníky, musím podotknout že ty přední bylo docela složité nakreslit (pro místní mistry modelování asi ne, ale mě to chvíli trvalo :D ). Začal jsem dělat i světlo, ale to se mi zatím úplně nelíbí.
Obrázek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Vítek »

Pánové řeším odpružení zadní nápravy, ale z fotek co jsem našel přesně nechápu jak to funguje. Je tam nějaký pružinový plech který je přidělaný ke karoserii, ale nevím jestli napevno nebo jestli se může hýbat.
Ale zjistil jsem jak to je s převodovkou a pohonem kol, je to podobné jako u Tatry, je tam kruhová část po které jezdí trubka co drží hřídel a jde ke kolu kde je přídavná redukční převodovka přímo na kole (tuším že se tomu říká portál, ale nejsem si jistý).
Pokud se to povede tak upravené bych to zkusil vyrobit a zprovoznit. Zatím to nějak nakreslím ve Fusionu a pak vytisknu a vyrobím jednotlivé díly :D
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Vítek »

Začal jsem upravovat 3D model kýbla tak aby bylo možné to nějak rozuměji spojit, objevil jsem jakousi funkci komponentů takže teď to jde o něco lépe. Budu rád za každou radu ohledně řešení konstrukce :D
Obrázek

Obrázek

Taky jsem trochu pokročil s pohonem, udělal jsem si takový náčrt jak to zhruba bude. A odpružení zadní nápravy udělám tak, že nad polonápravy dám listové pero.

Obrázek
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Radek »

Nemám "Kyblíka". Budu to tady sledovat. nemám tolik zkušeností s auty, ale k otázce, zda vzadu poloosy říkám ano a pokud ne, taka alespoň to udělat tak, že to bude jako monoblok s tuhou nápravou, která se bude moci v karoserii naklápět, aby kopírovala terén. bez kopírování terénu je to kobercové vozidlo.
Je potřeba si uvědomit, že "Kyblík" je koncepcí něco jako Škoda 100 a že průchodivost terénem nebyla určitě taková jako třeba u Jeepu. (pohon na všechna čtyři kola). Někdy od něho chceme trochu moc.
Ať se dílo daří!.

Radek
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od LK88 »

Pro zajimavost :
Jednou z dalších výhod vozu KdF 82 po samosvorném kolíčkovém diferenciálu zadní nápravy byly redukční převody umístněné do nábojů zadních kol, které zvýšily světlost vozu o 80mm. To spolu s plochým dnem samonosné karoserie dalo vozu vynikající průchodivost terénem, srovnatelnou s vozidly s pohonem všech čtyř kol.
Odpovědět

Zpět na „KdF 82 - Kubelwagen“