sada kovovych tlmicov pre stug III

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 508
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

sada kovovych tlmicov pre stug III

Příspěvek od romann »

ahoj
sada kovovych tlmicov a ramien naprav na stug III / pz III obsahuje 4 pruziny. dve su tvrde a dve su makke. tvrde pruziny maju byt vpredu alebo vzadu?
Obrázek
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: sada kovovych tlmicov pre stug III

Příspěvek od kremak432 »

Já jsem ty pružinky vyházel úplně, protože jsou hodně tuhé. Model jezdil tzv. na čtyřech bodech/kolech, což bylo velmi nerealistické při jízdě v terénu nebo přes překážky. Při jízdě u skutečného tanku nedochází ke zvednutí korby při najetí prvního páru pojezdových kol, ale postupně jak najíždějí další páry kol a zvyšuje se síla vypružení proti váze vozidla. Můj Pz III se bez pružinek v tlumičích chová daleko přirozeněji. ahoj
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 517
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: sada kovovych tlmicov pre stug III

Příspěvek od Radek »

Někde to tu řešil někdo na fóru. Nakonec to vyřešil teoreticky Ivan. Už jsem to nenašel. Měřili síly na Pz. III. Podvozek by měl být nastaven tak, aby prostřední kola byla tužší, čím dál ke kraji, tím menší síla. Pružiny na tlumičích vyhodili ven a tank lépe točil.
Prostřední dvě kola vlevo a vpravo nastavili tvrdší pak postupně s menší silou k přední části a k zadní části a tank točil ještě lépe. Má to logiku. I u T34 od WSN to Číňan věděl a nastavil podvozek tak, aby tank dobře točil. Ještě patrnější to bude u modelů v měřítku 1:6. Tam bude mít nastavení přítlaku kol velký význam.

Radek.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 517
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: sada kovovych tlmicov pre stug III

Příspěvek od Radek »

Tady je to i s obrázky:

Konečně jsem to našel:

https://mujtank.tym.cz/viewtopic.php?p= ... zku#p35215

Radek
Odpovědět

Zpět na „Poradna“