Modelářský víkend - Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - 20. až 21. 8. 2022

Odpovědět
Uživatelský avatar
miki7277
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 216
Registrován: 08 srp 2015, 01:53
8
Lokalita: Hostinné

Re: Modelářský víkend - Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - 20. až 21. 8. 2022

Příspěvek od miki7277 »

Ahoj Petře , hlásím se ne celý víkend ... Přijedu jako loni v pátek kolem poledne a pokud to půjde do pondělí ???
Snad pomůžu se stavbou ,jen povrch mne dělá starost , loni jsem na měn zrušil Madilu .... Krásný den a už se těším
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1236
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Modelářský víkend - Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - 20. až 21. 8. 2022

Příspěvek od PetrNC »

Ahoj Milane, díky moc ahoj

Na materiálu se již pracuje. Nabídl se Bolek ( a patří mu za to velký dík ), že tam zajede a rašelinu překatruje. Vezme tam i něco hlíny, která byla v Aši.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1031
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Modelářský víkend - Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - 20. až 21. 8. 2022

Příspěvek od hranicak11 »

miki7277 píše: 28 čer 2022, 16:24 Snad pomůžu se stavbou ,jen povrch mne dělá starost , loni jsem na měn zrušil Madilu .... Krásný den a už se těším
Ahoj, je škoda že nás Martin opustil, ale asi k tomu měl své důvody. Jsem rád že to Petr vzal a i když už to mám letos časově docela nabité, tak s tím Petrovi pomohu jelikož to také nemá nejblíže.

Co se týče povrchu tak je v Lužné cca 1/2 materiálu z minulé akce, tu překátruji a smíchám s přesátou zeminou co mi zbyla po akci v Aši. Možná do toho budeme muset ještě zamíchat i jemný písek, to teď nejsem schopný říci.

Samotná rašelina z pytle je snad ještě horší zlo než vše ostatní, i s tím už mám nekolikátou zkušenost, uvidíme co vznikne když se překátruje a smíchá s hlínou.

Zde je foto z jednodenního řádění v rašelině, sice není nejlepší ale i tak to dost ukáže.



hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1031
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Modelářský víkend - Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - 20. až 21. 8. 2022

Příspěvek od hranicak11 »

Marek nám zaslal fotografie našeho placu a již teď ze mě padla rotundofobie 🤣 budeme mít k dispozici opravu velké a krásné ( prosvetlené) místo vedle Masarykova vozu (plocha ke zdi + dva nákladní vozy budou vytažené ven) zde netřeba řešit suchou/mokrou variantu! Dobré je i to že budeme moci zakomponovat železnicí do bojiště. Ještě jsem zapomněl na plošinu která dá jistě divákům zajímavý pohled!

Ja na místo mířím již tento pátek upravit supstrat co máme v muzeu + dovézt další zeminu. Ať již máme zeminu na místě 🤗.
Už se na Vás těším!







Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1236
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Modelářský víkend - Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - 20. až 21. 8. 2022

Příspěvek od PetrNC »

Ano, je tam mnohem více světla a hlavně je to prostornější a rovnější. Ty plošinové vozy tam nebudou a na těch podlážkách mezi kolejnicemi budeme mít vícekolejku s odbočku k tankodromu.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1031
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Modelářský víkend - Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - 20. až 21. 8. 2022

Příspěvek od hranicak11 »

PetrNC píše: 28 čer 2022, 23:04 Ano, je tam mnohem více světla a hlavně je to prostornější a rovnější. Ty plošinové vozy tam nebudou a na těch podlážkách mezi kolejnicemi budeme mít vícekolejku s odbočku k tankodromu.
A to je dobrá známka toho že to klapne. Dva lidé na odlišných stranách republiky mají stejný pohled na věc, aniž by si napsali. 😁
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1236
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Modelářský víkend - Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - 20. až 21. 8. 2022

Příspěvek od PetrNC »

Bolek byl dneska omrknout místo akce a vzal tam s sebou i dva pytle "Ašské" hlíny. Novou informací je, že z loňské rašeliny nic nezbylo, protože ji místní zaměstnanci zpracovali v rámci areálu. Nemusíme se tedy s ní dále "trápit" :D Záleží teď na nás, jaký chceme mít tankdrom a kolik materiálu bude potřeba ještě doplnit .....
V případě deště tam s námi budou kamioňáci, ale z toho nemám obavu, protože místa je tam dost.

Potřebuji prosím hlavně vědět, kdo tam budete přes noc. Zde je seznam:

2 noci ( Pá - Ne ):
Petr NC
miki7277 ( 3 noci Pá - Po ? )
Bolek
Januk + Honzík
Ivan + Zuzka
Jenda26
scoutT34

1 noc ( So - Ne ):
Balšánovi 3x
Vítek

1 den:
Cumel ?
Naposledy upravil(a) PetrNC dne 18 srp 2022, 14:56, celkem upraveno 15 x.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1031
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Modelářský víkend - Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - 20. až 21. 8. 2022

Příspěvek od hranicak11 »

Mne také napiš na 2 noci (v práci to nějak dořeším), stromky, domky a nějaké ty drobnosti do dioramatu zajistím.

Za 2 týdnu mám menší akci u nás a tak zjistím kolik prostoru udělají dva pytle.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1170
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Modelářský víkend - Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - 20. až 21. 8. 2022

Příspěvek od Drake »

Pánové dva měsíce jsou moc dlouhá doba, ale pokusím se udělat si čas, pravděpodobně od pátku do neděle.
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: Modelářský víkend - Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - 20. až 21. 8. 2022

Příspěvek od CuMeL »

Pokud se nestane nic, co by mi do tohoto termínu nečekaně vlítlo, tak bych se taky objevil, ale asi jen v sobotu na otočku. Vzal bych sebou i paní domácí ;)

Aspoň bych vyzkoušel, jak se bude chovat můj mazel v tom "přetěžkém" terénu :lol:
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lužná u Rakovníka“