Jeep Willys Z Týna nad Vltavou

Odpovědět
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Jeep Willys Z Týna nad Vltavou

Příspěvek od Vítek »

Tak jsem se pustil do Jeepu, chtěl bych ho zpojízdnit :D
Našel jsem si nějaké nápravy z crawleru 1:24, ty by na to možná mohly sedět. Odpružení udělám listovými pery, pohon nejspíš dvěma motory stejně jako to má pan Ivan na land roveru, zatáčení nějakým menším servem.
Co se týče stavby tak pár dílů už jsem jich pár vyprostil z nálevky, ale je to peklo je vyprošťovat :lol:

A když už jsem u té stavby, potřebuju poradit čím se dá nejlépe lepit ten šedý a ten černý resin?

Tady je pár fotek:Obrázek

Obrázek
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1029
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Jeep Willys Z Týna nad Vltavou

Příspěvek od hranicak11 »

Tak šup šup, já na to zatím jen slintám 🤣. Taková vozítka jsou potřeba, ještě GMC, Halftrack atd. ať je na co koukat 🤗
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Jeep Willys Z Týna nad Vltavou

Příspěvek od Vítek »

Už mám slepený rám a část motoru, ale mám taky zásadní problém s tím že nemůžu nikde najít nápravy co bych potřeboval, nikde nejsou k dostání, takže buď budu řezat wpl nápravy nebo nějaké vyrobím. Rozvodovku tam zkusím nacpat taky z wpl.
Ten americkej polopás taky není k dostání a od torra se mi úplně nelíbí že přední náprava není hnaná. Vůbec ohledně polopásů se mi nejvíce líbí německé, můj sen je vyrobit Hakla a Famo :D
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Jeep Willys Z Týna nad Vltavou

Příspěvek od Drake »

Vítku, Januk má Jeepa krásně udělanýho, z něj by jsme si mohli vzít inspiraci. Pokud jsem pochopil dobře tak použil části podvozku z clawler autíčka 1/24......takže se ho přeptej a načerpej vědomosti a já pak využiju Tvé zkušenosti :lol: Moje kočičí peklo na kolečkách se totiž rozpadlo a na Jeepa se dostanu tak o vánocích, do tý doby je na stole Kuldíkova T-34 a všechny tři moje Panthery......... :shock:
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1029
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Jeep Willys Z Týna nad Vltavou

Příspěvek od hranicak11 »

Januk má jeep od pájka viz. první vlákno jeep. Je to hooodně promakaný model a plno věcí se tam dá i dočíst, i když tam není foto. 😉
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Jeep Willys Z Týna nad Vltavou

Příspěvek od Vítek »

Drake píše: 09 kvě 2022, 22:15 Vítku, Januk má Jeepa krásně udělanýho, z něj by jsme si mohli vzít inspiraci. Pokud jsem pochopil dobře tak použil části podvozku z clawler autíčka 1/24......takže se ho přeptej a načerpej vědomosti a já pak využiju Tvé zkušenosti :lol: Moje kočičí peklo na kolečkách se totiž rozpadlo a na Jeepa se dostanu tak o vánocích, do tý doby je na stole Kuldíkova T-34 a všechny tři moje Panthery......... :shock:
A mezi to se nějak musí nacpat spánek, chvilka na posilněnou a dodržování pitného režimu :lol:

Díky za inspiraci, a nevíte jestli je ten Jeep od Januka nafocený na rajčeti? Do vlákna tam určitě mrknu :D
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Jeep Willys Z Týna nad Vltavou

Příspěvek od Vítek »

Tak, přečetl jsem si to vlákno s prvním Willysem od Januka respektive od Pájíka a nejlepší inspirace by byly fotky, ale ty tam žádné nejsou, ani odkaz na rajče nebo tak, nevíte někdo kde ty fotky sehnat, nebo mám napsat Janukovi?

Jo a ještě se tu vyskytl problém s tím že nemohu nikde vypátrat vhodné nápravy, takže asi budu řezat WPL.

Edit:
Ještě bych se potřeboval zeptat jak se ohýbá ten plech na kapotu, na obrázku v návodu je obrázek s ohněm, pod ním je obrázek s ledem a pak jak se to na té formě ohýbá, chápu to tak že by se to mělo jakoby vyžíhat naměkko a pak ohnout, ale nevím no :)

Edit 2:

Přidám pár fotek z toho jak jsem pokročil. Odlitky jsou pěkné, místy jsou menší bublinky, jen na největším dílů karoserie je taková veliká bublina, ale chápu že ty větší kusy se špatně odlévají, jinak se mi stavebnice moc líbí :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1029
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Jeep Willys Z Týna nad Vltavou

Příspěvek od hranicak11 »

Ahoj Vítku, chvíli vydrž, hned jak bude čas tak se vloží foto od Pavla K. (Pájáka) je jich hodně, tak to zabere chvíli času 😉
Naposledy upravil(a) hranicak11 dne 11 kvě 2022, 21:18, celkem upraveno 1 x.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Jeep Willys Z Týna nad Vltavou

Příspěvek od Vítek »

hranicak11 píše: 11 kvě 2022, 21:14 Ahoj Vítku, chvíli vydrž, hned jak bude čas tak se vloží foto od Pavla K. (Pájaka) je jich hodně, tak to zabere chvíli času 😉
Díky moc! Za to budu strašně rád :D
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Jeep Willys Z Týna nad Vltavou

Příspěvek od LK88 »

Jsem zvedavy co bude hotove komplet jako prvni : Stug, Kubel 3D, RSO, Jeep ...? ))) Uplna manufaktura
Odpovědět

Zpět na „Jeep Willys“