BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1115
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Jarin »

Nemusel jsi ani z takový dálky... tady to mají také a vyzkoušeno funguje dobře cool
https://www.modelartikl.cz/produkt/9993 ... cks-100ml/
Kingtiger Sd.kfz. 182
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od LK88 »

Maj to u tady a je to i na mosaz, takze lepty ,hlavnovina, ust.brzdy atd
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Díky, za tipy (do budoucna).
Tím že stojí práce na podvozku, tak jsem se vrátil k věži, konkrétně k její asi nejhorší části, což je PTŘS Konkurs. Zatímco mi schne základ těla raketnice:

Obrázek

jsem začal tvořit lože a lafetu:

Obrázek

Zbytek ukáži až v Aši
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1170
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Drake »

Už se těšíme ahoj
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1236
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od PetrNC »

Míra přivezl "befko" na ukázku do Aše a bude to tedy další šperk ahoj cool
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1170
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Drake »

Peťo, Mira říkal že na Ořechově už bude na pásech:)
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1031
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od hranicak11 »

Neměl jsem moc času, ale i tak mi padla brada. Fak hezký stroj! :o A děkuji za návštěvu rád jsem tě poznal. ahoj
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Pánové moc díky. Potěšení bylo zejména na mé straně. Já si celou Aš a tu velkolepou a úžasnou akci užil fantasticky. Však v příslušném vlákně bylo řečeno prakticky vše a já už nemám co dodat. Jen smeknout ahoj . Zejména před Tebou Bolku a všem dalším za organizaci, koordinaci, plánování a strategii. Bolku i já jsem Tě rád poznal a jsem rád, že jsi propadl tomuto koníčku a jsi na stejné vlně. Děkuji také KC LaRitma za perfektní catering.

Je neskutečné, jak jste nastudovali historii, aby ty bitvy probíhaly podle skutečnosti. Vyzdvihuji i naprosto fantastický komentář Petra, který dokázal zaujmout naprosto všechny přihlížející. Byly to skutečné bitvy a žádné hemžení želviček. A pyrotechnické efekty tomu dodaly příslušnou realitu (díky Scoute). Myslím, že ten potlesk po obou akcích byl skutečně zasloužený. Vnímám i hodnocení místního tisku, protože mezinárodní akce tohoto rozměru nemá asi obdoby. A to množství překrásných modelů mě ohromilo.

Za mě, mám neskutečný zážitek, který jsem měl naposledy v Banské Bystrici, kde jsem poprvé potkal některé z Vás a jsem rád, že jsem Vás mohl potkat opětovně. Jsem šťastný, že jsem po covidových letech viděl spoustu přátel a doufám, že se budeme potkávat častěji a častěji. Člověk sice sedí v dílně a cosi tvoří (což je pro mne hlavní motor, že ještě něco dokáži), ale kontakt s blízkými stejně potrefenými modeláři je pro mě asi víc.

Moc se těším na Ořechov a doufám, že zas budu moci předvést další pokrok v mé tvorbě. Teda spíš doufám, že mi z Maďarska dojdou nová hnací kola a z Německa ten (již zaplacený) černící přípravek na pásy, abych byl schopen do začátku konání akce dokončit celý podvozek. A třeba i pojízdný, protože v mezičase (než dojdou komponenty) se můžu hrabat v elektronice, abych toho mazla zprovoznil.

P.S.: Samostatné díky "soudruhu" Kremákovi za vstřícnost při chemických pokusech v rámci této akce. Teď vím, že ty pásy načernit jdou :D
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak jsem opět zasedl k počítači a domodeloval vnitřek modelu. Celé jsem to bral tak, aby byla hmotnost rovnoměrně rozložena z důvodu jízdních vlastností. Uvidíme, co z toho vyleze. Je to modulární - deska motorová, řídící, zdrojová a zvuková (postupně od předu dozadu), takže lze každý modul nějak předělat, aniž by se muselo zasahovat do ostatních:

Obrázek

Současně s čekáním na hnací kola a černící přípravek jsem se pustil do elektroniky:

Obrázek

Už jsem to i vyzkoušel a "fše" funguje. Tak mi zbývá si akorát pohrát s vlastními zvuky a vytvořit sadu zvuků odpovídajících typu modelu. Tak budu zkoumat jůtub a hledat odpovídající zvuky, což bude docela prekérka
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 782
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Vítek »

Paráda!

Když nenajdete na YouTube nic co by bylo k něčemu tak můžete zkusit zvuky třeba ze hry war Thunder, tam je BMP 2 taky :D
Odpovědět

Zpět na „BVP-1/2“