StuG IV asiatam

Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od CuMeL »

Nevím, jak moc je ten Tvůj tank těžký, ale moje dvaasedma má přes 7 kg a normální kupované motory i s převodovkami s tankem taky v trávě nechtěly zatáčet. Musel jsem dát Kriky 400 a silnější baterii (11,2V). Převodovky zůstaly stejné.

Taky jsem musel poladit podvozek, abych snížil adhezi širokých pásů. Pak se to konečně rozjelo.

Ale tady bych doporučil na to jít od začátku. Nevím jestli máš možnost vyzkoušet jiný přijímač a vysílač. Deska Elmodu s tím Tvým může mít problém, protože je od výroby primárně vytvořena pro RC modely od Tamyiie nebo Heng Longu. Tzn., že je nutno správně nastavit jednotlivé kanály. U mého stroje je ovládání jízdy vpřed a vzad pravým kniplem a tím samým kniplem se i zatáčí (pohybem doleva nebo doprava). Jsou to kanály 1 a 2 (CH1 = jízdy vpřed nebo vzad, CH2 = zatáčení). Takhle to má deska Elmodu implicitně nastavené z výroby. A k tomu je třeba taky v mixeru vysílače nastavit správné vstupy. U mě při používání OpenTX mám na kanálu 1 ovládání plynu a na kanálu 2 ovládání křidélek).

Kdybys potřeboval, tak se ozvi. Můžeme to vyzkoušet s mým přijímačem a vysílačem Turnigy, který funguje jak u dvaasedmy, kde mám desku Elmod Fusion ver. F (ovládanou nejnovější aplikací ElmodApp), tak i u Tigra, kde má ještě starší verzi Elmodu, než ty (konkrétně Think Tank modul se sound blasterem, pochopitelně ovládaný přes Configurator, tzn. stejně jako u Tvé desky Elmod Fusion verze B). Pokud by nebyla chyba v tomto, pak bych hledal dál chybu přímo v modelu.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Mám ještě jednu vysílačku, ale u ní z nějakého důvodu nebyly aktivní asi čtyři kanály (nefungovalo to, v aplikaci jsem si všiml že tam nejsou vidět jako aktivní) ale má nějaké základní mixy atd.

Já mám zatáčení na pravém kniplu a jízdu na levém kniplu.

Zkusím najít chybu, ale tento týden bych rád objednal tu frsky vysílačku, ale nevím jaký přijímač, tak kdyby někdo mohl poradit? A pak už jen zbývá udělat napínáky doladit zvedání děla a udělat shurzeny a můžu barvit :D
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 687
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od scoutT34 »

uz si nepamätam.ci sa tu preberalo
o aky typ Elmodu ide
ak to nieje verzia PRO ale iba ECO tak potom.je mozne pouzit iba 7,2V bateriu
treba dat ten elmod na pocitac a zistit aj pocet aktivnych kanalov
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od CuMeL »

Určitě má Elmod Fusion Pro verze B
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Ano ano, mám fusion pro rev. B
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3217
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od sakulajda »

pokud frsky, pak zalezi jake vysilac a s jakym prenosovym protokolem, ale momentalne nejbeznejsi prijimac X8R https://rcstudio.cz/cs/accst-24ghz/8-x8 ... results=35 a k tomu doporučuji hlídání baterek MLVSS https://rcstudio.cz/cs/senzory/239-frsk ... &results=1
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Rozhodnul jsem se že si koupím obyčejný qx7 za ty 3 000, má víc přepínačů a přijde mi takový lepší.

Takovýhle podobný pípák na lipolky mám, ale tenhle asi jde spojit s vysílačkou že?
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1172
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
7
Lokalita: Kyjov

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Drake »

Taranise Q7 mám, od Milana, jsem velice spokojený, ale mám ho s vnějším modulem tj.+8 kanálů, ale raději bych momentálně důvěřoval Kuldíkovi je to člověk zasvěcený co do toho vidí.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Takže QX7 je dobrá volba? Kdyby ho někdo měl na prodej, funkční tak bych taky zvážil koupi, i když u takovéto věci by asi bylo lepší koupit novou.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3217
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od sakulajda »

Q7 jako základ dobrý, mám ho pro kluky taky (a taky od Milana), ale raději bych šel do X9, časem to člověk ocení a navíc se lépe drží v ruce (teda mě i klukům) a ten cenový rozdíl není tak velký https://rcstudio.cz/cs/taranis-plus-x9d ... -mod2.html
To co sem poslal není klasický pípák, měří to každý článek zvlášť a hodnotu přenáší do vysílače, na display pak vidíš každý článek jak aktuální hodnotu, tak například minimální za celou dobu a navíc si nastavíš vibrace, zvuk a vysílač tě upozorní že máš baterku vybitou - mám to takřka ve všech modelech.
musíš mít ale přijímač frsky s sportem, což je ten X8R
To co má Drake nacvaknuté zezadu, je externí vysílací modul flysky, který pak nepoužívá Frsky protokol, ale Flysky. Máš pak sice přijímače Flysky, které stojí cca 300,- Kč/ks, ale nemáš tu telemetrii.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sturmgeschütz IV“