StuG IV asiatam

Odpovědět
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3163
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od mrst »

continue... pokračuj.... bude to fajnový stroj, když tě vidím, jak pokračuješ
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Díky, snažím se :D
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Tak po Lešanech přichází na řadu barvení a přípravy na barvení a zimmerit, ale přemýšlím že bych zimmerit nedělal protože se špatně patinuje, ale už vím že ho mám dělat z miliputu :-)
Už jsem sundal všechna kola i kladky a připravil je na barvení, ale nevím jestli stačí obyčejný primer nebo jestli mám použít primer na kov, něco jako tohle https://www.mn-modelar.cz/mr-metal-prim ... h-100ml-1/ ?
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1172
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
7
Lokalita: Kyjov

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Drake »

Vítku nedávno jsem dělal kovovou vanu s doplňkama a hnací kola základem na kov od Tamiye a parádně to drží ( https://www.modelartikl.cz/produkt/1477 ... egorie=196 ) Ještě mám vyzkoušený základ od MIGA, ten je taky velice solidní jako Tamiya, Jinak "normálním" základem mám dělanou vanu, kola apod na Pantheru co jsem měl teď v Lešanech a také drží, jen na nejvíce exponovaných místech jako je běhoun pojezdových kol, došlo ke sloupnutí. Grunze jsem měl také základový spray i když ne na kov a nemůžu si na něj stěžovat.
Uživatelský avatar
Pancier
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 344
Registrován: 27 lis 2010, 12:28
13
Lokalita: Banská Bystrica, Slovensko

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Pancier »

Ja používam spray Motip primer červenej farby.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3163
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od mrst »

já používám toto ... pořádně odmastím a odřu to jedině, když to běží kov na kov(pásy) a nebo pouze smirkovým papírem
https://www.super-hobby.cz/products/B-5 ... Spray.html
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Díky za rady, použiju ten Tamiya primer, teď se ještě rozhodnout jestli dělat zimmerit :D
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1172
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
7
Lokalita: Kyjov

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Drake »

Vítku ještě se zamysli nad možností co uvádí Pancier a Vláďa. Já sice nastříkám tou tamkou na kov, ale potom přestříkávám ještě suříkově červeným základem, s tím co navrhují kolegové si ušetříš jeden nástřik. Když budeš právě dál vrstvit kamuflážní nátěry (nástřiky) a budeš dělat např chipping tak je ten červenej základ nutnej, na červenej základ mají i další vrstvy pak trošku odlišnej tón narvy než třeba na šedý nebo bílý.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1172
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
7
Lokalita: Kyjov

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Drake »

Zimmerit ano/ne za mě ano, pokud ho zvládneš tak to tomu modelu dodá neuvěřitelně "koule" vypadá to parádně. Druhá věc je pak datace stroje který děláš, od určité doby němci přestali zimmeritovou pastu nanášet. Teď z hlavy si přesně nepamatuji ten přelom, ale Vláďa určitě poradí.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Ještě sem mluvil s Danem a říkal že používá obyčejný primer z obi, tak si použiju ten

Ten zimmerit budu muset ještě promyslet, na jednu stranu to vypadá dobře, stačí mi na to miliput, ale na druhou stranu nemám na to nářadí (možná by stačil jemně ozubený pastorek) a blbě se to patinuje
Odpovědět

Zpět na „Sturmgeschütz IV“