BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1276
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
11
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Ivan »

=-O =-O england *BRAVO*
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od PetrNC »

Smekám až se práší od země ..... ahoj ahoj ahoj
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 143
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Rob »

Na tohle je radost koukat... ahoj
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Shotek »

CuMeL píše: 15 zář 2022, 09:19
Špenát přestal fungovat, ale našel jsem náhražku - dýně hokaido :lol:
eště že ne šinkanzen... 😁

takže barvu jsi, zdá se, zachránil, co?
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Rudyn »

Hééč, já to nádherné dílo uvidím "naživo" !!! Chtělo by to k modelu, až bude stát na výstavce, napsat malou ceduličku, kolik hodin tomu již bylo věnováno !!!

P.S. Klucí, já se moc těším na tu sobotu !!! R.R.R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak se klukům šikmovokejm nějak nedaří napodobit můj model. Stále mají pouze předobjednávky
Obrázek

Zatím jsem neobjevil žádnou konkrétní nabídku, ale možná se mýlím. Asi mají stejné problémy, jako já. Třeba v tom, že stále z Číny nedodali motůrek na elevaci kanonu. Někde trčí asi v Ústí nad Labem v celním skladu a ne, a ne se nějak doručit. Už to trvá víc jak 2 měsíce. Blbej motůrek za 186 vočí :lol: :lol: :lol: Ale zas ta zásilka je maličká, takže to holt někdo přehlídl. Doufám, že nedopadnu jak moje partnerka, která objednala dárky k Vánocům a došlo to někdy v půli března :o
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 523
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Faly »

To je u Hoobenu norma, na FB si z nich dělají srandu, že je to jak věčné čekání a to na všechny jejich nové modely
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

TAK.

Mám dilema, teda měl jsem. Na posledním představení mého modelu v Kyjově můj model sice všichni chválili (moc děkuji), ale je tu velké ALE.
Už padlo rozhodnutí :shock: Vyvětlím.

Poslední přebroušení horní části korby a následný nástřik barvou sice částečně zakryl ty praskliny barvy, které se tam objevily (již jsem avizoval v některém předchozím postu), ale zase zmizela fůra detailů, protože už tam bylo moc vrstev barvy.

Takže jsem měl tři možnosti. A všechny na h*vno.

1. celou horní korbu opláchnout acetonem (s rizikem částečného naleptání plastu a zničení dalších detailů), očistit, obrousit a znovu nastříkat nebo
2. znova vybrousit ještě viditelné prohlubeniny a znovu nastříkat. Čímž by pochopiteně zmizela další část detailů anebo
3. celou horní část korby vytisknout znovu (pochopitelně jemnější vrstvou, abych nemusel tolik brousit a používat plnič, který byl příčinou praskání barvy)

Uff. Rozhodnutí bylo těžké

Já vím, že Milanovo "metrové měřítko" je sice použitelné, ale každý modelář kouká na model s rukama za zády asi tak z 20-ti centimetrů, takže vidí i drobné nepřesnosti.

Tak jsem na to šel cestou nejmenšího odporu s minimalizací případných škod (snad). Šel jsem do výkresu a znovu přemodeloval horní část korby, jsa poučen z chyb původního výkresu. Pravda, trvalo to téměř měsíc, ale ke dni výročí republiky jsem opravil chyby a můžu představit výsledek:

Obrázek

Upravil jsem toho mnoho, ale zejména prostřední část korby, protože jsem si v rozmazaném výkresu nevšiml jistého sklonu krytu motorové části, čímž jsem na této části musel přemodelovat téměř všechno, co se týče poklopu řidiče a jeho periskopů, ale také i výfukové části (nevím na kterou fotku jsem koukal, ale nakonec mi vyšlo, že má být podstatně větší).

Také jsem v reálu zjistil, že při fyzickém a nutném otevírání modelu (třeba kvůli výměně baterie) je horní část korby poměrně dost namáhána na ohyb (když se chytí horní část korby za čumák, aby se model otevřel, proti síle spojovacího magnetu), tak docházelo k praskání barvy v místech, kde byly jednotlivé části horní korby spojeny. Tak jsem vylepšil ve výkresu spojení všech tří částí horní korby, že by snad k tomuto jevu už nemělo docházet:

Obrázek

No a teď teprve mám odvahu vzít vaničku a v ní celou horní korbu opláchnout acetonem a uvidím, co to udělá. Třeba nic, ale jist si nejsem. Tak mi držte palce, ale stejně to asi dopadne tak, že budu tisknout horní korbu znova (ano jsem pesimista)
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1276
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
11
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Ivan »

No Mirku, Ty jsi borec. Moc držím palce.
*BRAVO* *DANCE*
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 501
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od romann »

ahoj
staru farbu krasne odstrani luh sodny, vyskusane niekolkokrat na plastovych modeloch
volakde som cital ze plastaci odstranuju farbu brzovou kapalinou
Odpovědět

Zpět na „BVP-1/2“