Úpravy do terénu

Návody na úpravy tanku
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Úpravy do terénu

Příspěvek od Barraka »

Většina lidí kteří si podobný tančík koupí, dříve či později zatouží jezdit sním i venku. Ať již po trávníku, nebo přímo v bahně, je třeba tank na podobné akce upravit. Bez úprav totiž již první výlet skončí zadřením motorků, nebo odpálením elektroniky. Do podvozku totiž vede spousta otvorů. Hlavně v oblasti pérování.
Stejně tak vzadu na korbě jsou mřížky, které nejsou nikterak stíněné a kterými může vesele cákat rovnou na "tišťák".
Rád bych zde postupně rozebral některé metody úprav tanku do terénu dle vlastních zkušeností i s výsledky.

Jednotlivé kapitoly tedy budou:
1. utěsnění podvozku a korby
2. související úpravy elektroinstalce
3. úpravy podvozku (mechanické)
4. úpravy převodovek
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Majkl1711

Re: Úpravy do terénu

Příspěvek od Majkl1711 »

Ahoj,
Jsem takový modelář , nemodelář. Mám pár modelů , které jsem si sám poslepoval nebo poskládal. Ať už se jedna o letadla, tanky, auta nebo lodě. Zatím , ale nemám žádnou zkušenost s RC modely konkrétně s tanky. Četl jsem si hodně toho co jste tu napsali a jelikož jsem také v tomto začátečník rozhodl jsem se pro zmiňovaný tank 1:16 PanzerKampfwagen IV Ausf.F2.+kouř +zvuk +kov. A jako majtel RD s velkou zahradou a chápavou rodinou ( do určité míry :D ) bych rád s tankem řádil i venku. Chtěl bych tedy moc poprosit o zveřejnění návodu na tu "Úpravu do terénu" . Pomůže mi to asi se taky rozhoupat a tank si koupit. :) Asi jako každý začínající se rozhoduji mezi Tigrem I. a PanzerKampfwagen IV.

Pokud by někdo byl tak hodnej a ochotnej nechám si ve všem poradit na icq: 326229172.
Díky , majkl. :)
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Úpravy do terénu

Příspěvek od Radek »

Majkl1711 píše:Ahoj,
Jsem takový modelář , nemodelář. Mám pár modelů , které jsem si sám poslepoval nebo poskládal. Ať už se jedna o letadla, tanky, auta nebo lodě. Zatím , ale nemám žádnou zkušenost s RC modely konkrétně s tanky. Četl jsem si hodně toho co jste tu napsali a jelikož jsem také v tomto začátečník rozhodl jsem se pro zmiňovaný tank 1:16 PanzerKampfwagen IV Ausf.F2.+kouř +zvuk +kov. A jako majtel RD s velkou zahradou a chápavou rodinou ( do určité míry :D ) bych rád s tankem řádil i venku. Chtěl bych tedy moc poprosit o zveřejnění návodu na tu "Úpravu do terénu" . Pomůže mi to asi se taky rozhoupat a tank si koupit. :) Asi jako každý začínající se rozhoduji mezi Tigrem I. a PanzerKampfwagen IV.

Pokud by někdo byl tak hodnej a ochotnej nechám si ve všem poradit na icq: 326229172.
Díky , majkl. :)
Tento tank pokud zvolíš panzer IV podle mého názoru potřebuje jen podepřít poháněcí kola ložisky nalisovanými v soustružených kroužcích nebo je vlepit do epoxydové plastelíny a nechat vytvrdnout, přišroubovat k vaně a eventuelně vzadu na napínacích kolech doplnit napínáky pásů a můžeš vyrazit. Pokud se vyhneš kalužím vody a blátu, dá se tak do terénu pokud neprší vydat. Pokud budeš chtít na trávník, tak musí být sestřihlý na pažit. Pokud by jsi chtěl jet vysokou trávou je to pro model jako by jsi chtěl projet skutečným tankem džunglí a to by jsi také daleko asi nedojel. Chce to také opatrněji zatáčet - na větším oblouku. Do Panzeru IV by nemělo téct jako do Tigra, ale schránka s bateriemi není vodotěsná. Přeju píjemné cestování terénem...

Radek cool
PavelC
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 19
Registrován: 30 říj 2009, 09:05
14
Lokalita: Praha Bohnice

Re: Úpravy do terénu

Příspěvek od PavelC »

Barraka píše:
Jednotlivé kapitoly tedy budou:
1. utěsnění podvozku a korby
2. související úpravy elektroinstalce
3. úpravy podvozku (mechanické)
4. úpravy převodovek
A budou jednotlive kapitoly? :) Nebo jiz nekde jsou?
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Úpravy do terénu

Příspěvek od Milan »

V podstatě již mnohé bylo zde již řečeno.Jinak doporučuji i zahraniční fora a vlastní invenci.
http://www.razyboard.com/system/user_he ... forum.html
http://www.rc-panzerketten-forum.com/wbb2/index.php
http://www.hobbyhavoc.com/forum/index.php
http://www.battletanksnederland.nl/phpBB3/index.php

to je jen část nejaktivnějších fór.Zlom vaz v hledání. :P

A ještě vyšší tanková škola
http://www.armortek.co.uk/forum/
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Úpravy do terénu

Příspěvek od Barraka »

PavelC píše:
Barraka píše:
Jednotlivé kapitoly tedy budou:
1. utěsnění podvozku a korby
2. související úpravy elektroinstalce
3. úpravy podvozku (mechanické)
4. úpravy převodovek
A budou jednotlive kapitoly? :) Nebo jiz nekde jsou?
No tento seznam je takový pozůstatek z počátku fora, kdy jsem si to tu ještě psal sám a pak bylo vše trochu jinak :-) . Jinak ale platí co bylo napsáno níže. Téměř všechny základní informace tu někde jsou....
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Úpravy do terénu

Příspěvek od mrst »

klidně bych toto téma odstranil
mrst
LINTECH
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 12
Registrován: 12 pro 2010, 22:02
13
Lokalita: Praha 8 Troja

Re: Úpravy do terénu

Příspěvek od LINTECH »

Tak já na to šel takto zespoda jsem dal lékařskou lepící pásku jelikož je z nějakého dobře savého materiálu nainpregnoval nebo spíš sem jí zalil lakem abych vytvořil vodě nepropustný povrch.. uvnitř vany je pérování kompletně zakitováno aby se tam nedostala voda a přední hnací kola jsou upravena vystředěna a následně kompletně zaplněna vazelínou aby se ani nejmenší škvírkou nedostala voda dovnitř.. zadní napínací kola zatím nemam upravené ale přišel sem na metodu jak pomoct tim co nechtějí dělat úpravu ale přesto chtějí mít dobře napnuté pásy... ( je na to pořeba 3gumiček střední velikosti já použil žluté né moc velké aby neplandali a ne moc malé ab se dali nasadit ... poté co je tam dáte máte krásně 3gumičky vedle sebe v drážce pro pás a výsledně se i natáhne trošku pás protože nenaléhá úplně na okraje kolečka je to bezpečné a nic nehrozí mám to i vyzkoušené v terénu.) na tanku sem strávil spoustu hodin a furt je co upravovat.. brzo dodám nějaké fotky
Tiger I HL
Uživatelský avatar
Seddy
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 53
Registrován: 04 lis 2012, 13:45
11
Lokalita: Ostrava

Re: Úpravy do terénu

Příspěvek od Seddy »

škoda, že tohle téma upadlo v zapomění... foto různých úprav do terénu, vychytávek, rad a tipů by jistě uvítal každý novocián v tancích, jako sem třeba já :D no snad něco na tohle téma najdu v zahraničních fórech a pak bych tohle téma oživil svými příspěvky... ;)
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: Úpravy do terénu

Příspěvek od Peca »

2. související úpravy elektroinstalce

je nutná na ven nějaká úprava elektroinstalace? To jsem nikde nenašel...co přesně teda musím ještě zakrýt?A jak třeba utěsnit,aby mezi horní částí a vanou nevnikla např cákající voda od pásu....?
Díky...jhestli někdo odpoví :-D
puffy
Odpovědět

Zpět na „Návody“