BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Odpovědět
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 468
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od kremak432 »

Ale všimne! A dokonce znám takové, kteří mají i šupléru.................................................................................
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

A to si myslíš, že bych Tě nechal přeměřovat některé délky či šírky šuplerou na mém mazlovi? Si upadl z višně? Správný modelář jen kouká a kouká z bezpečné vzdálenosti :lol: :lol: :lol:

Ale abys neřekl, ukecal jsem sám sebe a dodělávám to:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak už na ten předek víc věcí nenacpu:

Obrázek

a vlnolam se snad i hýbat bude:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

A návrat ke věži. Podařilo se mi dobastlit otočný mechanismus infra světlometu spolu s jeho držákem:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od PetrNC »

Tak tohle už je z planety šílenců .... :lol: ahoj ahoj ahoj
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1276
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
11
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Ivan »

Supeeer.
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Pánové moc díky, Těší mě to. Byla to trochu prekérka. Po pravdě pinzetou už to moc nešlo, tak jsem musel zvolit jinou variantu. Nalepil jsem zbroušený špendlík (co by šroubek) na konec párátka a teprve pak se mi podařilo ho zasunout na správné místo:

Obrázek

Jemnější pinzetu fakt nemám, ale nakonec se mi to podařilo dát dohromady, aby to "nějak" sedělo na reál:

Obrázek

Ještě řeším malý problémek s tím, že vytištěná páka na konci osy otáčející světlometem na hladkém špendlíku "prokluzuje" při otáčení a lepidlo moc nefunguje. Asi to budu muset trochu ubrousit, aby tam vznikla dosedací ploška a páka byla schopna otáčet celým světlometem. Rád bych, aby se spolu s náměrem kanonu hýbal i světlomet (byť je to pouhý infra světlomet), tak jak je to v reálu. Tak snad se mi to podaří. Ono to není jen o upevnění páky vůči osičce, ale také o správném nastavení úhlu a délky táhla, které je spojeno s kanonem. Uff. Mám co dělat.

Nicméně budu muset řešit další problémek. Co kdyby náhodou něco odešlo a já to musel celé rozebírat., Abych třeba vyměnil diodu ve světlometu nebo byl problém s motorem námeru ve věži. To bych to musel celé rozebírat, včetně sundání věže, a to už by asi nebyla taková prča.

Tak musím vyřešit uchycení táhla k lafetě kanonu tak, aby se to dalo nějak rozumně rozebrat. Myšlenku už mám. Reálu to moc odpovídat nebude, ale zase z pohledu "Milanova měřítka" si toho snad nikdo nevšimne (vyjma Kremáka, kterej určitě přijde se šuplerou :lol: )
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od sakulajda »

Parada, jen koukam s otevreno puso.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Kuldo, já u toho měl vytřeštěný voči, než jsem se s tím zbroušeným špendlíkem trefil do dírky. Ale je to tam. Díky za odezvu, těší mě to. Ale na chvilku jsem opustil přední infrasvětlomet a konečně se vrhl na poklop velitele. Trvalo mi to dlouho, než jsem se
k tomu dokopal. Určitě to znáte, že nechtěnou práci odkládáte a odkláídáte a..... Konečně jsem dotvořil téměř identický přístorj TNPT-1, jako je na poklopu střelce (ten tedy za protitankovou řízenou střelou KONKURZ není vidět):

Obrázek

Vytištěný poklop sedl do otvoru jako p*del na hrnec, takže teď můžu s klidem říct, že se taky bude otvírat (kdyby náhodou byla
k dispozici figurka českého velitele v čerňákách a se správnou kuklou :lol: ).

Pružinka poklopu přístroje je stejně jako u střelce namotaná z drátu 0,3 mm. Původně tištěné panty celého segmentu jsem musel odbrousit, páč se při tisku nepovedly. Nahradil jsem je očky vytvořené ze špendlíku 0,4 mm, které jsem "zapustil" do těla přístroje (jasně - musel jsem to nejdřív navrtat zalepit a zakitovat :D )

Ten měděný zahnutý plíšek s horní ploškou 1 x 1 mm je pojistkou poklopu při otevřeném stavu. Měl by být uchycen 4-mi šroubky. Podle měřítka mi velikost šroubku vycházela na drátek (který by jej imitoval) o průměru 0,2 mm. Takže jsem to regulérně vzdal. Ve finále to nebude vůbec vidět :roll:. Však dost mi dá zabrat ten pákový protikus této pojistky uchycený na tělesu hlavního zaměřovače velitele. Uff
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 501
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od romann »

ahoj
vypada to super. farba na modeli je podkladova? pride na to este khaki farba csla?
Odpovědět

Zpět na „BVP-1/2“