Li-pol

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Uživatelský avatar
Luboš
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 34
Registrován: 26 říj 2010, 09:28
13
Lokalita: Dívčice

Li-pol

Příspěvek od Luboš »

Zdravím
Budu kupovat tohle http://www.asiatam.com/sonderedition-ti ... p-665.html
Chci se zeptat jestli mohu použít LI-PO 7,4v. Nemohu větší voltáží odpálit elektroniku? Prohledal jsem fórum a o vhodnosti lipolek jsem nic nenašel.
Díky za odpovědi Luboš
pajak7

Re: Li-pol

Příspěvek od pajak7 »

Luboš píše:Zdravím
Budu kupovat tohle http://www.asiatam.com/sonderedition-ti ... p-665.html
Chci se zeptat jestli mohu použít LI-PO 7,4v. Nemohu větší voltáží odpálit elektroniku? Prohledal jsem fórum a o vhodnosti lipolek jsem nic nenašel.
Díky za odpovědi Luboš
Odpálit elektroniku můžeš i standardně dodávanou baterii když uděláš neco špatně .Co se týká těch dvou desetin rozdílu si nejsem jist ale asi by se nemělo nic stát když si vemu že na spoustě součástek(Kondenzátory ,tranzistory atd..) v Heng Long elektronice jenapsáno že je až do 10V . jen nevím proč chceš do modelu obrněnce dávat li-pol baterii která je lehká jako pírko, akupack co je u modelu ti dělá přeci závaží potřebné k realistické jízdě nehledě na cenu ,ikdyž ta cena již dnes zas tak rozdílná asi není ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Li-pol

Příspěvek od sourekv »

Luboš píše:Zdravím
Budu kupovat tohle http://www.asiatam.com/sonderedition-ti ... p-665.html
Chci se zeptat jestli mohu použít LI-PO 7,4v. Nemohu větší voltáží odpálit elektroniku? Prohledal jsem fórum a o vhodnosti lipolek jsem nic nenašel.
Díky za odpovědi Luboš
S jednotkou RX-18 bych do Li-Pol baterii asi nesel. Neumi je poznat a hrozi nebezpeci ze by sis je znicil. Da se to osetrit dalsi elektronikou, ale imho by sis moc nepomohl oproti solidni NiMH baterce napr.:http://www.va-models.com/eshop1/index.p ... ts_id=3432 na kterou muzes litat dve hodiny... Li-Pol budou o dost drazssi , hmotnosti si taky moc nepomuzes a odbery ktery umi dat bych ti na elektroniku HL fakt nedoporucoval.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
Luboš
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 34
Registrován: 26 říj 2010, 09:28
13
Lokalita: Dívčice

Re: Li-pol

Příspěvek od Luboš »

Cena lipolek když víš kde tak je zanedbatelná. :lol: Používal jsem je v airsoft zbraní. Mám své zdroje v cizině kde je koupím za pár korun.Dle mého názoru jsou to nejlepší baterie. Žádný paměťoví efekt,nabíjení v jakémkoliv stavu.Má ale i své mínusy. Je sice malá a lehoučká ale stačí přidat závaží.Já mám jenom strach že to odpálím.Při plném nabití má tak kolem 8v.Psal jsem i prodejci dotaz do Německa odkud budu kupovat upgradovanýho tigra1 a zatím neodpověděl.Ta baterka co jsi doporučoval je o 500Kč předražená. :evil: Na Ebay se dá koupit za 17USD.Tady je v obchodech všechno hrozně předražené.Ještě počkám co napíše prodejce a když tak to sem napíšu.
Moc dík za bleskové odpovědi
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Li-pol

Příspěvek od sourekv »

Baterie mam od jinud. Dal jsem je jenom jako priklad. V zasade mi jde spolu s pajakem o to abys neco neodpalil. Pokud budes hrdina a zkusis to tak jsme zase o zkusenost bohatsi... Jinak proti Li-Pol bateriim vubec nic nemam :!: . Tak at to dobre jezdi. V.S.
Naposledy upravil(a) sourekv dne 26 říj 2010, 14:58, celkem upraveno 2 x.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Li-pol

Příspěvek od sakulajda »

Něco jíneho je měrit Volty baterie na prázdno a něco jineho pod zátěží.
Já mám doma 3S (z letadla), tak to zkoušet nebudu (připojím je až na El-Mod), ale 2S bych se nebál.
Na Volty je to zanedbatelný rozdíl. A co se týče Ampér - myslí, že si to HL elektronika neveme a vydrží.
Jen mi pak nenadávej, že na moje doporučení ti to zhořelo.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Luboš
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 34
Registrován: 26 říj 2010, 09:28
13
Lokalita: Dívčice

Re: Li-pol

Příspěvek od Luboš »

Všem děkuji za rady a doporučení.Dám na vaše rady a zkušenosti.Použiju NI-MH. srol
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Li-pol

Příspěvek od sakulajda »

Luboš píše:Všem děkuji za rady a doporučení.Dám na vaše rady a zkušenosti.Použiju NI-MH. srol
jak říkám - 7,2V a 7,4V není pro takovou elektroniku rozdíl
co se týče A, elektronika si vezme co potřebuje
je to stejný, jako kdyby jsi místo baterek zapojil na zdroj
nebál bych se toho a pokud doma 2S máš a NiMh či NiCd ne, není co řešit

stejně tak ti HL elektronika může odejít na NiMh, už jsem nějakou tu zhořelou desku viděl/opravoval

LiPo jsou gut, a LiFePo4 ještě lepší - živím s nima AKčko (viz. podpis) a nemá to chybu.
Tyto články majó prostě dost plusů proč je použít.

Váhu do tanku (letadlo je jiná věc) bych neřešil. Kovové pásy či vana jsou těžké až až.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Luboš
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 34
Registrován: 26 říj 2010, 09:28
13
Lokalita: Dívčice

Re: Li-pol

Příspěvek od Luboš »

Je pravda že lipolka a life jsou fakt dobrá investice.Jestli je pravda co říkaš tak to ani řešit nebudu. :D
Naposledy upravil(a) Luboš dne 26 říj 2010, 19:16, celkem upraveno 1 x.
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: Li-pol

Příspěvek od Wenzel »

Luboš píše:Všem děkuji za rady a doporučení.Dám na vaše rady a zkušenosti.Použiju NI-MH. srol
Osobně jsem s mojim Tigerem na Li-pol s RX-18 jezdil a v pohodě... je pravda, že jsme to jen zkoušeli a baterka nebyla nabita na 100%, ale s tankem se nic nestalo a na to, že baterka nebyla cela nabitá jsem s ni jezdil až překvapivě dlouho - možná až 2h a to sem ji celou nevybil.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“